محاسبه حق تالیف یا ترجمه کتاب

محاسبه حق تالیف یا ترجمه کتاب: مراحل ترجمه کتاب چیست؟ مراحل آماده سازی و چاپ کتاب چیست؟ چگونه کتابی بنویسیم و چاپ کنیم؟ آیا می توانیم کتابمان را خودمان چاپ کنیم؟ آیا برای چاپ کتاب حتما باید با ناشر قرارداد بست؟ حق تالیف و حق ترجمه چیست؟ چگونه حق تالیف یا حق ترجمه محاسبه می شود؟ اینها سئوالاتی که در مجموعه مقالات وبلاگ ترجمک پاسخ داده می شود.

چگونه پیش پرداخت یا حق امتیاز کتاب محاسبه می شود؟

احتمالا از خودتان می پرسید ناشران چگونه حق تالیف یا حق ترجمه صاحبان آثار فرهنگی و هنری مثل کتاب و مقاله و غیره را محاسبه و پرداخت می کنند.

با توجه به نوع قراردادی که بین ناشر و صاحب اثر (مترجم یا مولف) بسته می شود، مبلغی به عنوان حق امتیاز کتاب (royalty) محاسبه شده و به صورت پیش پرداخت (advance) یا پس پرداخت (Payment) به مترجم و مولف داده می شود. در ادامه مختصراً معنای این اصطلاحات و حق امتیاز و پیش پرداخت چاپ و انتشار کتاب بحث می شود.

حق ترجمه یا تالیف کتاب چیست؟

حق ترجمه کتاب پزشکی و پیراپزشکی

وقتی ناشر برای انتشار کتاب با نویسنده یا مترجم و یا ادیتور و نماینده آنها قرارداد می بندد، در اصل نویسنده (که صاحب امتیاز حق چاپ است) به ناشر اجازه می دهد اثر را در ازای مبلغی توافقی منتشر کند. به این مبلغ حق امتیاز گفته می شود و به عنوان درصدی از فروش تعیین می شود (مرسوم است که اکثر ناشران مبلغی به عنوان حق امتیاز و براساس قیمت پشت جلد کتاب پرداخت کنند).

همانند امتیاز مربوط به توزیع کتاب و حقوق معنوی اثر، نرخ حق امتیاز کتاب در قرارداد کتاب مشخص می شود. معمولا ناشران کتاب برای نسخه های مختلف اثر (برای مثال؛ کتاب گالینگور، شومیز، ایبوک و غیره) نرخ های استاندارد یا متداولی دارند که به عنوان حق امتیاز کتاب پرداخت می کنند.

امتیاز مادی کتاب چگونه محاسبه می شود

در مقاله انواع قرارداد چاپ کتاب یک مثال از محاسبه حقوق مادی اثر در داخل کشور ارائه شد. در اینجا مثالی از محاسبه امتیاز مادی کتاب در بازار بین الملل آورده شده است. اگر کتابی مثلا توسط انتشارات اسپرینگر با قیمت پشت جلد ۱۰ دلار و نرخ حق امتیاز از فروش ۱۰ درصد به چاپ رسیده باشد، پس نویسنده برای هر کتابی که در یک کتابفروشی فروخته می شود ۱ دلار درآمد دارد.

توجه داشته باشید که این یک نمونه بسیار ساده است. نویسنده ای که کتاب خود را به روش سنتی منتشر می کند، با توجه به نوع قرارداد و مذاکرات قبل از چاپ ممکن است نرخ حق امتیاز مختلفی را برای انواع مختلف فروش کتاب و حقوق فرعی حاصل از اثر بدست آورد. بنابراین مثال بالا یک نمونه است و همیشه محاسبه حق تالیف یا حق ترجمه به این شکل نیست.

پیش پرداخت بجای حق امتیاز

آنچه که ناشران و نویسندگان معمولاً “پیش پرداخت چاپ کتاب” می نامند مبلغی است که بجای “مبلغ حق امتیاز” پرداخت می شود.

