Press "Enter" to skip to content

تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

دانلود رایگان کتاب تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

عنوان: تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس (Coronavirus Replication and Reverse Genetics)

نویسنده: برایان دی.ای. (D. A. Brian) و آر.اس. بریک (R.S. Baric) و لوئیس انجونانز (Luis Enjuanes)

ناشر: اسپرینگر-ورلاگ برلین هیدبلبرگ

سال چاپ: 2005

تعداد صفحات: 261 صفحه

دستمزد ترجمه: 1305000

شابک (ISBN): 9783540214946, 9783540267652

ترجمه کتاب تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

معرفی کتاب تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

ویروس های کرونا (Coronaviruses) ویروس های RNA با بزرگترین ژنوم شناخته شده تاکنون (27 تا 32 kb) هستند. اعضای این خانواده ویروس بر بیشتر گونه های حیوانات اهلی تأثیر می گذارند و باعث خسارات اقتصادی-اجتماعی مهمی می شوند و انسان را نیز آلوده می کنند.

بخوبی می دانیم که ویروس های کرونا ویروس انسانی باعث سرماخوردگی زمستانی می شوند، یک عفونت خفیف و بدون عواقب مهم پاتولوژیک به جز در بیماران مبتلا به نقص ایمنی. اخیراً ، دو گونه کرونا ویروس انسانی جدید پیدا شده است که یکی باعث سندرم تنفسی شدید و حاد (SARS) می شود و بیش از 8000 نفر را آلوده کرده و منجر به بیش از 800 مرگ در 32 کشور شده است (این آمار در حال افزایش است).

این اپیدمی سازمان بهداشت جهانی را تحریک کرد که برای اولین بار در 50 سال گذشته محدودیت سفر به مناطق خاصی از جهان را آغاز کند. این واقعیت که ویروس های کرونا مانند بسیاری دیگر از ویروس ها، از سد دفاعی بدن انسان عبور کرده و موجب عفون شدید می شود، دانشمندان درگیر در سلامت حیوانات و انسان ها را با چالش جدی مواجه کرده است.

کنترل بیماریهای ناشی از ویروس کرونا فقط می تواند در نتیجه تحقیق در مورد بیولوژی مولکولی و پاتوژنز ویروس محقق شود. این کتاب حاوی اطلاعاتی در مورد ساختار ژنوم ویروس کرونا، مکانیسم تکثیر و نسخه برداری ویروس است و همچنین ابزارهایی معرفی شده است که مطالعات ژنتیکی معکوس را برای درک فعل و انفعالات ویروس-میزبان و اساس مولکولی پاتوژنز ویروس امکان پذیر می کند. این کتاب همچنین اطلاعات اساسی برای تولید واکسن های کلاسیک و نوترکیب برای کنترل عفونت های ویروس کرونا ارائه کرده است.

فهرست مندرجات کتاب تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

این کتاب از هشت فصل تشکیل شده است:

  • ساختار و تکثیر ژن کروناویروس
  • بازنگری نسخه برداری کرونا ویروس
  • گونه های جدید کروناویروس
  • پروتئین های ویروسی و سلولی دخیل در تکثیر ویروس کرونا
  • ژنتیک معکوس کرونا توسط RNA نوترکیب هدف گذاری شده
  • ژنتیک معکوس کروناویروس و توسعه آن
  • ژنتیک معکوس کروناویروس با استفاده از بردار واکسن ویروسی
  • تشکیل ویروس هپاتیت موش
  • واژه نامه

دانلود و ترجمه کتاب تکثیر ویروس کرونا و ژنتیک معکوس

لینک دانلود این کتاب در انتهای صفحه آمده است. این کتاب 261 صفحه می باشد و می توانید با پرداخت  یک میلیون و سیصد و پنج هزار تومان [icon name=”bullhorn” class=”” unprefixed_class=””]  کتاب را به نام خود منتشر کنید. پلن طلایی ترجمه کتاب دانشگاهی ترجمک به صورت زیر می باشد:

پس از ثبت سفارش ترجمه کتاب  [icon name=”shopping-bag” class=”” unprefixed_class=””] ، اپراتور سایت با شما تماس گرفته و ملزومات و توقعات شما از این همکاری را بررسی می کند. سپس یک نسخه قرارداد ترجمه و چاپ کتاب را برای شما ارسال می کند. پس از امضاء و برگرداندن فرم قرارداد، پروژه ترجمه کتاب شروع می شود.
پس از اتمام ترجمه مقدماتی، یک نسخه برای ویرایش و تایید برای کاربر ارسال می شود. سپس مراحل روند چاپ کتاب شامل ویراستاری، بازبینی، حروفچینی، طراحی جلد کتاب انجام می شود. همزمان نسخه pdf کتاب تهیه شده و برای گرفتن شابک و فیپا اقدام می شود.

پس از دریافت مجوزهای رسمی، اقدامات DRM به عمل آمده و کتاب به نام شما و به صورت نسخه الکترونیک (ایبوک) منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید