عناصر و اهداف ارتباط پزشکی

شرکت کنندگان در ارتباط پزشکی و مقاصد ارتباطی آنها

قبل از شروع به نوشتن متن هدف (متن ترجمه)، در نظر گرفتن مخاطبان کتاب و اینکه در چه شرایطی کتاب را می خوانند اهمیت دارد تا بدین ترتیب بتوان موارد زیر رادر نظر داشت:

 • زمینه تحصیلی و شغلی مخاطبان: بطور کلی ترجمه و نگارش برای مخاطبانی که دارای زمینه تحصیلی و تخصصی و شغلی مشخص هستند، راحتتر است.
 • سطح دانش و تجربه مخاطبان: دانش و تجربه قبلی مخاطبان در مورد موضوعی خاص می تواند درجه ضمنی یا تلویحی بودن ترجمه و مقدار توضیحات لازم در زمان نوشتن متن هدف را تعیین کند.
 • هدف و کاربردهای اطلاعات: مخاطبان محتوای ترجمه شده را برای رسیدن به توانایی انجام کاری یا دریافت اطلاعات در مورد موضوعی خاص می خوانند.
 • توانایی های زبانی: به دلایل مختلف بعضی از مخاطبان اطلاعات و توانایی خوبی در زبان گویشی خود ندارند، بخصوص وقتی از محتوای غیر کلیشه ای و نا آشنا استفاده شده باشد.
 • میزان آشنایی با ترمینولوژی تخصصی: وقتی این مسئله با مخاطبان به اشتراک گذاشته شود، استفاده از ترمینولوژی فوق العاده راحتتر است زیرا در فرآیند نگارش ترجمه موجب صرفه جویی وقت و انرژی می شود، هرچند اگر به اشتراک گذاشته نشود، استفاده از ترمینولوژی تخصصی می تواند مانعی در برقراری ارتباط محتوا با مخاطب باشد.
 • زمینه خواندن: شرایط فیزیکی و روانشناختی موقعیتی که در آن مخاطب محتوا را می خواند.
 • زمینه فرهنگی کلان: کشور مخاطبان، ارزش ها و عقاید کلی آنها در مورد بهداشت و سلامت، سازماندهی سیستم بهداشتی، سیستم دانشگاهی، سیستم تحقیقات و توسعه و مانند اینها

همانطور که می دانیم افراد زیادی در برقراری ارتباط پزشکی درگیر هستند. برای مقاصد عملی و آموزشی، ممکن است روی پنج پروفایل مخاطب تمرکز شود: مخاطبان عمومی، بیماران، دانشجویان، متخصصان بهداشتی و محققان. این پنج پروفایل با درجات مختلف تخصصی بودن محتوا و بنابراین میزان پیچیدگی پروژه ترجمه کتاب برای مترجم متناظر باشند. گرچه اینها به دلایل عملی و حرفه ای محتوا را می خوانند (همگی مخاطبان عملی هستند)، هر کدام اطلاعات را برای دلایل خاصی نیاز دارند و از آن به اشکال متفاوتی استفاده می کنند:

پروفایل مخاطب کاربرد اطلاعات
مخاطب عمومی پیشگیری از بیماری
بیمار درمان بیماری
دانشجو تبدیل شدن به متخصص مراقبت بهداشتی
متخصص مراقبت بهداشتی اجرای دانش پزشکی
محقق پیشبرد و توسعه دانش موجود

جدول ۲ شاخص مخاطبان و کاربرد اطلاعات

حالا پرداختن به طریقه خواندن متن های کارکردی توسط مخاطبان مفید است. به گفته رایت (۱۹۹۹، ص۹۶) می توان در خواندن متن های عملیاتی سه مرحله متمایز را مشاهده نمود: دسترسی به اطلاعات، تفسیر اطلاعات و بکارگیری اطلاعات

دسترسی به اطلاعات

 • مخاطب سئوالات خود را می پرسد
 • مخاطب جستجو و تفحص را تا پیدا کردن اطلاعات حاوی پاسخ سئوالات وی ادامه می دهد
 • اطلاعات حاوی پاسخ را پیدا می کند

