نکات مهم در چاپ جلد کتاب

نکات مهم در چاپ کتاب: کتاب چیست؟ هنگام نوشتن کتاب چه نکاتی را باید در نظر داشت؟ چگونه کتابی را برای ترجمه انتخاب کنیم؟ مراحل قبل از چاپ کتاب چیست؟ چگونه کتاب خود را برای منتشر شدن آماده کنیم؟ اقدامات حین چاپ کتاب چیست؟ بعد از منتشر شدن کتاب خود بایستی چه کارهایی انجام دهیم؟ مراحل فرآیند چاپ کتاب چیست؟ در سلسله مقالات بعدی به این سئوالات پرداخته می شود.

شش نکته مهم که باید در مراحل آماده سازی کتاب برای چاپ در نظر داشت

یکی از مواردی که در آماده سازی کتاب برای انتشار از اهمیت بالایی برخوردار است، طراحی جلد کتاب است. مطالعات و نظر سنجی های مختلفی در این رابطه انجام شده است. با گسترش خود-انتشاری (Self-publishing)، یکی از نکات جذاب این صنعت میزان دخالت و کنترل نویسنده یا مترجم کتاب بر فرآیند چاپ کتاب است. بدین معنی که برخلاف گذشته که ناشر طراح جلد و مشخصات ظاهری کتاب را انتخاب می کرد، امروزه این نویسنده یا مترجم کتاب است که انتخاب طراح جلد و ملزومات نشر کتاب را تعیین می کند.

در هر رابطه کاری و صرفنظر از نوع رابطه یا قرارداد انجام کار، مشورت و تعیین ملزومات انجام کار و همچنین تعیین دقیق و واضح خواست خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از اقداماتی که مترجم کتاب بایستی حین خود-انتشاری انجام دهد، مشورت با طراح جلد و انتقال خواست خود است. زمانی طراح جلد می تواند جلد خوبی برای کتاب شما طراحی کند که بخوبی برایش ملزومات پروژه و خواست خود را مشخص کرده باشید. بنابراین حین سفارش طراحی جلد کتاب بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید.

نکات مهم در طراحی جلد کتاب

۱- مخاطبان کار خود را بشناسید

قوی ترین ابزار بازاریابی یک کتاب جلد آن است. جلد کتاب آن را از کتاب های دیگر متمایز می کند و جلد چشمگیر مخاطب بیشتری را جذب می کند. بنابراین بایستی از قانون #۱ بازاریابی تبعیت کرد: بازار هدف و مخاطبان خود را بشناسید و روی آنها تمرکز کنید.

مخاطبان مختلف رنگ و فونت متفاوتی را می پسندند. ژانرهای مختلف کتاب دارای ظاهر متفاوتی هستند که بایستی حین طراحی جلد کتاب در نظر داشت. بازاریابی برای همه همانند بازاریابی برای هیچکس است. طراحی جلد کتاب بایستی به عنوان یک ابزار بازاریابی در نظر گرفته شده و مخاطبان کتاب را جلب کند.

۲- سلیقه و توقعات خود را برای طراح جلد کتاب مشخص کنید

اگر به طراح جلد خود اطمینان دارید این نکته زیاد مهم نیست و می توانید اختیار کامل طراحی جلد کتاب را به طراح خود بدهید.

اما بهتر است دقیقا مشخص کنید که از جلد کتاب و طراح آن چه انتظاری دارید: نگویید ایده های شما را دوست دارم و خلاقیت به خرج بدهید و سنگ تمام بگذارید. به طراحی جلد کتاب بگویید که چه انتظاری دارید.

نکات مهم در چاپ کتاب و مراحل چاپ کتاب - کتاب علوم انسانی

حداقل بهتر است فرآیند خلاقیت طراح جلد کتاب را تحریک کنید و پاسخ سه سئوال ساده زیر را برایش تشریح کنید:

 • دوست دارید کتابتان در کنار کدام کتاب بازار گذاشته شود؟
 • چه نوع طرح جلدی را می پسندید و نمونه آن طرح جلد کدام کتاب است؟
 • انتظار دارید کدام بخش ها یا عناصر محتوای کتاب روی جلد کتاب استفاده شود؟

۳- به قضاوت طراح جلد کتاب خود اطمینان کنید

وقتی پول خوبی برای یک طراحی جلد حرفه ای کتاب پرداخت می کنید، بهتر است بیشترین استفاده را از تجربه، تخصص، خلاقیت و مهارت طراح بکنید. صاحبنظران عرصه معتقدند که باید فضای کافی برای خلاقیت به طراح داد تا بتواند ایده های جدید و خلاقیت خود را در طراحی جلد کتاب شما به کار ببندد.

