ادیتور کیست؟

ادیتور کیست؟ وظیفه ویراستار چیست؟ پست های شغلی ادیتور کدامند؟ ویرایشگر چه کاری انجام می دهد؟ دبیر تحریریه (Developmental Editor)، دبیر انتقادی (Substantive Editor)، دبیر تحویل و تحول (Acquisitions Editor)، دبیر علمی (Line Editor)، دبیر حق چاپ (Copy Editor)، دبیر تولید (Production Editor)، سردبیر مدیر (Editor In Chief)، دبیر مشارکت (Engagement Editor)، دبیر اجرایی (Managing Editor)، دبیر حق کپی (Copy Editor) کیست و چکار می کند؟ مشخصات یک ادیتور موفق چیست؟ مراحل تبدیل شدن به ویراستار حرفه ای چیست؟ چه مدت طول می کشد تا ویرایشگر شویم؟ در این مقاله به سئوالات فوق پاسخ داده می شود.

ادیتور یا ویرایشگر کیست؟

ادیتور مخاطبی منتقد و علاقمند به واژه ها است که وظیفه اش صیقل دادن و تصحیح یک داستان، کتاب یا مقاله است. ویرایشگرها در صنایع مختلف و در بسیاری از انواع محصولات مثل مجلات ، روزنامه ها ، وبلاگ ها و کتاب ها فعالیت می کنند.

ویراستاران مسئول بررسی حقایق، املا و هجی، دستور زبان و نگارش محتوا و متون هستند. آنها همچنین وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که مقاله یا کتاب طبق دستورالعمل شرکت و سازمان قالب بندی شده است و وقتی کار تمام شد، کاملا صیقل خورده، پخته و روان باشد. گاهی ادیتور موظف است بخش های ناهماهنگ متن را که با هدف اصلی محتوا هم راستا نیست را حذف کرده و مخاطب و خواننده را در مسیر درست هدایت کنند.

ادیتور کیست؟ در این مقاله می خوانیم:

ویرایشگر چه کاری انجام می دهد؟

آیا می دانید ادیتور کیست؟ وظیفه ادیتور چیست؟ ادیتور کتاب چه کاری انجام می دهد؟ نقش ادیتور در مراحل آماده سازی و چاپ کتاب چیست؟ در ادامه وظایف ادیتور یا ویرایشگر بحث می شود که شامل ادیتوری یا دبیری نشر، دبیر تحریریه و تکاملی، دبیر انتقادی و تایید محتوا، دبیر تحویل و تحول و دبیر علمی است.

بایستی خاطر نشان کرد که شغل ها و پست های دیگری وجود دارد که اسم متفاوتی داشته اما عملکرد یکسان کمک به تبدیل یک ایده به یک کتاب یا مقاله و غیره را انجام می دهند.

در ادامه انواع ادیتور یا ویرایشگر معرفی و بحث می شوند. ادیتورها در دو بخش ادیتور انتشارات یا ادیتور کتاب و ادیتور مجله و روزنامه معرفی می شوند.

دبیر نشر

دبیر نشر ویرایشگری است که برای شرکت های انتشاراتی کار می کند. وقتی صحبت از کتاب می شود، ادیتور دروازه بان بازی بین نویسنده و مترجم با مخاطب است. وظیفه ادیتور راضی نگهداشتن هر دو طرف است، بنابراین بایستی دیدگاه دو طرفه ای داشته باشد. این تعریف جامعی برای سئوال است: ادیتور کیست؟

نویسندگان غالبا کتاب و داستان خود را بطور کامل و مفصل می شناسند، زیرا ماهها یا بعضی اوقات سالها با دست نوشته خود سر و کله می زنند و کتاب همانند فرزند آنها می شود. از طرف دیگر مخاطبان هیچگونه دلبستگی عاطفی به کتابهایی که هنوز نخوانده اند ندارند و خیلی سریع و راحت در مورد هر کتابی که برای خواندن انتخاب می کنند، قضاوت کنند.

یک ویرایشگر باید در حالی کتاب یا محتوا را ویراستاری کند که هر دوی این دیدگاه ها را در نظر داشته و لحاظ کند. دست نوشته تحت ویراستاری ممکن است به تغییراتی نیاز داشته باشد که مخاطب را علاقمند کرده و تا آخر آن را بخواند. با این حال هر تغییری که ایجاد می کند باید خوشایند و مطلوب نویسنده نیز باشد تا نویسنده نیز تغییرات را پذیرفته و بپسندد و از ویراستاری کار خود راضی باشد.

ویراستاران مسئول طیف وسیعی از کارهای شرکت انتشاراتی هستند و بسیاری از مراحل ویرایش باید قبل از آماده شدن کتاب برای چاپ انجام شود. هنگامی که مردم کلمه “ویرایشگر” را می شنوند ، معمولاً کسی را تصور می کند که غلط گیری املایی و گرامر کتاب را انجام می دهد. در حالی که این مسئله تا حدودی صادق است، اما ویرایش یک دست نوشته و محتوا چیزی فراتر از غلط گیری املا و دستور زبان است و تغییرات و تصمیم گیری های زیادی باید انجام شود. این تغییرات و تصمیم گیری ها توسط ادیتورهای زیر انجام می شود.