تفسیر اطلاعات

 • مخاطب اطلاعات شفاهی و کلامی را می فهمد
 • مخاطب اطلاعات گرافیکی را می فهمد
 • مخاطب اطلاعات کلامی و گرافیک را تلفیق می کند
 • مخاطب برداشت های شخصی از مناسبت اطلاعات را تدوین میکند
 • مخاطب تلقی و دستورکار مولف را در می یابد

کاربرد اطلاعات

 •  مخاطب درک خود از اطلاعات را با باورها و نگرش های فردی خود تلفیق می کند
 • مخاطب تصمیمات و اقدامات متناسب را تعیین می کند
 • مخاطب طرح اقدامی تهیه می کند (برای نمونه اهداف جزئی و مراحل ضروری)
 • مخاطب تمامی مراحل طرح خود را انجام داده و پیامد اجرائیه خود را پایش می کند
 • اگر اطلاعات موجب عدم توافق بین اهداف جزئی و دستیابی به آنها شود، مخاطب سئوالات جدیدی طرح کرده و چرخه دسترسی اطلاعات را تکرار می کند

جدول ۲- خلاصه شیوه خواندن متن های کارکردی توسط افراد (رایت، ۱۹۹۹، ص۹۶)

مولفان پزشکی با توجه به پروفایل، نیازها و کاربردهای مخاطبان، ژانر خاصی را برای نوشتن انتخاب می کنند تا بتوانند پیام متن را انتقال دهند. برای مثال، اگر مخاطب دانشمندی است که مشغول تحقیق در مورد درمان بیماری خاصی است، مولفان ممکن است مقالات پژوهشی را برای به ارتباط گذاشتن تحقیق خود انتخاب کنند. اگر مخاطب بیمار است، مولفان ژانر متفاوتی (مثل خلاصه بیماری برای بیماران) را برای انتقال همان پیام استفاده کنند.

وقتی مقاله پژوهشی برای انتشار در ژورنال خاصی ترجمه می شود، مترجم پزشکی بایستی توجه داشته باشد که دو فرآیند خواندن و دو گروه مخاطب متفاوت برای این پروژه وجود دارد:

 • داوری، که در آن داوران مستقل و بی نام مقاله را خوانده و برای انتشار در ژورنال انتخاب می کنند. این انتخاب براساس محتوا و سبک و قالب بندی خوب مقاله است.
 • بازنگری، که در آن صاحبنظران حوزه موضوع مقاله را خلاصه کرده و یافته های آن را ارزیابی می کنند.

تمرین ۱ تجزیه و تحلیل مخاطبان

متن زیر را خوانده و مخاطبان احتمالی آن را با پاسخ دادن به سئوالات زیر مشخص کنید:

 • مخاطبان چه کسانی هستند؟
 • آیا به گروه تخصصی یا اجتماعی خاصی تعلق دارند؟
 • چرا متن ترجمه شما را می خوانند؟
 • فکر می کنید چقدر در مورد موضوع محتوا اطلاعات دارند؟
 • در چه زمینه ای و برای چه هدفی متن ترجمه را می خوانند؟
 • پس از خواندن متن ترجمه چه می دانند؟ چی فکر می کنند؟ چکار می توانند انجام دهند؟

هیپرلیپوپروتئینمی (هیپرلیپیدمی) بالا بودن غیرطبیعی سطح چربی هایی است (کلسترول، تریگلیسرید یا هر دو) که توسط لیپوپروتئین ها در خون حمل می شوند.

همانطور که سن بالا می رود سطح لیپوپروتئین ها (بنابراین چربی ها و بخصوص کلسترول LDL) اندکی افزایش می یابد. سطح آن در مردان نسبت به زنان بطور طبیعی بالاتر است اما پس از یائسگی سطح آن در زنان بیشتر است. افزایش سطح لیپوپروتئین ها که با بالا رفتن سن رخ می دهد موجب هیپرلیپوپروتئینمی و افزایش ریسک تصلب شرائین می شود (بالا بودن سطح HDL یا همان کلسترول خوب مفید است و نباید اختلال محسوب شود). […]

درمان

معمولا بهترین درمان برای مبتلایان به کلسترول یا تریگلیسرید بالا کاهش وزن در افراد چاق و وزن بالا، ترک سیگار در افراد سیگاری، کاهش مقدار چربی و کلسترول مصرفی رژیم غذایی، افزایش فعالیت جسمی و در صورت ضرورت مصرف داروهای پایین آورنده چربی است.