بهتر است جملات زیر را بخاطر داشته باشید:

نکات مهم در چاپ کتاب و مراحل چاپ کتاب - کتاب فنی و مهندسی

طراح جلد کتاب برای طراحی جلد کتاب شما آنجاست، بنابراین باید به تخصص وی احترام بگذارید. همانطور که طراح جلد کتاب به نویسنده یا مترجم کتاب نمی گوید چه محتوایی را تهیه کند، بهتر است نویسنده یا مترجم کتاب نیز به طراح نگوید چکار بکن! کلیات خواسته های خود را مشخص کنید.

استراتژی درست این است که ابتدا نظرات و نمونه کار طراح جلد کتاب را بگیرید و سپس قضاوت وی را ارزیابی کنید. یک طراح جلد خوب همیشه ایده هایی برای طراحی کارهای خود دارد، بنابراین ایده وی را بشنوید و خواست و توقعات خود را به آن بیافزایید.

مولف و مترجم کتاب با محتوای کتاب آشنایی کامل دارد و بنابراین ایده های خاصی در مورد جلد کتاب خواهند داشت. بنابراین ابتدا نظرات طراح جلد کتاب را بشنوید و سپس ایده های خود را به آن بیافزایید و ایده کلی بهینه شده را از مجموع هر دو استخراج کنید. جزئیات را به طراح بسپارید.

۴- عصاره کتاب خود را در چند ایده و عنصر خلاصه کنید

هرچند استاندارد و ایده آل طراحی جلد کتاب این است که طراح ابتدا محتوای کتاب را بخواند و با مضمون و مفاهیم و هدف از نگارش یا ترجمه کتاب آشنا باشد، قبل از اینکه کار طراحی جلد کتاب را شروع کند؛ اما اغلب تسلط طراح به کل محتوا و جزئیات آن با توجه به محدودیت زمان و بودجه غیر ممکن است.

بنابراین بهتر است خود نویسنده یا مترجم کتاب این کار را بکند و کل کتاب را در چند ایده و عنصر خلاصه کند و به طراح جلد کتاب انتقال دهد. البته بدون اینکه خیلی وارد جزئیات شود.

طراحان جلد کتاب معتقدند که اگر نویسنده یا مترجم کتاب بخش های مهم و مرتبط محتوا را مشخص کنند، خیلی کمک کننده است. طرح جلد کتاب، مهم نیست که طرح روی جلد کتاب و یا طراحی جلد پشت کتاب باشد، ممکن است از یک جمله کتاب مشتق شود و یا ممکن است یک نقطه یا لحظه حیاتی از کتاب را پوشش دهد.

محتوای کتاب بایستی خلاصه و پخته شده و در اجزای پایه طرح جلد کتاب اعمال شود. مهمترین الگو و تم محوری یک کتاب چیزی است که به دنبال آن می گردیم. چیزی که در کتاب به دنبال آن هستیم و جوابی که کتاب به تک سئوال مهم ما می دهد بایستی بر روی جلد کتاب تجلی یابد.

۵- اهداف خود از نظر قیمت و بودجه طرح جلد کتاب را اولویت بندی کنید

نکات مهم در چاپ کتاب و مراحل چاپ کتاب - کتاب پزشکی

وقتی صحبت از خود-انتشاری باشد، یعنی کلیه هزینه های تهیه کتاب از نگارش و ترجمه کتاب تا چاپ و نشر تا توزیع و بازاریابی کتاب بر خود نویسنده یا مترجم تحمیل خواهد شد. از سوی دیگر، نویسنده یا مترجمان مستقل کتاب چنین بودجه و سرمایه ای را در اختیار ندارند. بنابراین بایستی در طراحی گرافیک و جلد کتاب این نکات را در نظر داشت.

طراح حرفه ای جلد کتاب را براساس بازه زمانی و بودجه کار خود انتخاب کنید. هرچند همیشه طراح جلد کتاب از مشتریان خود می خواهد که هدف یا اهداف خود را واضح و روشن مشخص کنند.

