چگونگی انتخاب عنوان کتاب

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

اجزای اصلی یک کتاب چیست؟ عنوان کتاب و عنوان فرعی (عبارت توصیفی که روشنگر عنوان اصلی است) و نام مؤلف یا مؤلفان به همراه اطلاعاتی از قبیل موقعیت و درجه علمی آنها اجزای جلد کتاب هستند. اما منظور از صفحه عنوان کتاب چیست؟
منظور از صفحه عنوان کتاب چیست؟ صفحه ای است که پس از جلد کتاب می آید و حداقل شامل عنوان کتاب و اسامی پدیدآوران، نام ناشر و تاریخ نشر می باشد.
اجزای کتاب شامل عنوان کتاب; عنوان فرعی; نام مؤلف; نام ناشر; تاریخ انتشار و فیپا (فهرست‌نویسی پیش از انتشار); شناسنامه (صفحه حقوقی); تقدیم نامه و فهرست مندرجات است که پس از آن تنه کتاب و بخش بدرقه کتاب قرار می گیرد.

چگونگی انتخاب عنوان کتاب

صفحه عنوان (انگلیسی: Title page‎) صفحه‌ای از یک کتاب، پایان‌نامه یا یک اثر نوشتاری است و صفحه عنوان در کتاب‌های فارسی و عربی دست چپ قرار می‌گیرد و در کتاب‌های غربی در سمت راست قرار می گیرد.
عنوان کتاب را چگونه انتخاب کنیم؟ در آخرین مرحله نگارش یا ترجمه کتاب باید عنوان کتاب را انتخاب کنید. نام کتاب و طراحی جلد کتاب دو عنصر اصلی در فروش و بازاریابی کتاب می باشند.
صفحه شناسنامه کتاب مانند بهای اثر/ ماهیت دامنه یا شکل هنری/ زبان اثر، زبان ترجمه/ منابع عنوان (عنوان از روی جلد یا عطف)/ واژه نامه / کتابنامه/ مندرجات کتاب/ شماره استاندارد کتاب و غیره به ترتیب می آید. این ترتیب قرار گرفتن مطالب در کتاب است.
صفحه عنوان کتاب (شامل نام کتاب، نویسندگان، سال چاپ); صفحه شناسنامه کتاب (فیپا در بالای صفحه و مشخصات کتاب در پایین صفحه قرار می‌گیرد); صفحه تقدیم به و تشکر است. در صفحه عنوان کتاب که دومین صفحه از صفحات کتاب می باشد، شامل اطلاعاتی مانند: عنوان کتاب، عنوان فرعی، نام مؤلف،نام ناشر و حتی تاریخ انتشار است.طریقه انتخاب عنوان کتاب داستان

 • چگونه یک کتاب را معرفی کنیم؟
 • انگیزه نوشتن کتاب توسط نویسنده چیست ؟
 • عنوان کتاب چیست؟
 • تعریف و مفهوم «کتاب» چیست؟
 • عنوان کتاب چه اهمیتی دارد؟
 • مشخصات یک کتاب کامل و با کیفیت چیست؟
 • عنوان کتاب یعنی چه و چه نقشی در ساختار یک کتاب دارد؟
 • ساختار کتاب و پیوست کتاب چیست؟
 • فهرست کتاب چیست؟
 • اجزای جلد کتاب و قسمت های مختلف یک کتاب کدامند؟
 • نکات کاربردی و عالی در انتخاب عنوان کتاب چیست؟

می توان از هشت نکته کاربردی و عالی در انتخاب عنوان کتاب استفاده کرد

پاسخ سئوال عنوان کتاب را چگونه انتخاب کنیم؟ در آخرین مرحله نگارش یا ترجمه کتاب با انتخاب عنوان کتاب داده می شود. نام کتاب و طراحی جلد کتاب دو عنصر اصلی در فروش و بازاریابی کتاب هستند.
عنوان کتاب، انتخاب عنوان مناسب، کمک انتشارات ترجمک در انتخاب عنوان و چگونه نام کتاب خود را انتخاب کنیم؟ در این مقاله اشاره شده تا قوی ترین روش برای انتخاب عنوان کتاب با در نظر گرفتن مخاطب در انتخاب عنوان کتاب استفاده شود.

روش انتخاب نام کتاب | آموزش نام گذاری حرفه ای برای کتاب | آموزش مهارت نویسندگی و روش انتخاب نام کتاب: انتخاب نام مناسب تأثیر بسیار زیادی در پرفروش شدن یک کتاب دارد. اسم کتاب باید به‌ گونه‌ای باشد که مخاطب کتاب با یک نگاه متوجه شود.