رژیم غذایی کم چربی و کم کلسترول می تواند سطح کلسترول LDL را کاهش دهد. صاحبنظران توصیه می کنند کالری مصرفی حاصل از چربی به کمتر از ۲۵ تا ۳۵ درصد کل کالری مصرفی در چند روز رسانده شود.

نوع چربی مصرفی نیز مهم است. چربی ها ممکن است اشباع شده، چندغیراشباع یا تک اشباع باشند. چربی های اشباع شده سطح کلسترول را بیشتر از دو نوع دیگر افزایش می دهند. چربی های اشباع شده نباید بیشتر از ۷ تا ۱۰% کل کالری مصرفی روزانه را تشکیل دهند. چربی های چند غیر اشباع (که شامل چربی های اومگا-۳ و اومگا-۶ هستند) و چربی های تک اشباع ممکن است به کاهش سطح تریگلیسریدها و کلسترول LDL خون کمک کنند. محتوای چربی اکثر غذاها روی برچسب آنها نوشته شده است.

برای مطالعه بیشتر در مورد هیپرکلسترولمی کلیک کنید.

روابط بین متون در ارتباط مکتوب

متون ترجمه مکتوب در هر موقعیت ارتباطی می توانند به سه شیوه پایه با هم در ارتباط باشند: ارجاعی، کارکردی و ژنریک. همانطور که در ادامه خواهیم دید، این روابط اغلب با مترجم پزشکی در ارتباط هستند.

ارتباط بینامتنی ارجاعی (Referential intertextuality)

متون پزشکی و همچنین همه انواع دیگر متون به طور مستقیم یا غیر مستقیم حاوی رفرنس و ارجاع و اطلاعاتی از متن های دیگر هستند. برای مثال، یک کتاب مرجع دانشگاهی حاوی اطلاعاتی است که از چند منبع معتبر دانش پزشکی گرفته شده است از قبیل معاهدات، فرهنگ لغت ها و همچنین مقالات پژوهشی و مقالات مروری؛ که با به روز رسانی علم و دانش پزشکی کمک می کند. اینرا ارجاع بینامتنی می نامند و به شکل مستقیم بصورت در درج منابع داخل متن و غیرمستقیم بصورت لیست منابع مورداستفاده نشان داده می شود.

ارتباط بینامتنی کارکردی (Functional intertextuality)

متون مختلف که با موضوع مشابهی سروکار دارند، ممکن است کارکردهای متفاوتی داشته باشند. در مثال فوق، کتاب درسی دانشگاه می تواند حاوی اطلاعات مربوط به یک مجموعه مقالات تحقیقاتی باشد، اما از آن برای هدف دیگری استفاده می شود: پشتیبانی از فرایند آموزش-یادگیری متخصصان آینده بهداشت. ژانرهای دیگر کارکردهای دیگری دارند: سرمقاله مربوط به استعمال دخانیات و بیماری های قلبی در یک ژورنال پژوهشی به طور انتقادی درباره یک یا چند مقاله اصلی مربوط به آن موضوع اظهار نظر می کند. مقاله اورجینال در مورد سرطان پستان و یک داروی خاص ممکن است خلاصه ای را برای بیماران و یا برای نشر در روزنامه در مورد همان موضوع ارائه دهد. در اینجا موضوع و محتوا یکسان است اما برای کارکردهای متفاوتی استفاده می شود.

ما به این رابطه بین متون رابطه بینامتنی کارکردی یا عملیاتی می گوییم. بینامتنی کارکردی حقایقی را مشخص می کند که ژانر هر متن و محتوا به همدیگر وابسته است تا جاییکه ارتباط در مورد آنها باشد. زیرا هر یک نیازهای خاصی از نویسندگان و خوانندگان را مرتفع می کنند، همانطور که در دیاگرام زیر دیده می شود.