غالبا سرویس هایی در قالب ویژه، عالی، عادی، سریع، ارزان و غیره در دسترس است. از این بین زمان انجام کار، کیفیت کار و قیمت تمام شده طراحی جلد کتاب از همه مهمتر است. بنابراین موقعیت بودجه ای و اهداف و خواست خود را در این سه مورد لحاظ کنید و با دقت انتخاب کنید.

۶- اشتراک گذاری و حفظ ارتباط

گرچه این یک نکته آشکار است اما ارتباط گرفتن بهترین راه سرعت بخشیدن به پروسه انجام کار است و پیامد همکاری ناشر و طراح جلد کتاب را بهینه می کند. وقتی خواست و توقعات خود را برای طراح جلد کتاب مشخص می کنیم، بدین معنی نیست که سکوت کنیم و منتظر نتیجه کار طراح باشیم.

در طول زمان انجام طراحی جلد و گرفتن نتیجه کار، با طراح در تماس باشید. از وی بازخورد بگیرید و نظرات و ایده های دو طرفه را سبک و سنگین کنید. حتی اگر به اندازه یک تماس تلفنی تصویری یا صوتی شده، مرتب از طراح جلد خود بازخورد بگیرید.

اگر با پروسه طراحی جلد کتاب آشنایی ندارید و نمی دانید طراح واقعا چه چیزی از شما انتظار دارد، حداقل نکات بالا را در نظر گرفته و هدایت پروژه را به طراح بسپارید. به هر حال یک طراح مجرب می داند که از نویسنده یا مترجم کتاب چه سئوالاتی باید بپرسد و به چه اطلاعاتی نیاز دارد.

پس از عقد قرارداد با طراح و مشخص شدن بلوپرینت طراحی جلد کتاب، محتوای هر بخش از جلد کتاب شامل جلد روی کتاب، شیرازه یا عطف کتاب و طرح پشت جلد کتاب را تهیه کرده و برای طراح جلد کتاب ارسال کنید.

در تهیه، ویرایش، بازبینی، ویرایش، بازبینی، غلط گیری، بازخوانی و ویرایش متن جلد رو، عطف و پشت کتاب دقت کنید و بیشترین وسواس و دقت را به عمل آورید.

اگر طراح جلد کتاب معتمد شما باشد و کار وی را قبول داشته باشید، برقراری ارتباط با طراح راحتتر خواهد بود.

اگر طراح جلد کتاب نمی شناسید، به دنبال طرح جلد حرفه ای برای کتاب خود هستید، محدودیت بودجه و زمان دارید، می توانید طراحی جلد کتاب خود را به ما بسپارید و از امکانات، تخصص و کیفیت طراحی جلد کتاب ترجمک بهره مند شوید.

کافی است فرم ثبت سفارش طراحی جلد کتاب را تکمیل کرده و ارسال نمایید. به فاصله کوتاهی یکی از یک طراحان جلد کتاب یا کوردیناتور شرکت با شما تماس گرفته، اطلاعات لازم را گرفته و پروژه طراحی جلد کتاب شما را تدوین خواهد کرد.

نکات مهم در چاپ کتاب - ارزیابی کیفیت ترجمه کتاب تخصصی

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.روند تولید کتاب سیاسی اجتماعی

چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.
چاپ کتاب: هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.
واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.
چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.
عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.روند تولید کتاب کودک

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
 • چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
 • آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
 • انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
 • چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟

انواع چاپ کتاب

چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.
مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.
هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.
نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ کتاب باید چکار کند؟ نحوه چاپ کتاب در کمتر از ۳۰ روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.

چگونه کتاب چاپ کنیم؟

هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:روند تولید کتاب مذهبی

 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
 • مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
 • جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
 • مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
 • هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟
 • چاپ یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر طول می کشد؟
 • چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای امکانپذیر است؟
 • ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از ۱۰ روز انجام می شود؟

هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت چاپ کتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا ۲۰۰ صفحه کتاب, ۳۶۰۰۰۰۰ تومان, ۴۱۰۰۰۰۰ تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.
هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.
نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.
اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید.
کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.چاپ کتاب: هزینه و مراحل فرآیند چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.انتشارات ترجمک از فعالان چاپ کتاب است و چاپ کتاب در کمترین زمان و با کمترین هزینه به همراه ترجمه کتاب‌های علمی به روز و چاپ آن ها و استخراج و چاپ کتاب از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود.ترجمه کتاب با ۶۰ درصد تخفیف و چاپ کتاب با هزینه بسیار پایین و با بهترین کیفیت و چاپ کتاب با بهره‌گیری از اصول نوین و مدرن و با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال. بنابراین مراحل چاپ کتاب در انتشارات ترجمک برای چاپ کتاب شما مهیا است.