دبیر تحریریه (Developmental Editor)

ادیتور کیست؟ هنگامی که نویسنده ایده ای برای کتاب دارد ، اغلب اوقات به دنبال یک ادیتور برای تبدیل و توسعه ایده خود است. این نوع ویرایشگر یا ادیتور به نویسنده کمک می کند تا کتابی را از یک ایده اولیه، طرح و یا پیش نویس تهیه کند. در این مرحله و توسط این نوع ویرایشگر، به طور معمول توجه بیشتری به نویسنده می شود تا در مراحل و ویرایش های دیگر.

ادیتور تحریریه در این مرحله به ساختار ، تمرکز و محتوای یک کتاب بالقوه نگاه می کند. آنها به دنبال شیوه ای مناسب برای ارائه مطلب به بازار هستند و نویسنده را در آن مسیر هدایت می کنند. در این مرحله هرگونه ناهماهنگی محتوا مثل لحن، مخاطب هدف و غیره رفع می شود. ویرایشگر تحریریه برای لحاظ کردن ملزومات و خواست ناشر با نویسنده همکاری خواهد کرد و برای رسیدن به این هدف چندین بار کار را بازنویسی می کنند.

در طی این مرحله از ویرایش، ادیتور روی دست نوشته ای تمرکز می کند که تا حدودی قابل قبول باشد و به مرحله بعدی برسد. در حالی که محتوا ، سازماندهی و بازنمایی محتوا همگی از فاکتورهای مهم هستند، اما بیشتر روی مواردی چون توسعه شخصیت ها، تنظیم صحیح و وضوح طرح تمرکز می شود. دبیر تحریر ممکن است تحقیقات اضافه برای تصریح بخش هایی از کار را پیشنهاد کند و سبک، ساختار و جریان اطلاعات را مرتب می کند. هجی، دستور زبان و نگارشی نیز بررسی می شود از جمله پیوندهای داخل متن، پاورقی ها، تصاویر، زیرنویس ها، منابع، عکسها، جداول، نقل قول ها، کتابشناسی و واژگان بررسی می شوند. این نوع ویرایش بسیار تهاجمی است، بنابراین ویراستار از نزدیک با نویسنده همکاری می کند تا مطمئن شود که او تغییرات را تأیید می کند در عین اینکه تم اصلی نویسنده حفظ می شود.

دبیر انتقادی (Substantive Editor)

بعد از اتمام کار ویراستار یا دبیر تحریریه، حال نوبت دبیر انتقادی است. این نوع ویرایشگرها معمولاً از مراحل اولیه با نویسنده کار نمی کنند، بلکه بعد از اتمام پیش نویس اولیه با ویرایشگر تحریریه کار آنها شروع می شود. دبیر انتقادی به جزئیات ظریف کار نگاه می کند و حس کلی محتوا را بررسی کرده، نقاط ضعف را مشخص و گزینه هایی برای بهبود و تقویت نسخه اولیه پیشنهادی می کند.

دبیر تحویل و تحول (Acquisitions Editor)

ثبت سفارش ویراستاری مقاله ای اس ایادیتور یا دبیر تحویل و تحول کیست؟ کسی است که نویسنده یا نماینده وی نسخه اولیه تایید شده توسط دبیر تحریریه و دبیر انتقادی و یا کار مستقیم خود نویسنده را برای وی ارسال یا به وی تحویل می دهد. از وظایف دیگر آنها پیدا کردن ادیتورها و نویسندگان جدید می باشد و در مورد سودآور بودن دست نوشته های جدید تصمیم گیری می کنند.

بازاریابی و معرفی نویسندگان جدید و دست نوشته های منتخب جدید نیز از وظایف دبیر تحویل و تحول است و همچنین تمام تصمیمات مربوط به بودجه ، بازاریابی و قرارداد را مدیریت می کند. رابط بین نویسنده و ناشر می باشد.

دبیر علمی (Line Editor)

ادیتور علمی کیست؟ ادیتور علمی را ویرایشگر خط به خط نیز می نامند. وی کتاب و محتوای پذیرفته شده را به صورت خط به خط بررسی کرده و خطاهای دستوری و هجی را پیدا می کند، اشتباهاتی که ممکن است کیفیت محتوا را به خطر بیاندازد.

دبیر حق چاپ (Copy Editor)

ادیتور کیست؟ ادیتور چک کپی رایت یکی از آخرین افرادی است که قبل از آماده شدن کتاب برای چاپ، نسخه مقدماتی را بررسی می کند. وظیفه وی بررسی محتوا از نظر یکنواختی موضوع، سبک و اطلاعات واقعی است که در محتوا گنجانده شده است. وی مجوز استفاده از مطالب دارای حق نسخه برداری را بررسی کرده، اطمینان حاصل می کند که هیچ تناقض قانونی وجود نخواهد داشت. گرامر، هجی و نگارش کتاب نیز دوباره اسکن می شوند. هدف اصلی ویرایشگر کپی این است که متنی روان، واضح و نقض حقوق دیگران تهیه شده باشد که موجب حفظ علاقه خواننده و سبک و قالب انتشارات گردد.