دیاگرام روابط بینامتنی در ترجمه کتاب پزشکی

شکل ۱- سلسله مراتب عملیاتی (کارکردی) ژانرهای متن پزشکی (Vihla، ۱۹۹۹، ص۱۲۸)

ارتباط بینامتنی عمومی (Generic intertextuality)

متون مختلف با موضوعات متفاوت ممکن است دقیقا برای یک کارکرد استفاده شوند و دارای خصیصه ها و ویژگی های رسمی مشابه و یکسانی باشند. برای نمونه، مقاله سردبیر در همه ژورنال ها، صرفنظر از موضوعی که بحث می شود، نظر در مورد پژوهش انجام شده در مقالات دیگر است، تلاش دارد بحث نقادانه ای را برانگیزد و عموما دارای بخش های مشخص و تیتر و زیر تیتر نیست. به همین شکل، برگه های آموزش بیمار، صرفنظر از محصول یا فراورده طبی خاص مورد استفاده، برای راهنمایی بیماران در مورد چگونگی استفاده از دارو یا تجهیزات استفاده می شود (برگه اطلاعات بیمار در ادامه را بخوانید). این نوع رابطه بین متون که دارای کارکرد یکسان و ویژگی های مشابه هستند را بینامتنی عمومی یا ژنریک اطلاق می شود.

[icon name=”angle-double-left” class=”” unprefixed_class=””]