چاپ کتاب ارزان، چاپ کتاب با تیراژ کم، چاپ کتاب شما، چاپ کتاب انتشارات ترجمک، مراحل چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، قیمت چاپ کتاب، قرارداد چاپ کتاب، چاپ و نشر، گرفتن شابک، گرفتن فیپا، فرآیند چاپ کتاب همراه با اقدامات نشر و توزیع ایبوک برقرار است.

قرارداد چاپ کتاب – چاپ کتاب انتشارات ترجمک به صورت ۱ – قرارداد چاپ کتاب حضوری: در این روش مولف فایل خود را در دفتر انتشارات تحویل میدهد و قرارداد به صورت حضوری منعقد می‌گردد و ۲- چاپ آنلاین کتاب به صورت چاپ ارزان و تک نسخه ای انجام می شود.

نشر ترجمک: مرکز چاپ کتاب و مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب دانشگاهی و چاپ انواع کتب درسی، شعر، داستان و رمان با بالاترین کیفیت بصورت آنلاین – اخذ مجوز فیپا – انتشار کتاب به تعداد دلخواه در سایت چاپ کتاب نشر ترجمک. مترجم کتاب در اختیار شماست.

برنامه فرآیند چاپ کتاب‎ بصورت چاپ کتاب در همدان و چاپ کتاب در تهران در دفتر شرکت همراه با چاپ کتاب فرهنگی، چاپ دیجیتال در شرکت چاپ و نشر ترجمک از ناشر کتاب برتر که نشر کتاب همدان و چاپ کتاب تهران را بصورت کتاب های چاپی و ایبوک و پایگاه کتاب های درسی انجام می دهد.نکات مهم چاپ کتاب

تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی می باشد و با وب سایت، شرکت و موسسات انتشاراتی همکاری ندارد. بدین ترتیب هزینه و مراحل چاپ کتاب در انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین ( چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب است.

واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.

چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.

عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.

چاپ کتاب با هزینه مناسب در انتشارات ترجمک: مراحل چاپ کتاب. آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده; در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را برای مراحل چاپ تحویل دهند.نکات مهم چاپ کتاب

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
 • چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
 • آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
 • انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
 • چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟

لذا انتشارات ترجمک مفتخر است اعلام کند که با هدف خدمات رسانی بهتر در عرصه نشر و کتاب های زبان آماده بررسی پیشنهادات خوب شما جهت چاپ در انتشارات بزرگ ترجمک و طراحی و چاپ کتاب با چاپ نمونه بصورت چاپ دیجیتال است.

چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.

مراحل تالیف و چاپ کتاب در هلدینگ ترجمک همراه با مراحل ترجمه کتاب تخصصی و طراحی جلد کتاب است. تالیف و فرآیند چاپ کتاب از نظر اغلب افراد بسیار دشوار است و سختی زیادی در این مسیر وجود دارد به همین جهت چندان تمایلی به چاپ کتاب نشان نمی‌دهند که ما آن را تسهیل کرده ایم.

با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید – انتشارات ترجمک با تیم مجرب بعد از اتمام مراحل نگارش، ترجمه کتاب و کارهای آماده سازی کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای تیراژ زیر ۱۰۰۰ جلد از چاپ دیجیتال استفاده می شود.

مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.

مراحل زیر روند چاپ کتاب در انتشارات های مختلف را نشان داده است که از امضای قرارداد شروع و به تجدید چاپ و کارهای دیگر ختم می شود تقریبا در تمام انتشارات مراحل چاپ کتاب یکسان است و ترجمک سرویس های بیشتری دارد.

هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل فرآیند چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.