دبیر تولید (Production Editor)

ادیتور تولید کیست؟ نسخه ویرایش شده کتاب نهایتا به دست ادیتور یا ویرایشگر تولید می رسد که روی تبدیل نسخه دست نویس و مقدماتی به کتاب منتشر شده نظارت می کند. این آخرین شخصی است که مطالب را قبل از چاپ بررسی می کند. این نوع ویرایشگر حروفچینی، کارهای هنری و بودجه بندی کتاب را مدیریت می کند و تضمین می کند که کیفیت در همه زمینه های کار رعایت شده باشد. ادیتور تولید یک نقش چند منظوره است و به ترکیبی از مهارتهای سردبیری و ویرایش و مدیریت پروژه نیاز دارد.

به عنوان یک ویرایشگر تولید، همه چیز در مورد کنترل کیفیت است و نوع تغییراتی که ایجاد می کند با سایر ویراستاران متفاوت است (خرد در مقابل کلان). ادیتور تولید با تغییرات در مقیاس کوچک و غیر اساسی سروکار دارد، در حالی که سایر ویراستاران به تغییرات اساسی و لازم در مقیاس بزرگ می پردازند. دبیر تولید همچنین در سایر موارد کنترل کیفیت فعال است از قبیل: نمونه خوانی، چک حق کپی برداری، بررسی های گسترده قالب بندی و موارد دیگر. به طور خلاصه ، یک ویرایشگر تولید مسئول رفع هرگونه خطای کوچک، اعم از تایپ، خطای دستوری یا مشکلات قالب و صفحه آرایی و طرح کتاب است.

ویرایش روزنامه ها و مجلات

ادیت و ویرایش مقاله ISIگروهی از ادیتورها برای روزنامه و مجلات کار می کنند. ادیتورهای مجله و روزنامه نیز دارای نقش های متمایز و متنوعی هستند که از سردبیری و مدیریت تا ویراستاری علمی و کپی برداری متغیر است. نقش های ویراستار یا ادیتور در روزنامه و مجله به شرح زیر است:

سردبیر مدیر (Editor In Chief)

کلیه اقدامات مربوط به مدیریت یک روزنامه یا یک مجله بر عهده سردبیر است (همچنین به عنوان مدیر اجرایی یا مدیر عامل نیز شناخته می شود). سردبیر مسئول ظاهر محصول، نوع محتوای تولید شده، تعداد مقالاتی است که باید نوشته شود و اطمینان از انتشار به موقع هر شماره است. او همچنین بر همه سردبیران واحدها (و همچنین استخدام و اخراج) نظارت دارد و حرف آخر را درباره آنچه منتشر می شود، می زند.

سردبیر مسئولیت ایجاد هیئت تحریریه را بر عهده دارد ، که اساساً نمای کلی از آنچه باید در شماره روزنامه یا مجله درج شود، تهیه می کنند. هر شماره هیئت ادیتوریال مخصوص به خود را دارد. هنگامی که همه مقالات و تصاویر برای یک شماره ارسال شدند، سردبیر همه چیز را برای صحت بررسی می کند و هرگونه تغییر لازم را در چیدمان ها و طراحی ایجاد می کند.

دبیر مشارکت (Engagement Editor)

ادیتور مشارکت کیست؟ دبیر مشارکت مسئول پیدا کردن داستانهایی است که با مخاطبان روزنامه یا مجله ارتباط برقرار می کند و مخاطبان را افزایش می دهد. ادیتور مشارکت همچنین بهترین استراتژی ها و تاکتیک های را برای ارائه این داستان ها ایجاد می کند. آنها با تیم تحریریه کار می کنند تا یک گوشه خبری یا ایده را توصیه و توسعه دهند، یا داستانهایی که روند و مد هستند را معرفی کنند که مخاطب خاصی از آنها استفاده می کنند.

این کار اغلب با استفاده از رسانه های اجتماعی و ابزارهای تحلیلی انجام می شود. درنهایت ویراستاران مشارکت باید اطمینان حاصل کنند داستانهایی که آنها ارائه می دهند با نام و برند شرکت همراه و هماهنگ بوده و مخاطبان بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند و به تقویت برند شرکت منجر شود.

دبیر اجرایی (Managing Editor)

ادیتور اجرایی کیست؟ دبیر اجرایی مسئول اجرای سیاستهایی و رویه هایی است که توسط سردبیر تنظیم شده است و بر کارهای روزانه انتشار نظارت می کند. هم دبیر اجرایی و هم سردبیر به طور فعال در انتخاب موضوعات مورد علاقه خود که تصور می کنند مخاطبان را به خواندن وادار می کند، مشارکت دارند و اطمینان حاصل می کنند که همه ابعاد موضوع گزارش شده باشد. اغلب این مباحث توسط دبیر مشارکت و تیم تحریریه به آنها ارائه می شود.

پس از اتخاذ تصمیم درمورد موضوعاتی که منتشر می شود، دبیر اجرایی مسئولیت این کار را بر عهده خواهد گرفت و مقالات را به نویسندگان اختصاص می دهد، به سؤالات پاسخ می دهد، ایده ها را پیشنهاد می کند، مسائل را در برنامه زمانی و ویرایشی نگه می دارد و در نهایت مقاله ها و داستان ها را برای نسخه نهایی تصویب می کند.