راهنمای انتخاب کتاب مناسب و آشنایی با انواع کتابخانه برای اینکه بدانید چه کتابی باید بخوانید و انتخاب صحیحی داشته باشید. البته در این مورد مسائل مختلفی از جمله نحوه تبلیغات، جذابیت جلد، عنوان کتاب وغیره تاثیر دارد و پنج ترفند طلایی برای انتخاب نام کتاب در دسترس است.

مقالات و کتاب های زیادی برای پاسخ به سئوالات زیر وجود دارد:طریقه انتخاب عنوان کتاب کامپیوتر

 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه لیست یا فهرست خرید کتاب تهیه کنیم؟
 • چگونه عنوان کتاب انتخاب کنیم

اصول انتخاب عنوان کتاب

فقط در ۳۰ روز مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و توزیع کتاب را برای خود-انتشاری بیاموزید. در پاسخ این سوال که چگونه کتاب بنویسیم، برای نوشتن و انتشار کتاب باید کارهایی کرد. قدم بعدی آن است که ۸ زیرمجموعه برای موضوع کتاب انتخاب کنیم. البته این هشت موردی که عنوان کردم فقط یک مثال است و جنبه آموزشی دارد.

انتخاب نام برای کتاب قوانینی دارد که در این مقاله به بیان آن‌ها می پردازیم. اعداد در عنوان کتاب تا حدودی می‌توانند برای خواننده توقع این را که قرار است با لیستی از مراحل برخورد کند ایجاد می کند. در این کتاب به افراد آموزش می‌دهیم تا چگونه بتوانند قدم به قدم برندی بسازند و عنوان انتخاب کنند.

عبارات کلیدی زیر برای تعیین عنوان مناسب برای کتاب ترجمه شده یا نگارش شده سرچ شده است: عنوان کتاب چیست؛ انتخاب اسم برای کتاب رمان؛ عنوان کتاب یعنی چه؛ نام مناسب برای کتاب؛ نمونه اسم کتاب؛ چگونه کتاب خوب انتخاب کنیم؛ اسامی زیبا برای کتاب شعر؛ کتاب خوب را چگونه می توانیم انتخاب کنیم؛ چگونه کتاب ترجمه و چاپ کنیم؟؛ مراحل انتخاب، ترجمه و چاپ کتاب چیست؟

انتخاب عنوان کتاب چگونه است؟‎

انتخاب عنوان کتابی که ترجمه می‌کنید باید از روی اثر اصلی صورت بگیرد. اما گاهی‌اوقات هم مترجمان در این زمینه، دخل و تصرف می کنند و عنوانی مناسب انتخاب می کنند که به فروش کتاب کمک کند.
چگونه اسم داستانم را انتخاب کنم؟ عنوان مناسب نقش زیادی در موفقیت یک اثر دارد، دغدغه انتخاب عنوانی به‌یادماندنی را چگونه در قصه‌گویی و داستان‌سرایی رشد کنیم؟ برای نامگذاری اسم کتاب، چگونه یک کتاب را معرفی کنیم؟ روش مرورنویسی برای کتاب‌ها مهم است.

می‌توانیم با مترجم تماس بگیریم یا ایمیل بفرستیم و از او درباره روند انتخاب کتاب و چالش‌های ترجمه کتاب سؤال کنیم و راهنمای انتخاب اسم برای داستان یا اگر عنوان کتاب جذاب و گیرا باشد، رغبت می‌کنند لای آن را هم باز کنند و بخوانند و خلاصه اینکه، چگونه می‌توان عناوین ماندگار برای یک کتاب یا داستان انتخاب کرد؟ معرفی کتاب با معرفی بیش از ۱۰۰ کتاب ایرانی و خارجی برای تهیه عنوان مناسب انجام شده است.

ما در وب‌سایت معرفی کتاب همواره تلاش داریم تا به مخاطب در انتخاب کتاب کمک کنیم و تا به امروز بیشتر از ۴۴۰ کتاب را در ژانرهای مختلف معرفی کرده‌ایم. همچنین سئوالات چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ – چاپ کتاب به عنوان امری مرسوم در چاپ و نشر است و به هیچ عنوان نشان دهنده نقص کتاب و یا کوتاهی مولف نمیباشد.

مراحل انتخاب عنوان کتاب

نتخاب ناشر مناسب در این مرحله مولف باید مناسب ترین ناشر را برای چاپ کتاب خود انتخاب کند که بتواند از آن سود ببرد.