مراحل چاپ کتاب و روند قانونی چاپ کتاب در انتشارات ترجمک چگونه است؟ روند قانونی و مراحل چاپ کتاب شامل ۴ مرحله دریافت شابک، دریافت فیپا، دریافت مجوز چاپ کتاب و دریافت مجوز پخش کتاب می باشد. اما چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چگونه کتاب برای ترجمه انتخاب کنیم؟

در این مرحله مولف باید مناسب ترین ناشر را برای چاپ کتاب خود انتخاب کند که بتواند از صفر تا صد مراحل چاپ کتاب از صفحه آرایی و طراحی جلد تا اخذ مجوزها و چاپ و توزیع کتاب را انجام دهد.

چاپ کتاب چاپ کتاب – شرایط مراحل و هزینه چاپ کتاب و ۱- قرارداد آنلاین ترجمه و چاپ کتاب، ۲-عقد قرارداد (حضوری-راه دور) و تحویل فایل نهایی به انتشارات ۳-انجام مراحل اداری توسط انتشارات (شابک-فیپا-مجوز ارشاد). مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل کوتاه است.

نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ کتاب باید چکار کند؟  نحوه چاپ کتاب در کمتر از ۳۰ روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.

چگونه کتاب چاپ کنیم؟  هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
 • مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
 • جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
 • مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
 • هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟
 • چاپ یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر طول می کشد؟
 • چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای امکانپذیر است؟
 • ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از ۱۰ روز انجام می شود؟

هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت فرآیند چاپ کتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا ۲۰۰ صفحه کتاب, ۳۶۰۰۰۰۰ تومان, ۴۱۰۰۰۰۰ تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.

هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.

نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.

در عصر کنونی مهمترین بخش چاپ کتاب، بخش هزینه ی چاپ آن است. کاغذ های نخودی ،کاهی یا بازیافتی (رنگ انها درمحدوده ی قهوه ای روشن تا کرم هستند) و هزینه حدود ۲۰۰ صفحه کتاب, ۷۰۰۰۰۰ تومان, ۸۱۵۰۰۰ تومان, ۱۰۷۰۰۰۰ تومان, ۱۳۵۰۰۰۰ تومان.

هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای بصورت چاپ دیجیتال کتاب و چاپ کتاب و چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ محدود و قیمت عالی با هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب محاسبه می شود.

هزینه چاپ کتاب با توجه به تیراژ و سایز و تعداد صفحات متغیر است. ولی هزینه چاپ یه کتابه ۲۰۰ صفحه ای در ۵۰۰۰هزار جلد چقدر می شود که باید هزینه چاپ کتاب محاسبه شود.

کاهش هزینه های تایپ، صفحه بندی کتاب و طراحی جلد به طور موثری در کاهش هزینه های چاپ تاثیر گذاشته است و در تیراژ های زیر ۲۰۰ از چاپ دیجیتال و تیراژ ۱۰۰۰ از چاپ افست استفاده می شود. به هر حال تخمین هزینه چاپ کتاب به صورت آنلاین با بهترین کیفیت و فوری انجام می شود.

هزینه تقریبی فرآیند چاپ کتاب را می‌توانید از اینجا محاسبه کنید. در محاسبه هزینه‌های تمامی گزینه‌ها «اخذ مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی و طراحی جلد» لحاظ شده است.

عبارات کلیدی هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟ محاسبه ی انلاین هزینه ی فرآیند چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ۱۰۰ صفحه ای، جدول هزینه های چاپ کتاب، لیست قیمت چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ترجمه شده، هزینه چاپ کتاب در سال ۹۹، هزینه نوشتن کتاب، هزینه ترجمه و چاپ کتاب بسیار مهم هستند.

اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید. تیم مترجم کتاب ترجمک در اختیار شماست.

کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

کتاب کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ جهت چاپ و نشر، کاغذ کتاب از مواردی است که قبل از چاپ کتاب باید به آن دقت کنید و اطلاعات کافی در مورد بهترین کاغذ را داشته باشید ، در این مقاله شما را راهنمایی میکنیم.
انتخاب کاغذ کتاب و راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپی کتاب مهم است. خرید اینترنتی و آنلاین کتاب کاغذ و چاپ (راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپی). جنس کاغذی که برای کتاب استفاده می‌شود یکی از موارد مهم در چاپ آن است و در تعیین قیمت انتشار کتاب درنظر گرفته می‌شود.
انواع کاغذ شامل مقوای پوشش‌دار Coated Board. نوعی کاغذ با وزن بالا (GSM) که برای جلد کتاب راهنمای تلفن و یا اقلام تبلیغاتی نقاط فروش (فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و…) استفاده می‌‌شود. چند نوع کاغذ داریم و هر کاغذ برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند؟کاغذ مناسب چاپ کتاب دانشگاهی