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

ترجمه انگلیسی به فارسی | ترجمه فارسی به انگلیسیترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی فایل، صفحات وب و تصاویر با هزینه اندک و به سرعت انجام می شود. ترجمه انگلیسی به فارسی | ترجمه فارسی به انگلیسی با استفاده از مترجم انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در اسرع وقت.
ترجمه آنلاین انگلیسی به فارسی در سرویس ترجمه متن آنلاین و رایگان چندزبانه ترجمک به صورت ترجمه فارسی به انگلیسی – سفارش ترجمه متن فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی به ‌صورت سلیس و روان را در کوتاه‌ ترین زمان با بهترین کیفیت از ما بخواهید.
فرایند ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی چقدر طول می‌کشد؟ قیمت ترجمه متن فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی چقدر است؟ آیا امکان ترجمه فوری برای متن‌های فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی وجود دارد؟ آیا امکان بازخوانی مجدد پس از تحویل متن ترجمه ‌شده وجود دارد؟
بهترین مترجم آنلاین متن در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ چیست؟ از چه سایت‌هایی می‌توان برای ترجمه‌ی آنلاین استفاده کرد؟ برای ترجمه متون عمومی کدام موتور جستجو مناسب است؟ کدام وبسایت ها برای ترجمه‌ی گفتاری خوب هستند؟ آیا گوگل ترنسلیت ترجمه‌ی متن انگلیسی به فارسی روانی ارائه می‌دهد؟
ترجمه رایگان ، سایت ترجمه آنلاین ، ترجمه انگلیسی به فارسی ، عربی و فرانسه و برعکس ، ترجمه متن چیست؟ مترجم قادر به ترجمه کلمات و متن از فارسی به انگلیسی است، و از انگلیسی به فارسی. مترجم متن دو زبانه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کدام است؟
واژه های کلیدی ترجمک شامل ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی، برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی، برنامه ترجمه متن انگلیسی به فارسی، جمله سازی فارسی به انگلیسی، نرم افزار ترجمه فارسی به انگلیسی و برعکس، دیکشنری انگلیسی به فارسی با تلفظ، ترجمه فارسی به انگلیسی آنلاین، ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن است.
ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه تخصصی مقاله و کتاب که امروزه ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی بیشرین نیاز و متقاضی در بین طیف ها و اقشار مختلف مردم را دارد. برای ترجمه تخصصی مقاله و متن از انگلیسی به فارسی در کمترین زمان و آنلاین از انگلیسی به فارسی ترجمک را به خدمت بگیرید.
ترجمک ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی کتاب، ترجمه فارسی به انگلیسی، ترجمه آنلاین انگلیسی به فارسی ، ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی با کمک هزاران مترجم و دیکشنری های تخصصی امکان ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله رشته های مختلف دانشگاهی را فراهم کرده است.
انتشارات ترجمک علاوه بر ترجمه مقاله ISI، سفارش ترجمه مقاله و ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی با تکیه بر دانش تخصصی و تجربه ترجمه، به بهترین شکل ترجمه مقاله انگلیسی، فارسی و زبان‌های دیگر شما با کیفیت برتر و گارانتی عمرانه انجام می دهد. ترجمه تخصصی، ترجمه مقاله و کتاب شما، توسط بهترین مترجمها در سایت ترجمه ترجمک به انگلیسی، فارسی و سایر زبانها انجام میشود.
ترجمک | ترجمه فوری | ترجمه تخصصی متون و مقالات انگلیسی| ترجمه تخصصی، ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی، ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسی، ترجمه ارزان و دانشجویی، جستجوی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی هوشمند و ترجمه انگلیسی به فارسی آنلاین کتاب توسط مترجمان حرفه ای ترجمک.
برای ترجمه هر متنی از انگلیسی به فارسی، ابتدا باید بتوانید سه جزء اصلی جمله شامل فعل، فاعل و مفعول را تشخیص دهید. در لیست پروژه های ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب پرمخاطب ترین و پرنیازترین خدمت ترجمه در ایران محسوب می‌شود. ترجمه با کیفیت ترین ترجمه انگلیسی به فارسی را از ترجمک معتبرترین سایت ترجمه ایران با ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی برای سفارش آنلاین خدمات ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی متن، مقاله، کتاب، وب سایت توسط مترجمین متخصص و حرفه‌ای بخواهید.