بیشتر ناشران سنتی بجای حق امتیاز، مبلغی را محاسبه و به نویسنده پرداخت می کنند. یعنی آنها مبلغی را بر اساس آنچه فکر می کنند این کتاب سود خواهد کرد محاسبه و به عنوان “پیش پرداخت” به مولف یا مترجم پرداخت می کنند.

حق ترجمه کتاب فنی و مهندسی

مبلغ پیش پرداخت بجای حق امتیاز به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله: اعتبار و بزرگی انتشارات، عملکرد کتب مشابه قبلی در بازار؛ سابقه قبلی نویسنده و عملکرد نویسنده یا هر دو؛ و موضوع و ژانر کتاب.

مبلغ پیش نویس کتاب می تواند از چند صد هزار برای نویسنده جدید در یک انتشارات کوچک تا ده ها میلیون تومان برای یک نویسنده پرفروش در یک انتشارات بزرگ متغیر باشد.

معمولاً مبلغ قرارداد به صورت اقساط در مراحل مشخصی از روند تهیه کتاب پرداخت می شود. به عنوان مثال؛ در زمان امضای قرارداد چاپ کتاب، زمان تحویل نسخه دست نویس یا تایپ شده، زمان صدور مجوز خروج کتاب از چاپخانه و یا بعد از فروش مثلا ۵۰۰ جلد از کتاب. این زمانبندی و مبلغ هر قسط در بندهای مختلف قرارداد کتاب ذکر می شود.

دریافت پیش پرداخت و حق امتیاز

وقتی حقوق مادی مولف یا مترجم از کتاب شامل پیش پرداخت و حق امتیاز پس از آن باشد، ناشر پیش پرداخت را طبق قرارداد پرداخت می کند. سپس صاحب اثر بایستی صبر کند تا ناشر با فروش کتاب به آن مبلغ برسد. مثلا اگر مترجم ۵ میلیون تومان پیش پرداخت دریافت کرده است و طبق محاسبه قبلی، بایستی ۵۰۰۰ جلد کتاب فروش برود تا این مبلغ به ناشر برگردد.

هزینه ترجمه کتاب پرستاری

وقتی ۵۰۰۰ جلد فروش رفت، می گویند کتاب به سود نشسته (Earning out) است. من بعد به ازای فروش هر جلد از کتاب مبلغ کوچکی تحت عنوان امتیاز یا رویالتی (Royalty) به حساب نویسنده یا مترجم واریز می شود.

چه به طور مستقیم از طرف ناشر و چه از طریق نماینده مولف، صورت حساب حق چاپ نیز باید با بیانیه حق امتیاز اثر همراه باشد که در آن دقیقاً تعداد کتابهایی که در هر دسته فروخته شده است، مشخص می شود.

سلب مسئولیت: هدف از این مقاله ارائه مطالب بسیار کلی در مورد اصول اولیه محاسبه پیش پرداخت و حق امتیاز کتاب است. اما توجه داشته باشید که این مقاله با هدف اطلاع رسانی از بازار نشر و محاسبه حق تالیف یا حق ترجمه است و بیانیه قرارداد یا وکیل پایه یک نیست. بنابراین ارزش حقوقی نداشته و برای انتشارات ترجمک بار حقوقی و مسئولیتی ایجاد نمی کند.

اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول گردآوری و ترجمه کتاب خود هستید، با انتشارات ترجمک تماس بگیرید تا یکی از ادیتورهای ترجمک به شما تخصیص داده شود و مسیر ترجمه و گردآوری کتاب راهنمای شما باشد.
برای انتشار و چاپ کتاب خود کافی است فرم ثبت سفارش چاپ کتاب را تکمیل نموده و همراه با فایل نسخه مقدماتی کتاب خود برای ما ارسال نمایید. پس از بررسی فایل و به مدت کوتاهی بعد، یکی از کوردیناتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و مقدمات ثبت سفارش ترجمه و چاپ کتاب شما را فراهم می سازد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