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • انتخاب بهترین کاغذ برای چاپ کتاب شما
 • نحوه محاسبه هزینه کاغذ برای چاپ کتاب
 • انتخاب کاغذ جلد کتاب
 • میزان مناسب بودن کدورت کاغذ کتاب
 • راهنمای انتخاب راه کاغذ در چاپ کتاب و کاتالوگ

انواع خاص کاغذ

به طور کلی تمام کارخانه های کاغذسازی برای ساخت انواع خاصی از کاغذ طراحی می شوند. عملیات تکمیلی، (طلاکوب، برجسته‌سازی، یووی و سلفون) و نوع چاپ انتخاب کرده چاپ کتاب، در مقایسه با کاغذهای MF و SC و با گراماژ مشابه ، باعث تولید کتاب. تفاوت کاغذ گلاسه عکاسی معمولی با گلاسه سوزنی و اینکه چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب کرد.
چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب نمود. دانستی های انتخاب کاغذ مثل یک حرفه ای، قبل از چاپ بعدی با انتخاب کاغذ باکیفیت در هنگام چاپ تصویر یا متن، مهمترین تصمیم برای چاپ کتاب کاغذ و چاپ براساس راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ کتاب گرفته می شود.
راهنمای انتخاب کاغذ برای چاپ کتاب دانشگاهی: انتخاب کاغذ در کتاب و کاتالوگ ، لذت بخش کردن تجربه استفاده از کتاب تاثیری بسیاری دارد ‫کتاب کاغذ و چاپ براساس راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ تهیه می شود.
انتخاب بهترین کاغذ کتاب: کاغذ کتاب از مواردی است که قبل از چاپ کتاب باید به آن دقت کنید و اطلاعات کافی در مورد بهترین کاغذ را داشته باشید ، در این مقاله روش انتخاب بهترین کاغذ برای چاپ کتاب شما بحث می شود. نحوه محاسبه هزینه کاغذ برای چاپ کتاب، انتخاب کاغذ جلد کتاب، میزان مناسب بودن کدورت کاغذ کتاب بیان می شود.

راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ کتاب

کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ، چه نوع کاغذی برای انتشار کتاب استفاده می‌شود؟ جنس کاغذی که برای کتاب استفاده می‌شود یکی از موارد مهم در چاپ آن است و در تعیین قیمت انتشار کتاب درنظر گرفته می‌شود. راهنمای انتخاب قطع (اندازه) کتاب: قطع کتاب به‌اندازه طول و عرض آن گفته می‌شود و قطع کتاب به ما می‌گوید کاغذ در چاپخانه چند بار تاشده است تا ورقه‌های کتاب تولید شود.
چند نوع کاغذ داریم و هر کاغذ برای چه کاری مورد استفاده قرار میگیرد؟ به طور کلی تمام کارخانه های کاغذسازی برای ساخت انواع خاصی از کاغذ طراحی می شوند. نوع عملیات تکمیلی، (طلاکوب، برجسته‌سازی، یووی و سلفون) و نوع چاپ انتخاب کرده تا کاغذ آنتیک از حجم بیشتری برخوردار بوده و برای کتاب های نازک مناسب تر است.
چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب کنیم؟ چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب نمود؟
اطلس کاربردی رنگ در چاپ راهنمای انتخاب رنگ مناسب به گونه ای که درصدهای مختلف رنگهای CMYK را بر روی کاغذ نمایش دهد تا بتوانید رنگ مورد نظر خود را به درستی انتخاب نمایید. چگونه کاغذ مناسب را انتخاب کنیم؟ انواع کاغذ و راهنمای انتخاب کاغذ.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

انواع چاپ کتاب: رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد اعمال می شود. انواع چاپ کتاب و تعرفه های آماده سازی: کتاب پس از صدور مجوز چاپ وارد مراحل چاپ می شود. روش های مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را برای چاپ کتاب خود انتخاب نمایید.
هزینه و مراحل چاپ کتاب متغیر است. انواع قرارداد چاپ کتاب‎ و فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز ۲۰ الی ۳۰ روز زمان می برد. انواع قرارداد یک موسسه چاپ کتاب می تواند حق تالیف یا حق ترجمه و یا قرارداد مقطوع باشد. انواع چاپ کتاب برای چاپ کتاب فنی مهندسی و یا تبدیل پایان نامه به کتاب و انتشار کتاب های پزشکی موجود است. می توانید انواع چاپ کتاب و بخصوص چاپ اُفست (این نوع چاپ کعمولا برای چاپ کتاب در تیراژ بالا به کار میرود) را انتخاب کنید.