ثبت سفارش ترجمه جدید ثبت سفارش ویرایش مقاله جدید دانلود مقاله ترجمه شده. برای جستجوی تخصصی تر، سریع تر و دقیق تر در یک یا چند رشته خاص: برای استفاده از ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی انواع متون شامل مقاله، کتاب، پایان نامه، پاورپوینت، وب سایت، بروشور و هر گونه متن دیگری با بهره مندی از مترجمین متخصصترجمه تخصصی متون علمی و فنی نیاز به مترجم تخصصی و حرفه ای دارد تا ترجمه به صورت دقیق باشد. ترجمه تخصصی با بیش از هزار مترجم تخصصی آماده ترجمه تخصصی متون و مقالات شما است. ترجمه مقاله. ترجمه متون تخصصی. و ترجمه تخصصی با ترجمه متون تخصصی در ۸۶ رشته-گرایش در ترجمک انجام می شود.
ترجمک با به کار گیری مترجمین تخصصی، ترجمه مقالات دانشگاهی، ترجمه مقالات دانشگاهی مترجمین تخصصی، کمترین هزینه در ترجمه مقالات تخصصی، ترجمه فوری با تضمین کیفیت، ترجمه فوری مقاله، کتاب و متون تخصصی، با تضمین کیفیت و کمترین هزینه، ثبت سفارش ترجمه است.
ترجمک | ثبت سریع سفارش بدون نیاز به عضویت، قیمت گذاری تمامی سفارشات در ۳ دقیقه. ترجمک | بزرگترین سایت ترجمه تخصصی آنلاین ، ترجمک مرکز ترجمه تخصصی با بهترین کیفیت و مدل تخفیفی منحصر به فرد در ترجمه متون تخصصی‎، ترجمه مقاله ‎ترجمه دانشگاهی ‎سفارش ‎ترجمه تخصصی معماری می پذیرد.
در ترجمک ترجمه تخصصی متن و مقاله و خدمات ترجمه تخصصی شامل ترجمه تخصصی کتاب، مقالات و متون دانشگاهی به ویژه ترجمه مقاله، ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب، خدمات ترجمه تخصصی متون، کتب و مقالات را به دانشگاهیان و سازمان‌ها ارائه می شود.
آیا می دانید ترجمه تخصصی به چه معناست؟، در چند زمینه تخصصی خدمات ترجمه و ویراستاری ارائه می‌گردد؟ چه تضمینی از کیفیت و زمان تحویل ترجمه و ویراستاری تخصصی وجود دارد؟ ترجمه تخصصی، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب شما، توسط بهترین مترجمهای ترجمک در دسترس است.
ترجمه تخصصی به ترجمه متونی گفته می شود که دارای اصطلاحات و عبارات تخصصی در یک زمینه باشد. ترجمه متون تخصصی به مراتب پیچیده تر از ترجمه متون عمومی است ترجمه متون تخصصی. ویرایش مقاله ISI. ترجمه مقاله ISI. دانلود مقاله ترجمه شده پذیرفته می شود.
ترجمک | سایت ترجمه تخصصی | ترجمه مقاله | ترجمه کتاب | ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی متن و ترجمه کتاب را بدست زبده ترین مترجمان هم رشته خود بسپارید. ترجمه تخصصی – سفارش ترجمه ، مرکز خدمات ترجمه متن ترجمه ، ترجمه متن، ترجمه کتاب و به صورت آنلاین برای زبان‌های انگلیسی/فارسی و دیگر زبان‌ها انجام می‌دهد.
ترجمک | ترجمه مقاله | ترجمه تخصصی | سایت ترجمه متون ترجمه تخصصی فوری و ترجمه مقاله ISI، ترجمه متون تخصصی، سفارش ترجمه ارزان دانشجویی، خدمات ترجمه آنلاین و ترجمه تخصصی با قیمت ترجمه تخصصی در سایت ترجمه تخصصی آنلاین و ترجمه تخصصی ترجمک انجام میشود.
ترجمک بهترین سایت ترجمه تخصصی با برنامه ترجمه تخصصی و ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی برای ترجمه تخصصی مقاله و متن از انگلیسی به فارسی به صورت ترجمه آنلاین و رایگان فارسی به انگلیسی و سرویس ترجمه متن آنلاین و رایگان چندزبانه در خدمت شماست.
ترجمک اقدامات ترجمه تخصصی متن، مقاله و کتاب با بهترین کیفیت و سفارش ترجمه تخصصی آنلاین، از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی. تضمین کیفیت ترجمه متون تخصصی با کمک بیش از ۱۰۰۰ مترجم خبره و خدمات ترجمه متن، مقاله isi، کتاب و ویرایش تخصصی در زبان انگلیسی و فارسی را با قیمت و کیفیت مناسب ارائه می‌دهد.
ترجمک | بهترین مرکز ترجمه تخصصی متون و کتاب خدمات ترجمه متون تخصصی و ترجمه کتاب توسط بهترین مترجمین و تضمین کیفیت و بازگشت هزینه را فقط از ترجمک ترجمه بخواهید. ترجمه تخصصی مقاله, ترجمه کتاب و ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی سایر متون خود را به سایت ترجمه آنلاین ترجمک بسپارید