نمونه قرارداد چاپ کتاب – دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب، نمونه قرارداد چاپ کتاب، نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب، نمونه قرارداد انتشارات، قرارداد ناشر و مولف، قرارداد با ناشر، نمونه قرارداد ترجمه و چاپ کتاب تخصصی دانشگاهی در انتشارات ترجمک
انواع قرارداد چاپ کتاب: برای مشاهده انواع قرارداد ترجمه و چاپ کتاب به واحد چاپ کتاب انتشارات ترجمک مراجعه کنید. ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب همراه با چاپ و انتشار کتاب در انتشارات ترجمک موجود است.
در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات دو چاپ است. بنابراین در عقد قرارداد چاپ کتاب در انتشارات ترجمک دقت کنید.
1 – قرارداد چاپ کتاب حضوری: در این روش مولف فایل خود را در دفتر انتشارات تحویل میدهد و قرارداد به صورت حضوری منعقد می‌گردد. قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است. قرارداد مشارکت چاپ کتاب بهترین گزینه برای نویسنده‌ای است که قادر نیست سرمایه‌گذاری برای اثر خود را به مدت طولانی بر عهده بگیرد.

پلن پریمیوم

‎1) در انتخاب بین انواع قرارداد و 2) قرارداد حق تألیف کتاب و 3) قرارداد ترجمه و چاپ کتاب بهتر است پلن پریمیوم ترجمک را انتخاب نمایید. می دانید قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟ برخلاف بسیاری از موسسات چاپ و نشر کتاب، در انتشارات ترجمک حق چاپ و انتشار دائمی اثر متعلق به صاحب اثر و مولف می‌باشد. قرارداد مشارکت در چاپ مهم است.
دانلود نمونه قرارداد چاپ كتاب: قرارداد چاپ کتاب می تواند به 4 شکل مختلف انجام شود و قرارداد چاپ کتاب با ناشر برحسب حق تالیف تعیین می شود. برای دانلود نمونه قرارداد ترجمه و چاپ کتاب به وبسایت انتشارات ترجمک مراجعه کنید و نمونه قرارداد چاپ کتاب را دانلود نمایید.
قرارداد چاپ کتاب :: نمونه قرارداد و قرارداد چاپ کتاب. مشخصات طرفین قرارداد مکتوب می باشد که به وسیله مولف تهیه شده و ناشر متقبل چاپ و انتشار آن گردید. در چاپ اول کتاب موضوع این قرارداد به میزان مبلغ است و انواع قرارداد چاپ کتاب رعایت می شود.
قرارداد مشارکت در چاپ : در این نوع قرار داد بین سرمایه گذار (ناشر) و نویسنده ی اثر توافق نامه ای امضا می شود که در آن از هزینه ی چاپ اثر، انتشار کتاب تا سود ناشی از آن مشخص می شود. هرچند انواع قراردادهای چاپ کتاب وجود دارد که می توان انتخاب کرد.
مشارکت در چاپ. در این نوع قرارداد براساس توافق صورت گرفته بین ناشر یا سرمایه گذار و صاحب اثر هزینه چاپ و پخش کتاب و همچنین سود ناشی از فروش کتاب تقسیم می شود.

عبارات کلیدی مرتبط با قرارداد ترجمه و چاپ کتاب عبارتست از:

 • قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب
 • انواع قرارداد چاپ کتاب
 • دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد نشر کتاب عمومی
 • نمونه قرارداد فروش کتاب
 • قرارداد تالیف کتاب
 • چاپ و نشر کتاب
 • نمونه قرارداد سرمایه گذاری مولف
 • دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب انتشارات ترجمک

قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است. با دانلود نمونه قرارداد چاپ كتاب می توانید با قرارداد چاپ كتاب آشنا شوید. قرارداد چاپ کتاب می تواند به 4 شکل مختلف انجام شود.
نمونه قرارداد مشارکت، نمونه قرارداد چاپ کتاب، قرارداد مشارکت در چاپ که در این نوع قرارداد براساس توافق صورت گرفته بین ناشر یا سرمایه گذار و صاحب اثر هزینه چاپ و پخش کتاب و همچنین سود حاصله مشخص می شود.
نمونه قرارداد چاپ کتاب بایگانی و چاپ کتاب در انتشارات ترجمک که لازم به ذکر است که در این نوع قرارداد چاپ کتاب، انتشارات پس از چاپ اثر اصل مبلغ قرارداد شما با احتساب ۲۰% نرخ سود مشارکت سالیانه، ظرف مدت ۲۴ ساعت به شما تحویل می شود.