مقالات انواع چاپ کتاب

قطع چاپ کتاب، چاپ کتاب در انتشارات ترجمک، قرارداد چاپ کتاب با همکاری ادیتور و یا همکاری ناشر را بخوانید. در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات سه دوره است.انواع چاپ متداول کتاب کامپیوتر و برنامه نویسی
انواع چاپ کتاب و خدمات سفارش چاپ کتاب با توجه به قطع کتاب متغیر است. انواع چاپ کتاب : با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی) انتخاب می کنند. انواع قرارداد چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف یا ترجمه کتاب موجود است.
انواع قرارداد چاپ کتاب برای چاپ کتاب و انواع تکنولوژی های چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع حق تالیف و کپی رایت برای چاپ کردن کتاب با استفاده از چاپ افست یا دیجیتال موجود است. چاپخانه مؤسسه، مجتمع یا کارگاهی است که از عهده انجام کارهای چاپی بر روی کاغذ و سایر اشیاء از طریق انواع چاپ برآید و به تعبیری دیگر، محلی است که چاپ کتاب و بسته بندی کتاب ها در آن انجام می شود. انواع کاغذ در چاپ کتاب استفاده می شود.
انواع کاغذ در چاپ کتاب: در این مطلب به ذکر سه نوع اصلی انواع کاغذ برای چاپ کتاب می پردازیم و ویژگی های منحصر به فرد آنها را مطرح می کنیم. با توجه به انواع چاپ کتاب و انواع جلد کتاب و انواع قطع کتاب می توان از چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ دلخواه با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت استفاده کرد.
چاپ کتاب در تیراژ دلخواه یا چاپ بر حسب تقاضا با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ به وسیله دستگاه های تونری و لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ و هرآنچه در مورد چاپ کتاب باید بدانید.

چاپ دیجیتال کتاب در انتشارات ترجمک

انواع چاپ کتاب: در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر و مفید در مورد چاپ کتاب از قبیل دلایل چاپ کتاب، مراحل و روش های چاپ کتاب، انواع سایز کتاب، قراردادها و حق کپی و غیره صحبت کنیم. چاپ کتاب، هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و امکانات و توانایی های مرکز در بخش چاپ کتاب. این مرکز علاوه بر تجهیزات چاپ و صحافی افست و توانایی چاپ و ارائه انواع کتب در سایزها و تیراژ متنوع در کمترین زمان و مقرون به صرفه انجام می شود.طراحی جلد کتاب پرستاری و مامایی
انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب: انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب – انواع مختلفی از کتابها وجود دارند که بر حسب ماهیت محتوای آن، نوع خاصی از کتاب برای چاپ انتخاب می‌شود. انواع چاپ کتاب به لحاظ اندازه و انواع قرارداد چاپ متفاوت است.
شما در این مقاله با انواع قرارداد چاپ کتاب، روشهای چاپ کتاب، مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب یا تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا خواهید شد. انواع ماشین آلات چاپ افست شامل دستگاه های چاپ رول وب برای تولید کتاب های پرتیراژ، مجلات و بالاخص روزنامه ها کاربرد دارند. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر حسب تقاضا را می دهد.

انواع چاپ کتاب

توصیه میکنم اگر هدفتان رزمه است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست : این نوع چاپ که معمولا برای چاپ کتاب در تیرازبالا به کار میرود. بهترین گزینه برای تقویت رزومه نیست. زیرا به تیراژ بالا نیاز نیست. انواع قرارداد چاپ شامل قرارداد حق تالیف کتاب، در این نوع قراداد، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی ( درصدی از قیمت پشت جلد حقوق مادی کار را به ناشر بسپارد.
نشر و ترجمه و چاپ کتاب در مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب ترجمک از چاپ کتب درسی، شعر، داستان، رمان و اخذ مجوز فیپا با کیفیت بالا و انتشار کتاب به تعداد دلخواه تا چاپ کتاب دانشگاهی انجام میشود.