دبیر حق کپی (Copy Editor)

ادیتور کپی کت کیست؟ کپی ادیتور روزنامه یا مجله به چک و تصحیح حقایق، املا، دستور زبان، ساختار نگارشی مقاله ها، داستان ها و زیرنویس ها می پردازد. او ممکن است عناوین و پاراگرافهای مقدماتی را بنویسد، چیدمانها و نوارهای جانبی را مرتب کند، عکسها را مرور کند، حتماً زیرنویسها با عکسها مطابقت داشته باشد و برای جلوگیری از بروز مشکلات قانونی، تغییرات کلمه ای را پیشنهاد کند. دبیر کپی همچنین وظیفه دارد مقالات و داستانها با دستورالعمل سبک داخلی شرکت مطابقت داشته باشد.

خصوصیات و ویژگی های یک ویراستار چیست؟

سفارش ویرایش مقاله ISIویراستاران شخصیت متمایزی دارند. آنها ماهیتاً افراد هنرمند هستند، به این معنی که آنها خلاق ، دارای درک شهودی، حساس هستند و به جزئیات توجه کرده و احساساتی هستند. آنها بدون ساختار، اورجینال، بدون مواجهه و مبتکر هستند. برخی از آنها نیز کارآفرین هستند، به این معنی که ماجراجو، جاه طلب، مدعی، برون گرا، پرانرژی، مشتاق، مطمئن و خوش بین هستند.

اگر این خصوصیات را دارید. به نوشتن و ویرایش کار دیگران علاقمند هستید، می توانید ساعت ها به نگارش و تصحیح بپردازید، زیاد کتاب می خوانید و اهل مطالعه هستید، شغل ویراستاری برای شما مناسب است.

محل کار ویراستار چگونه است؟

ادیتور کیست؟ ساعات کار ویرایشگر معمولاً براساس برنامه تولید و شغل و رتبه ویرایشگری وی بستگی دارد. پیشرفت های فناوری اطلاعات و تجهیزات ارتباطات الکترونیک باعث تغییر محیط کار نویسندگان و ویراستاران شده است. ویراستاران می توانند ویرایش های زیادی را از خانه انجام دهند، خیلی از ویراستاران با حقوق و دستمزد در خانه کار می کنند، سر مهلت مقرر کار تولید را انجام داده و به سررسید کار خود می رسند.

مزیت این نوع کار کردن در فراگیری کامل روند کار از درون فرآیند اجرایی است. آنها از ویراستاران با تجربه تر می آموزند و پروژه های خود را از منزل اجرا و هدایت می کنند.

برنامه ها و بودجه انتشارات محدود است، بنابراین بسیاری از کارفرمایان نمی خواهند ریسک بکارگیری ویرایشگران آزاد جدید را بپذیرند. آنها بندرت کسی که تجربه کار در اداره و دفتر را ندارد بکار می گیرند.

مشخصات یک ادیتور موفق

ادیتور کیست و چه مشخصاتی دارد؟ برای اینکه ویراستار خوبی باشید ، باید شنونده خوبی باشید. منظور گوش دادن به نویسنده نیست. بلکه باید آنچه که می خوانید را خوب بشنوید. به عبارت دیگر ، افرادی در ویرایش موفق می شوند که:ویرایش مقاله ISI فارسی به انگلیسی

 • بطور غریزی الگوها را شناسایی کرده، ایده ها را سازماندهی کرده و دسته بندی خاص ایجاد کنند
 • مایل به زیر سئوال بردن نظریه ها، فرضیات و حقایق باشند
 • یادگیری چیزهای جدید را دوست داشته باشند
 • مهارت بالایی در دستور زبان، املا و انشاء داشته باشند.
 • توانایی تجسم محصول نهایی در عین به خاطر سپردن جزئیات را داشته باشند.
 • توانایی تفکر منطقی و اعمال قضاوت خوب را داشته باشند
 • توانایی سازماندهی مجدد یک سند برای دستیابی به وضوح و روانی متن را داشته باشند.
 • بطور غریزه ای آنچه که در یک قطعه از دست رفته یا غایب است را تشخیص دهند.
 • مایل و قادر به استفاده از طیف گسترده ای از منابع و مراجع باشند.
 • نظم داشته و در قالب زمانی سررسید و مهلت کار عمل کنند.
 • بتوانند بودجه بندی کرده و بودجه را بطور سیال حفظ کنند

ویراستاران در همه جا هستند

بیشتر ویراستاران آینده نگر تصور می کنند که برای یک انتشارات یا چند انتشارات خاص کار می کنند. واقعیت این است که ویراستاران را می توان در همه جا یافت. البته بیشتر در صنف نشر و چاپ کار می کنند؛ اما در بخش فروش و بازاریابی، تولید، دولت، حقوقی و آموزش و پرورش فعالیت می کنند. آنها می توانند متخصصانی باشند که مثلاً فقط اسناد علمی و پزشکی یا دانشگاهی را ویرایش می کنند. یا آنها می توانند ویرایشگر عمومی بوده و روی انواع محتوا کار کنند.