ترجمک | ترجمه تخصصی | ترجمه فوق تخصصی | متخصص ترجمه | ترجمه تخصصی متون دانشگاهی , ترجمه مقاله , ترجمه کتاب , پایان نامه و ویرایش مقاله – انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی. می دانید ترجمه تخصصی چیست و فعالیت موسسات ترجمه تخصصی چگونه است؟ ترجمه تخصصی به صورت تضمینی – مترجم مسلط به ترجمه‎ و ترجمه آنلاین و رایگان فارسی به انگلیسی انجام می شود.
آیا می دانید از چه سایت‌هایی می‌توان برای ترجمه‌ی آنلاین استفاده کرد؟ برای ترجمه متون عمومی کدام موتور جستجو مناسب است؟ کدام وبسایت ها برای ترجمه‌ی گفتاری خوب هستند؟ آیا گوگل ترنسلیت ترجمه‌ی متن انگلیسی به فارسی روانی ارائه می‌دهد؟ ترجمه حرفه‌ای متن با ۷۰ درصد تخفیف در ترجمک.
سفارش ترجمه در این سایت ترجمه به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. ترجمه تخصصی مهارتی است که یک مترجم با سالها تجربه کار ترجمه به صورت حرفه‌ای به دست می‌آورد. ترجمه متن به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ فرایند ترجمه و تحویل متن چقدر طول می‌کشد؟ آیا امکان سفارش ترجمه فوری برای انواع متون وجود دارد؟
انواع خدمات ترجمه متن در ترجمک به چه شکل است؟ بهترین مترجم آنلاین و بهترین مترجم متن و مترجم متن انلاین در برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی و برنامه ترجمه پزشکی انگلیسی به فارسی و ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن از جمله سازی فارسی به انگلیسی در خدمت شماست.
ترجمک | ترجمه سریع | ترجمه – ترجمه آنلاین | ترجمه آنلاین در انجام ترجمه بسیاری از متون می تواند صورت گیرد. ولی باید دانست ترجمه آنلاین تا چه حد می تواند جوابگوی ترجمه شما باشد؟ حرفه ای ترین تیم ترجمه در ایران، سایت ترجمه ، ترجمه ارزان، دارالترجمه اینترنتی خدمات ترجمه آنلاین کتاب مقاله متن.
ترجمه متن | خدمات آنلاین ترجمه متن | انجام ترجمه متون تخصصی با کیفیت مناسب، یک مهارت ویژه است. مترجم علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی، بایستی بر موضوع متن تخصصی نیز اشراف کامل داشته و ۱۵ ابزار ترجمه آنلاین که مترجمان حرفه‌ای استفاده می‌کنند – این فرایند می‌تواند در پناه ابزارهای آنلاین و نرم افزارهای ترجمه متن، تسریع و خوشایند شود. در این مقاله از ابزارهایی برایتان خواهیم گفت که به ترجمه
ترجمه فوری در کوتاه‌ترین زمان و بهترین کیفیت | شما می‌توانید برای سفارش ترجمه سریع متون انگلیسی به فارسی و یا ترجمه به سایر زبان‌ها هر چه سریعتر مراحل ثبت سفارش را انجام دهید. در ترجمه فوری زمان چقدر کاهش پیدا می‌کند؟ ترجمه فوری برای چه نوع خدماتی انجام می‌شود؟ هزینه ترجمه فوری با ترجمه در زمان معمولی متفاوت است؟
ترجمه فوری به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ ترجمه فوری در کوتاه‌ترین زمان با تضمین کیفیت با سفارش ترجمه فوری مقاله، متن و کتاب از انگلیسی به فارسی و بالعکس، توسط تیم مترجمین حرفه‌ای بدون افت کیفیت و هزینه اضافه. تا چه میزان ترجمه در زمان کوتاه امکان‌پذیر است؟
هزینه ترجمه فوری چگونه محاسبه می‌شود؟ آیا با کاهش زمان کیفیت ترجمه تحت تاثیر قرار می‌گیرد؟ ترجمه فوری انگلیسی – ترجمه فوری زبان انگلیسی در زمان هایی که مشتری حجم زیادی متن جهت ترجمه از انگلیسی به فارسی و یا از فارسی به انگلیسی داشته باشد و از نظر زمانی محدودیت فراوانی …
ترجمک | ترجمه فوری انگلیسی چه قدر زمان می برد ؟ ، در ترجمه فوری انگلیسی از چه خدماتی استفاده می شود ؟ ، آیا ترجمه فوری انگلیسی نرم افزاری است ؟ ، کیفیت ترجمه فوری انگلیسی ، ترجمه فوری با تضمین کیفیت و بدون افزایش قیمت فوری ، ترجمه فوری فارسی به انگلیسی ، ترجمه متون رسمی و تخصصی خوب است.
ترجمک | ترجمه فوری | ترجمه تخصصی متون و مقالات پس از تایید زمان و هزینه ترجمه، فرآیند ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی متن مورد نظر آغاز شده و ترجمه فوری بصورت تایپ شده در نرم افزار ورد به صورت ترجمه فوری و انجام انواع سفارشات ترجمه فوری در کوتاه‌ترین زمان انجام می شود.
انجام سفارشات ترجمه فوری انگلیسی/فارسی و ترجمه فوری قیمت مناسب، ترجمه سریع مقالات و کتب تخصصی که یک مسئله مهم در ترجمه سریع و فوری متون تخصصی، کیفیت و خروجی کار ترجمه از ترجمه انگلیسی به فارسی است (حدود ۱۰ %) ولی می توان با سرعت بالاتری نیز کار را تحویل داد.