طریقه انتخاب عنوان کتاب مدیریت

 • چگونه کتابهای جدید و ترجمه نشده را پیدا کنیم؟
 • چگونه کتاب خوب برای ترجمه انتخاب کنیم؟
 • چگونه عنوان کتاب انتخاب کنیم‎؟
 • چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟

انتخاب نام مناسب برای کتاب، پیشنهاد نام کتاب و اگر قصد دارید برای کتاب خود نامی انتخاب کنید بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه نمایید. از بایگانی‌ها انتخاب اسم برای کتاب با انتخاب نام مناسب برای کتاب، پیشنهاد نام کتاب. انتخاب نام مناسب برای کتاب، پیشنهاد نام کتاب دغدغه شخصی من برای نام‌گذاری کتاب و پنج ترفند طلایی برای انتخاب نام کتاب اهمیت دارد.

اگر شما هم به‌عنوان نویسنده با چالش نام‌گذاری کتاب دست‌وپنجه نرم‌ می کنید، همان‌طور که گفتم انتخاب نام مناسب برای کتاب تاثیر بسزایی روی فروش آن دارد. بنابراین روش انتخاب نام کتاب – آموزش نام گذاری حرفه ای برای کتاب و انتخاب نام مناسب تأثیر بسیار زیادی در پرفروش شدن یک کتاب دارد. اسم کتاب باید به‌گونه‌ای. باشد که مخاطب کتاب با یک نگاه متوجه شود این کتاب درباره‌ی چیست.

آیین نام گزینی برای کتاب

و خویشاوندی در نام و موضوع در کتاب های علمی، اهمیت بیشتری دارد. از این رو، بر محققان است که اگر خود در یافتن نامی مناسب برای تحقیق خود، توفیقی ندارند، از چگونه اسم داستانم را انتخاب کنم؟ از بانک جامع انتخاب نام برای اسم کتاب نویسندگان چطوره انتخاب می‌شود؟

نویسنده‌ها چطوری اسم کتاب شان را انتخاب می‌کنند؟ راهنمای انتخاب یک نام موفق برای کتاب و راهنمای انتخاب یک نام موفق برای یک نام مناسب و جذاب و حرفه ای از راهنمای انتخاب اسم برای داستان استفاده می کنند. عبارات زیر را در گوگل جستجو می کنند:طریقه انتخاب عنوان کتاب فنی و مهندسی

  1. نام مناسب برای کتاب
  2. انتخاب اسم برای کتاب رمان
  3. اسم برای پیج کتاب
  4. اسامی زیبا برای کتاب شعر
  5. اسم پیشنهادی برای کتابخانه
  6. اسم مناسب برای پیج کتاب
  7. اسم پسر برای شخصیت رمان
  8. اسم برای نمایشنامه
  9. اسم های تخیلی

۷ نکته کاربردی و عالی در انتخاب عنوان کتاب

نویسندگان کتاب در کار نگارش کتاب مهارتهای بسیار زیادی را لازم دارند تا بتوانند کتابی را به صورت کامل نوشته و به چاپ و انتشار برسانند.
۲۵ عنوان کتاب، انتخاب عنوان مناسب در نگارش کتاب علاوه بر توجه به محتوای آن باید نکات دیگر را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید یک کتاب خوب و موفق چاپ کنید. یکی از این نکات انتخاب عنوان مناسب است. بنابراین عنوان کتاب را چگونه انتخاب کنیم؟

در آخرین مرحله نگارش یا ترجمه کتاب باید عنوان کتاب را انتخاب کنید. نام کتاب و طراحی جلد کتاب دو عنصر اصلی در فروش و بازاریابی کتاب هستند و فهرست کتابها بر اساس عنوان کتاب است. این مزایا باعث گردیده که فروش تعداد کتاب‌های الکترونیکی از کتاب‌های چاپ شده کاغذی توسط سایت آمازون به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده کتاب در جهان پیشی بگیرد.
در مورد عنوان کتاب می توانید عبارات زیر را سرچ کنید:طریقه انتخاب عنوان کتاب پزشکی

   • عنوان کتاب چیست
   • عنوان کتاب یعنی چه
   • انتخاب عنوان کتاب
   • اسم پیشنهادی برای کتاب
   • معرفی کتاب های مفید برای مطالعه
   • معرفی کتاب های خواندنی
   • سایت معرفی کتاب و عنوان کتاب

اگر کتابی نوشته اید یا ترجمه کرده اید، در انتخاب عنوان مناسب مشکل دارید، خواهان خود-انتشاری هستید، می خواهید از رویالتی استفاده کنید، فرم ثبت سفارش آماده سازی و چاپ کتاب را تکمیل کرده و فایل کتاب را ارسال نمایید. کلیه مراحل آماده سازی و چاپ کتاب را به انتشارات ترجمک بسپارید.