مانند بسیاری از زمینه های دیگر، فناوری ماهیت ادیتوری را تغییر داده است. آنچه روزگاری با خودکار قرمز انجام می شد، امروز با صفحه کلید و ماوس یا قلم دیجیتال و تبلت انجام می شود. کار آنها ممکن است شامل استفاده از نرم افزار پیشرفته و سیستم عامل نشر، یا نرم افزارهای چندرسانه ای و فن آوری های تعاملی باشد که کلمه نوشتاری را با گرافیک، صدا، فیلم و انیمیشن ترکیب می کند. ویراستاران ممکن است با سایر اعضای تیم روی اسناد مشترک کار کنند. بدون شک از آنها انتظار می رود که با نویسندگان، ناشران، توسعه دهندگان وب، طراحان، هنرمندان، عکاسان، مدیران پروژه، چاپخانه ها و سایر ویراستاران همکاری کنند. ادیتوری معاصر کار افرادی است که سازگار و انعطاف پذیر هستند.

ویرایش می تواند هم پاداش آور و هم ناامید کننده باشد.

ادیتور کیست؟ “اگر هنوز سطح مشخصی از اضطراب را در مدت زمان قابل توجهی تحمل نکرده اید (مثلاً کل دوره شغلی)، پس احتمالاً شما برای ویراستاری ساخته نشده اید (جرالد گروس ، سردبیر).

“تنها عنصر قابل پیش بینی در ویرایش این است که مشکل بعدی که برخورد می کنیم با هیچ یک از هزاران راه حل که برای مقابله با مشکلات قبلی ایجاد شده است، حل نخواهد شد (آرتور پلوتنیک).ویراستاری کتاب و مجله

 • ویراستاران غالباً با حداقل نظارت کار می کنند و گاهی انتظار می رود به تنهایی تصمیم گیری کنند. این سطح از استقلال می تواند برای شخص صحیح بسیار مناسب باشد.
 • ویراستاران مستقل می توانند از خانه کار کنند، ساعت کار خود را خود تعیین کنند و پروژه های خود را انتخاب کنند. با این حال برای برخی از افراد، این آزادی ها می توانند نظم و تمرکز را دشوار کند.
 • برای بسیاری از ویراستاران مهلت و سررسید سخت و فشار برای اطمینان از صحت مطلق از چالش های خوشایند است. برای دیگران ممکن است زیادی و خسته کننده باشد.
 • ویراستاران معمولا به خاطر کارشان تقدیر نمی شوند. در بعضی موارد آنها نامرئی هستند. بسیاری از ادیتورها از این نقش حمایتی احساس رضایت می کنند اما عده ای به دنبال دیده شدن و تقدیر بیشتر می باشند.

مراحل تبدیل شدن به ویراستار

ادیتور کیست و مراحل کسب مهارت ادیتوری چیست؟ به نوعی ویراستاران خیلی سریع توجه و علاقه شدید خود به کلمات و زبان را تشخیص می دهند و کار خود را آغاز می کنند. آنها معمولاً مدرکی گرفته و کارآموزی می روند و کاری می کنند که آنها را به سمت کار ویراستاری سوق می دهد و شور و اشتیاق را به زندگی روزمره آنها وارد می کند.

چه مدت طول می کشد تا ویرایشگر شوید؟

ادیتور کیست؟ از آنجا که ویراستاران معمولاً لیسانس می گیرند، چهار سال را برای گذراندن یک برنامه کارشناسی می گذرانند. کسانی که دوره ویرایش یا انتشار سطح کارشناسی ارشد را دنبال می کنند، عموماً دو سال دیگر به مسیر آموزشی خود اضافه می کنند.

ویراستارانی که مایل به همکاری با انتشارات یا چاپخانه هستند، اغلب مجبورند قبل از بدست آوردن موقعیت ادیتور در یک نقش ورودی و مرتبط کار کنند. اصطلاحات مشابه زیادی برای ادیتور استفاده می شود از جمله ویرایشگر، ویراستار، دبیر، کپی ادیتور روزنامه، کپی ادیتور ورزشی، ویرایشگر اخبار، ویرایشگر خط ویرایشگر تولید و ویرایشگر تکاملیچگونه ویراستاری کنیم و ویرایش مقاله ISI

اگر شما هم یک ویراستار هستید یا به کار ویراستاری علاقمند هستید، ترجمک از شما دعوت می کند به تیم ویراستاری انتشارات ترجمک بپیوندید. می توانید با استخدام در انتشارات ترجمک برای خود شغلی پاره وقت دست و پا کرده و درآمد جنبی داشته باشید.

ثبت سفارش ویراستاری کتاب

ثبت سفارش ویراستاری کتاب و مقاله ISI

در این مقاله به سئوال ادیتور کیست؟ پاسخ داده شد و انواع پست هایی که یک ادیتور اشغال می کند معرفی شد. اگر ادیتور هستید و می توانید با ترجمک همکاری کنید، از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

صفر تا صد ویراستاری کتاب – در اینجا اصول و نحوه ویرایش کتاب، انواع مختلف آن و هرآنچه که باید بدانید و اینکه چگونه یک کتاب را ویراستاری کنیم آمده است. اما ‎ویراستاری کتاب دقیقا چیست؟ نحوه ویراستاری کتاب چگونه است.
ویرایشگر یا ویراستار باید به طور کامل اصول و قواعد ویرایش گری کتاب را رعایت کند. در حقیقت تشخیص غلط های املایی و کنترل فاصله بین اجزای زبان بر عهده ویراستار است. ویرایش کتاب برای چاپ کتاب انجام می شود.
ویراستاری کتاب برای چاپ کتاب – در این مطلب به معرفی سه نوع ویراستاری فنی محتوایی و دستوری و ساختاری می پردازیم و مسئولیت ویرایش کننده را شرح می دهیم. ویراستاری کتاب و انواع مختلف آن در چاپ کتاب اهمیت دارد.