نمونه قرارداد چاپ کتاب

و دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب-نمونه قرارداد چاپ کتاب-نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب-نمونه قرارداد انتشارات-قرارداد ناشر و مولف-قرارداد با ناشر ترجمک مبنی بر: قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟
قرارداد چاپ کتاب تهیه شده توسط وکیل تنظیم قرارداد ترجمک: قرارداد چاپ کتاب (مولف، ناشر، نمونه قرارداد چاپ کتاب، تیراژکتاب، حق التالیف کتاب، وکیل تنظیم قرارداد، وکالت،مشاوره حقوقی، موسسه حقوقی) به صورت قرارداد چاپ کتاب روشن و قانونی است.
قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است که در این نوع از قرارداد، ناشر و صاحب اثر در بخش چاپ و نشر کتاب شریک می‌شوند. در یک نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب، تمام هزینه‌های چاپ و نشر اثر با ناشر است.
انواع قرارداد چاپ کتاب و قرارداد مشارکت در چاپ : در این نوع قرار داد بین سرمایه گذار (ناشر) و نویسنده ی اثر توافق نامه ای امضا می شود که در آن از هزینه ی چاپ اثر ، انتشار کتاب تا سود ناشی از فروش کتاب تقسیم می شود و

واژه های کلیدی عبارتند از:

 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب
 • انواع قرارداد تالیف کتاب
 • نمونه قرارداد سرمایه گذاری مولف
 • انواع قرارداد ترجمه کتاب
 • انواع قرارداد ترجمه و چاپ کتاب
 • دانلود رایگان نمونه قرارداد مشارکت مدنی
 • نمونه قرارداد نشر کتاب عمومی
 • دانلود قرارداد مشارکت در چاپ کتاب تخصصی
 • نمونه قرارداد تالیف کتاب دانشگاهی
 • نمونه قرارداد فروش کتاب

انواع قراردادهای چاپ کتاب

– سایت رسمی انتشارات ترجمک انواع قراردادهای چاپ کتاب با ناشرین را عرضه کرده است. انواع قراردادهای چاپ کتاب با ناشرین و وضعیت حق تألیف در این نوع قرارداد ناشر یا سرمایه گذار با مؤلف قرارداد بسته و درصدی اندک از کار برداشت می شود.
انواع قرارداد چاپ کتاب : واگذاری 2 تا 5 ساله چاپ کتاب ، واگذاری چاپ اول کتاب ، سرمایه گذاری نویسنده در چاپ کتاب ، سرمایه گذاری ناشر و نویسنده در چاپ کتاب ، انواع قرارداد چاپ کتاب و انواع قرارداد چاپ. قرارداد حق تالیف کتاب : در این نوع قراداد ، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی (درصدی از قیمت پشت جلد) کتاب چاپ شود.
انواع قرارداد چاپ کتاب , انواع قرارداد با ناشر , انواع قرارداد ترجمه و چاپ و انواع قرارداد چاپ به همراه قرارداد با ناشر چیست؟ انواع قرارداد با ناشر چیست؟ انواع قرارداد با ناشر برای چاپ کتاب بین ناشر و مولف منعقد میگیردد به چه صورت است ؟
قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است. قرارداد مشارکت چاپ کتاب بهترین گزینه برای نویسنده‌ای است که قادر نیست سرمایه‌گذاری برای اثر خود را به مدت طولانی بر عهده بگیرد. دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب و نمونه قرارداد چاپ کتاب-نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب و نمونه قرارداد انتشارات و قرارداد ناشر و مولف، قرارداد با ناشر موجود است.