ترجمک | ترجمه فوری | سفارش ترجمه فوری مقاله ، کتاب و متن و سفارش ترجمه فوری متون و مقالات خود را برای ترجمک ارسال و در سریع ترین زمان در قالب فوری انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی فوری فارسی به انگلیسی و ترجمه فوری متن انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی تحویل بگیرید.
ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان و ترجمه فوری یک روزه بدون نرم افزار ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی است. قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی سال ۱۳۹۹ و بهترین روش ترجمه متون انگلیسی به فارسی سال ۱۳۹۹ یا ترجمه فوری بدون افت کیفیت سال ۲۰۲۰ معرفی می شود.
ترجمک | ترجمه فوری | بدون افزایش هزینه | چه زمانی نیاز به ترجمه فوری داریم؟ مترجم در روز میتواند بین ۹۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کلمه را ترجمه کند. این تعداد کلمات برای ترجمه متون از انگلیسی به فارسی است. ترجمه سریع با هزینه ترجمه سریع متون همراه است.
خدمات ترجمه سریع و فوری ترجمه انگلیسی به فارسی ، ترجمه فارسی به انگلیسی متن و مقاله در تخصص ماست ترجمه تخصصی مقاله و متن از انگلیسی به فارسی و ترجمه سریع و فوری متون و مقالات علمی انگلیسی و فارسی|
ترجمه متن انگلیسی ارزان ترجمه متن انگلیسی ارزان و فوری. زمینه های ترجمه از ترجمه دانشجویی ارزان گرفته تا ترجمه ی چکیده های پایان نامه و یا مقالات انگلیسی و ترجمه هایی که به صورت تجاری انجام می شود.
دستمزد ترجمه فوری مقاله یا چکیده فارسی به انگلیسی سه برابر ترجمه فوری انگلیسی به فارسی است و مقدار دقیق آن بستگی به متن دارد. گرچه تحویل فوری ترجمه – ترجمه انگلیسی و ترجمه فارسی و در صورتی که خواهان دریافت تحویل فوری ترجمه انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی هستید کافیست متن خود را ارسال نموده و تاریخ مورد نظرتان را اعلام نمایید.
ترجمه چکیده و ترجمه پایان نامه با قیمت دانشجویی را به مترجمان متخصص می‌سپارند. ترجمه پایان نامه (Thesis Translation) یکی از مهم‌ترین منابع کسب اطلاعات برای دانشجویان دوره فوق‌ لیسانس و دکتری است. هزینه ترجمه پایان نامه چگونه محاسبه می‌شود؟ترجمه پایان نامه توسط چه کسی انجام می‌شود؟
سفارش ترجمه پایان نامه شامل ضمانت و پشتیبانی می‌شود؟ ضمانت عمرانه است. ترجمه تخصصی پایان نامه و ترجمه پایان نامه یکی از مهم ترین و متداول ترین منابع در دسترس خصوصاٌ برای دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی است. که به ترجمه برای پایان نامه نیاز دارند.
بنابراین، ترجمه برای پایان نامه یعنی نگارش پایان نامه با استفاده از ترجمه مقالات تخصصی انگلیسی، عملی مهم و متداول جهت تدوین یک پایان نامه است که موجب اطلاع از ترجمه پایان نامه و خدمات ترجمه پایان نامه در تمامی رشته های دانشگاهی و در تمامی زبان های زنده دنیا قابل انجام است , ترجمه پایان نامه دانشجویی به دانشجویان کمک میکنند تا ایده ها و پروژه های آنها دست یابند.
ترجمه برای پایان نامه – مطمئنا ترجمه مقالات برای تامین مطالب فصل ۱و ۲ پایان نامه شما لازم می باشد که براحتی میتوانید پس از انتخاب مقاله های انگلیسی اقدام به ثبت سفارش ترجمه مقاله در ترجمک نموده و دانلود پایان نامه ترجمه (Translations) از معتبرین دانشگاههای دنیا با ترجمه فارسی عنوان به همراه ده ها موضوع مرتبط با فرمت PDF.
ترجمه پایان نامه به زبان انگلیسی برای ISI و گرفتن پذیرش و سابمیت و یکی از امکانات کاربردی که به کاربرامون ارائه میدیم همین ترجمه پایان نامه به زبان انگلیسی هست. ترجمه چکیده مقاله و پایان نامه فارسی به انگلیسی و چکیده پایان‌نامه متنی کوتاه و معمولاً کمتر از ۲۵۰ کلمه است. به همین دلیل، باید کاملا دقیق و بدون اشتباه ترجمه شود
ترجمه پایان نامه – ترجمه پایان نامه به صورت ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی انجام می شود. در مراحل مختلف نگارش پایان نامه نیز، محتوای مورد نظر به صورت تجمیعی از انگلیسی به فارسی معنی پایان نامه به انگلیسی است و واژه های کلیدی شامل ترجمه پایان نامه، ترجمه پایان نامه به انگلیسی، ترجمه رایگان چکیده پایان نامه، نمونه چکیده پایان نامه به زبان انگلیسی، ترجمه عنوان پایان نامه به انگلیسی، ترجمه چکیده پایان نامه، چگونه پایان نامه را شروع کنیم، هزینه ترجمه چکیده فارسی به انگلیسی، ترجمه صفحه ای چقدر است.