ویراستاری کتاب و انواع مختلف آن در چاپ کتاب

در این مطلب به ذکر انواع ویراستاری می پردازیم و با ذکر سه نوع ویراستاری درچاپ کتاب اهمیت انها را در اصول ویراستاری کتاب و بخصوص ویراستاری کتاب انگلیسی، ویراستاری پایان نامه انگلیسی و ویراستاری مقاله انگلیسی اکسپت ای اس ای را ذکر می کنیم.
در ویراستاری کتاب و متون باید به انواع ویرایش و ویراستاری و کاربرد علائم نگارشی و سجاوندی آگاهی کامل داشته باشیم تا متن نهایی عاری از هر گونه اشکال باشد. محاسبه دستمزد ویرایش | ویراستاران به این ترتیب است که بیشترین دستمزد ویراستاری نیز برای هم بازنویسی ‏و هم ویرایش زبانی و صوری که نیاز دارد، اگر دستمزد ویرایش بشود دومیلیون تومان است.
ویراستاری چیست؟چگونه یک متن را ویرایش کنیم؟ ویراستاری کتاب – واژه ی ویرایش به معنای editing یک کتاب نیز به کار می رود. اگر کتابی بار دیگر بدون تغییر چاپ شود، برای مشخص کردن چاپ، بر حسب شمارش دفعات چاپ، عبارت های آموزش ویرایش و ویراستاری ذکر می شود.
جرالد گراس در کتاب ویرایش از زبان ویراستاران در پاسخ به سؤال «رابطه مطلوب ویراستار و مؤلف باید چگونه باشد؟» می‌گوید: جواب من به این سؤال همیشه ترکیبی از باید و حتما است. هزینه ویراستاری کتاب روی رابطه تاثیری ندارد. ویرایش یا ویراستاری در کار نشر به معنای افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح متن هایی است که برای چاپ و نشر آماده می شوند.

نوع ویرایش فنی‎: ‎

ویرایش فنی برای هر صفحه توسط ویراستاری کتاب در منزل با قیمت ویراستاری کتاب مقرون به صرفه و اصول ویراستاری کتاب و پایان نامه انجام می شود. ویراستاری کتاب چیست؟ نرم افزار ویراستاری کتاب چیست؟ قرارداد ویراستاری کتاب شامل چه چیزی است و ویرایش کتاب ترجمه شده یا ویرایش پایان نامه ترجمه شده یا ویرایش مقاله ISI چگونه است؟
حق الزحمه ویراستاری کتاب و دستمزد ویراستاری مقاله ISI به جز ویراستاری متن کتاب – ویرایش کتاب به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که ویراستار کتاب بر روی متن خام انجام می دهد تا کتاب برای خواننده سلیس و روان باشد. مقاله برای اکسپت مناسب شده و مقاله ISI قوی و حرفه ای باشد.
عامل اصلی جذب خوانندگان کتابهای چاپ شده و مقاله ISI ادیت شده ویراستاری صحیح آن است . هرچقدر کتابی که چاپ می شود ویراستاری مناسب و حرفه ای داشته باشد خوانا تر است و ویراستاری ادبی و نگارشی کتاب به آن کمک می کند. ویراستاری مقاله ISI برای گرفتن پذیرش و اکسپت مهم است.
آیا قبل از چاپ کتاب یا مقاله ISI خود قصد ویراستاری ادبی و نگارشی آن را دارید؟ لطفا توصیه های مشاورین انتشارات ترجمک را مطالعه بفرمایید. این راهنمای ویراستاری و درست‌نویسی برای مقاله ISI و کتاب و جزوه و همچنین ویرایش پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا مهم است.
یکی از مواردی که در مراحل نگارش، ترجمه و چاپ کتاب در ایران، تا حد بسیار زیادی، فراموش می‌شود، مرحله ویراستاری آن است. اما ویراستاری علمی و فنی-زبانی متن، کتاب، مقاله و پایان‌نامه و بخصوص مقاله ISI مهم است و به گرفتن پذیرش مقاله ISI کمک می کند.