سئوالات پر تکرار:

 • قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟
 • انواع قرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • قرارداد مشارکت چاپ کتاب چگونه است؟
  قرارداد چاپ کتاب چیست؟
  قرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • سهم مترجم از فروش کتاب چقدر است؟
 • قرارداد تالیف کتاب چطور تنظیم می شود؟
 • مشارکت در چاپ کتاب به چه صورت است؟
 • انتشارات جهت چاپ کتاب چه اقداماتی انجام می دهد.
 • مراحل کار انتشارات برای چاپ کتاب چیست؟
 • حق تالیف کتاب چطور محاسبه می شود.
 • سرمایه گذار چاپ کتاب چقدر باید سود ببرد؟
 • متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب قابل استفاده است؟
 • نمونه قرارداد چاپ کتاب یا نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • نمونه قرارداد چاپ کتاب دانشگاهی با کتاب عمومی فرق دارد؟
 • قرارداد ترجمه و چاپ کتاب تخصصی دانشگاهی چیست؟

نمونه قرارداد بین ناشر و مولف: نمونه قرارداد, دانلود رایگان قرارداد, نمونه قرارداد بصورت word, نمونه فرم قرارداد, دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب, نمونه قرارداد بین ناشر و مولف, قرارداد ناشر و مولف, قرارداد با ناشر برای دانلود عرضه شده است.
قرارداد تألیف، ویرایش و تدوین انتشار کتاب: قرارداد تألیف، ویرایش و تدوین انتشار کتاب (اثر) و همچنین قرارداد تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی موجود است. نمونه قرارداد تالیف و چاپ کتاب یا قرارداد تأليف و ترجمه کتاب دانلود شود.

انواع قرارداد چاپ کتاب

انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف و ترجمه کتاب و قرارداد پیشنهادی جهت همکاری با انتشارات ترجمک: قرارداد به روش سرمایه گذاری مؤلف. انواع قرارداد چاپ کتاب , انواع قرارداد با ناشر , انواع قرارداد تالیف کتاب به همراه نمونه قرارداد تالیف کتاب – چاپ کتاب
با انواع قرارداد چاپ کتاب و نیز قرارداد پیشنهادی ما برای تبدیل پایان نامه و رساله به کتاب دانشجویی (جهت تقویت رزومه تان برای مصاحبه آزمون دکتری) آشنا شوید. نمونه قرارداد چاپ کتاب و فرم قرارداد چاپ کتاب-نمونه قرارداد انتشارات-قرارداد ناشر و مولف-قرارداد با ناشر-نمونه … قرارداد انتشارات-نمونه قرارداد تالیف کتاب-دانلود-رایگان-ورد-پی دی اف-word-pdf است.
قرارداد تألیف و ترجمه کتاب دانشگاهی و نمونه قرارداد تالیف کتاب با تایپ صحیح که براي Word متعهد می گردد که اثر موضوع قرارداد را شخصاً تألیف کرده و متن نهایی را به صورت فایل مؤلف ماده همراه کتاب CD/DVD تحویل دهد. عبارات کلیدی زیر در این رابطه است:

 • قرارداد تالیف کتاب
 • انواع قرارداد تالیف کتاب
 • قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد ویراستاری کتاب
 • نمونه قرارداد ترجمه کتاب
 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب
 • انواع قرارداد چاپ کتاب

اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول گردآوری و ترجمه کتاب خود هستید، با انتشارات ترجمک تماس بگیرید تا یکی از ادیتورهای ترجمک به شما تخصیص داده شود و مسیر ترجمه و گردآوری کتاب راهنمای شما باشد.
برای انتشار و چاپ کتاب خود کافی است فرم ثبت سفارش چاپ کتاب را تکمیل نموده و همراه با فایل نسخه مقدماتی کتاب خود برای ما ارسال نمایید. پس از بررسی فایل و به مدت کوتاهی بعد، یکی از کوردیناتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و مقدمات ثبت سفارش ترجمه و چاپ کتاب شما را فراهم می سازد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست و الزام حقوقی برای ترجمک ندارد.