خدمات ویراستاری تخصصی فارسی و انگلیسی

برای متن، کتاب، مقاله، پایان‌نامه ارائه می‌دهد. ویراستاری به دو روش ویرایش فنی و زبانی و بازنگری علمی و تخصصی انجام می شود. ویرایش مقاله ISI و گرفتن اکسپت انجام می شود.
ویراستاری چیست و چگونه انجام می شود؟ آموزش مراحل ویراستاری چیست و ویراستار کیست؟ چه نکاتی که باید در ویرایش و ویراستاری کتاب رعایت شود؟ نشر ترجمک کتاب شما را با آموزش صحیح ویراستاری و چاپ می کند. درخواست ویراستاری کتاب را به ترجمک بسپارید و سفارش ویراستاری ثبت کنید.
یک کتاب دارم متشکل از چندین ورد باید عنوان بندی و ویرایش شود حتی یک غلط املایی و نگارشی نباید داشته باشد و صفحه آرایی کامل و آماده چاپ شود دوستانی که تا بحال ویراستاری فوری کتاب پایان نامه مقالات | ویراستاری تخصصی مقاله ISI دارند سفارش ثبت کنند.
ویراستاری تخصصی، ویراستاری علمی، ویراستاری فنی متون دانشگاهی، ویراستاری علمی و فنی پایان نامه، ویرایش مقالات فارسی، ویراستاری مقالات علمی پژوهشی، مقاله ISI و ویراستاری پایان نامه و ترجمه فارسی به انگلیسی پایان نامه و پروپوزال انجام می شود.

ویرایش کتاب

چاپ کتابویراستار – انواع ویرایش – نمونه خوانی – ویرایش کتاب با توجه به نوع اصلاحاتی که ویراستار در متن انجام می دهد به دو نوع نقسیم می شود – ویراستار کسی هست که متن را از جهات مختلف تصحیح می کند. ویراستار کار ویرایش مقاله ISI را انجام می دهد.
کتاب‌های ویراستاری به‌زبان فارسی – این کتاب‌های ویرایش و ویراستاری کتاب «راهنمای نگارش و ویرایش» است که نشان می دهد ویراستاری چیست؟ چگونه ویراستار شویم؟ ویراستاری برای کسانی که عاشق کتاب و به اصطلاح همیشه کتاب به دست هستند، شغلی ایده‌آل به حساب می‌آید؛ چرا که هم کتاب می‌خوانند هم غلط می‌گیرند و هم پول درمی‌آورند!
قیمت ویراستاری کتاب و پایان نامه و مقاله ارزان است. هزینه ویراستاری متن، مقاله، کتاب، پایان نامه، نامه اداری و متون ترجمه شده با ضمانت کیفیت و بدون محدودیت زمانی، ارسال سفارش در تلگرام و واتساپ همراه با مراحل ترجمه، ویراستاری و چاپ کتاب است.
مراحل ترجمه، ویراستاری و چاپ کتاب (کامل). بی‌شک دغدغه‌ی بسیاری از محققین و پژوهشگران مساله‌ی تالیف و چاپ کتاب (از جمله مهمترین آن‌ها کتاب‌های ترجمه) است. مقاله ISI خود را ویرایش کنید و اکسپت بگیرید. قدم اول ویرایش کتاب رعایت همین نکات ساده است. ویراستاران ما اشکالات رایج و پرتکرار و ساده این کتاب‌ها را جمع‌آوری کرده اند.

تعریف ویرایشگری یا ویراستاری یا ادیتوری

به فرایند انتخاب و آماده‌سازی کتاب های درسی و دانشگاهی، مقاله ISI و پایان نامه گفته می شود. آموزش ویراستاری کتاب راحت است و در اینجا ۱۰ نکته از مهم‌ترین مسائل پیرامون ویراستاری را برای شما برمی‌شماریم. رعایت کامل علائم سجاوندی. استفاده از نشانه‌گذاری‌های درست و صحیح که اعراب گذاری گفته می شود.
ویرایش کتاب و ویراستاران | چالش ها و راه کارها – اهمیت ویراستاری برای نویسنده ها، نویسندگی و ویرایش کتاب. اغلب، نویسنده‌های ایرانی (به‌خصوص کتاب‌اولی‌ها) وقتی کتابی را می‌‌نویسند فکر می‌کنند کار تمام شده است. آگهی های خدمات ویراستاری را نمی بینند.
هزاران آگهی خدمات ویراستاری با قیمت های مناسب. انجام تایپ ، ترجمه عمومی و تخصصی ، ویراستاری ، پاورپوینت و تایپ و ترجمه و پاورپوینت و چاپ کتاب و ترجمه و ویرایش مقاله ISI انجام می شود. جزوه فنون ویراستاری دانلود می شود.
ویراستار کیست و ویراستاری چیست؟ – ویراستار مقاله ISI کسی است که ترجیح می دهند تمامی مراحل آماده سازی کتاب (جز حروف چینی آن) را به عهده مؤلف / مترجم بگذارند. ویرایش چیست ؟ شاید بخشی از مشکل در این زمینه، خودِ ویراستاران باشند که ویراستاری حرفه ای و ارزان و ویراستاری انلاین انجام می شود.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

ادیتور و چاپ کتاب: صفر تا صد ویراستاری کتاب – در اینجا اصول و نحوه ویرایش کتاب، انواع مختلف آن و هرآنچه که باید بدانید و اینکه چگونه یک کتاب را ویراستاری کنیم آمده است. اما ‎ویراستاری کتاب دقیقا چیست؟ نحوه ویراستاری کتاب چگونه است.

ویرایشگر یا ویراستار باید به طور کامل اصول و قواعد ویرایش گری کتاب را رعایت کند. در حقیقت تشخیص غلط های املایی و کنترل فاصله بین اجزای زبان بر عهده ویراستار است. ویرایش کتاب برای چاپ کتاب انجام می شود.
ویراستاری کتاب برای چاپ کتاب: در این مطلب به معرفی سه نوع ویراستاری فنی محتوایی و دستوری و ساختاری می پردازیم. و مسئولیت ویرایش کننده را شرح می دهیم. ویراستاری کتاب و انواع مختلف آن در چاپ کتاب اهمیت دارد.

ویراستاری کتاب و انواع مختلف آن در چاپ کتاب – در این مطلب به ذکر انواع ویراستاری می پردازیم. با ذکر سه نوع ویراستاری درچاپ کتاب اهمیت انها را در اصول ویراستاری کتاب و بخصوص ویراستاری کتاب انگلیسی، ویراستاری پایان نامه انگلیسی و ویراستاری مقاله انگلیسی اکسپت ای اس ای را ذکر می کنیم.

ویراستاری کتاب و متون

در ویراستاری کتاب و متون باید به انواع ویرایش و ویراستاری و کاربرد علائم نگارشی و سجاوندی آگاهی کامل داشته باشیم تا متن نهایی عاری از هر گونه اشکال باشد. محاسبه دستمزد ویرایش | ویراستاران به این ترتیب است که بیشترین دستمزد ویراستاری نیز برای هم بازنویسی ‏و هم ویرایش زبانی و صوری که نیاز دارد، اگر دستمزد ویرایش بشود دومیلیون تومان است.

ویراستاری چیست؟چگونه یک متن را ویرایش کنیم؟ ویراستاری کتاب – واژه ی ویرایش به معنای editing یک کتاب نیز به کار می رود. اگر کتابی بار دیگر بدون تغییر چاپ شود، برای مشخص کردن چاپ، بر حسب شمارش دفعات چاپ، عبارت های آموزش ویرایش و ویراستاری ذکر می شود.ادیتور و چاپ کتاب - چگونه ویراستاری کنیم و ویرایش مقاله ISI

ادیتور و چاپ کتاب – جرالد گراس در کتاب ویرایش از زبان ویراستاران در پاسخ به سؤال «رابطه مطلوب ویراستار و مؤلف باید چگونه باشد؟» می‌گوید: جواب من به این سؤال همیشه ترکیبی از باید و حتما است. هزینه ویراستاری کتاب روی رابطه تاثیری ندارد. ویرایش یا ویراستاری در کار نشر به معنای افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح متن هایی است که برای چاپ و نشر آماده می شوند.

نوع ویرایش فنی‎: ‎ویرایش فنی برای هر صفحه توسط ویراستاری کتاب در منزل با قیمت ویراستاری کتاب مقرون به صرفه و اصول ویراستاری کتاب و پایان نامه انجام می شود. ویراستاری کتاب چیست؟ نرم افزار ویراستاری کتاب چیست؟ قرارداد ویراستاری کتاب شامل چه چیزی است و ویرایش کتاب ترجمه شده یا ویرایش پایان نامه ترجمه شده یا ویرایش مقاله ISI چگونه است؟

حق الزحمه ویراستاری کتاب و دستمزد ویراستاری

مقاله ISI به جز ویراستاری متن کتاب – ویرایش کتاب به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که ویراستار کتاب بر روی متن خام انجام می دهد تا کتاب برای خواننده سلیس و روان باشد. مقاله برای اکسپت مناسب شده و مقاله ISI قوی و حرفه ای باشد.ادیتور و چاپ کتاب - ویرایش مقاله ISI انگلیسی به فارسی
ادیتور و چاپ کتاب – عامل اصلی جذب خوانندگان کتابهای چاپ شده و مقاله ISI ادیت شده ویراستاری صحیح آن است . هرچقدر کتابی که چاپ می شود ویراستاری مناسب و حرفه ای داشته باشد خوانا تر است و ویراستاری ادبی و نگارشی کتاب به آن کمک می کند. ویراستاری مقاله ISI برای گرفتن پذیرش و اکسپت مهم است.

آیا قبل از چاپ کتاب یا مقاله ISI خود قصد ویراستاری ادبی و نگارشی آن را دارید؟ لطفا توصیه های مشاورین انتشارات ترجمک را مطالعه بفرمایید. این راهنمای ویراستاری و درست‌نویسی برای مقاله ISI و کتاب و جزوه و همچنین ویرایش پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا مهم است.

ادیتور و چاپ کتاب

هزاران آگهی خدمات ویراستاری با قیمت های مناسب. انجام تایپ ، ترجمه عمومی و تخصصی ، ویراستاری ، پاورپوینت و تایپ و ترجمه و پاورپوینت و چاپ کتاب و ترجمه و ویرایش مقاله ISI انجام می شود. جزوه فنون ویراستاری دانلود می شود.

ویراستار کیست و ویراستاری چیست؟ – ویراستار مقاله ISI کسی است که ترجیح می دهند تمامی مراحل آماده سازی کتاب (جز حروف چینی آن) را به عهده مؤلف / مترجم بگذارند. ویرایش چیست ؟ شاید بخشی از مشکل در این زمینه، خودِ ویراستاران باشند که ویراستاری حرفه ای و ارزان و ویراستاری انلاین انجام می شود.