نمونه قرارداد چاپ کتاب – دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب، نمونه قرارداد چاپ کتاب، نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب، نمونه قرارداد انتشارات، قرارداد ناشر و مولف، قرارداد با ناشر، نمونه قرارداد ترجمه و چاپ کتاب تخصصی دانشگاهی در انتشارات ترجمک

انواع قرارداد چاپ کتاب: برای مشاهده انواع قرارداد ترجمه و چاپ کتاب به واحد چاپ کتاب انتشارات ترجمک مراجعه کنید. ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب همراه با چاپ و انتشار کتاب در انتشارات ترجمک موجود است.

در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات دو چاپ است. بنابراین در عقد قرارداد چاپ کتاب در انتشارات ترجمک دقت کنید.

انواع قرارداد چاپ کتاب

قرارداد چاپ کتاب حضوری: در این روش مولف فایل خود را در دفتر انتشارات تحویل میدهد و قرارداد به صورت حضوری منعقد می‌گردد. قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادهای مترجم کتاب با ناشر است. قرارداد مشارکت چاپ کتاب بهترین گزینه برای نویسنده‌ای است که قادر نیست سرمایه‌گذاری برای اثر خود را به مدت طولانی بر عهده بگیرد.

‎۱) در انتخاب بین انواع قرارداد و ۲) قرارداد حق تألیف کتاب و ۳) قرارداد ترجمه و چاپ کتاب بهتر است پلن طلایی ترجمک را انتخاب نمایید. می دانید قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟ برخلاف بسیاری از موسسات چاپ و نشر کتاب، در انتشارات ترجمک حق چاپ و انتشار دائمی اثر متعلق به صاحب اثر و مولف می‌باشد. قرارداد مشارکت در چاپ مهم است.

دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب

قرارداد چاپ کتاب می تواند به ۴ شکل مختلف انجام شود و قرارداد چاپ کتاب با ناشر برحسب حق تالیف تعیین می شود. برای دانلود نمونه قرارداد ترجمه و چاپ کتاب به وبسایت انتشارات ترجمک مراجعه کنید و نمونه قرارداد چاپ کتاب را دانلود نمایید.

قرارداد چاپ کتاب: نمونه قرارداد و قرارداد چاپ کتاب. مشخصات طرفین قرارداد مکتوب می باشد که به وسیله مولف تهیه شده و ناشر متقبل چاپ و انتشار آن گردید. در چاپ اول کتاب موضوع این قرارداد به میزان مبلغ است و انواع قرارداد چاپ کتاب رعایت می شود.

قرارداد مشارکت در چاپ : در این نوع قرار داد بین سرمایه گذار (ناشر) و نویسنده ی اثر توافق نامه ای امضا می شود که در آن از هزینه ی چاپ اثر، انتشار کتاب تا سود ناشی از آن مشخص می شود. هرچند انواع قراردادهای چاپ کتاب وجود دارد که می توان انتخاب کرد.

مشارکت در چاپ. در این نوع قرارداد براساس توافق صورت گرفته بین ناشر یا سرمایه گذار و صاحب اثر هزینه چاپ و پخش کتاب و همچنین سود ناشی از فروش کتاب تقسیم می شود.

عبارات کلیدی مرتبط با قرارداد ترجمه و چاپ کتاب

 • قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتابقرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • انواع قرارداد چاپ کتاب
 • دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد نشر کتاب عمومی
 • نمونه قرارداد فروش کتاب
 • قرارداد تالیف کتاب
 • چاپ و نشر کتاب
 • نمونه قرارداد سرمایه گذاری مولف
 • دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب انتشارات ترجمک

قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است. با دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب می توانید با قرارداد چاپ کتاب آشنا شوید. قرارداد چاپ کتاب می تواند به ۴ شکل مختلف انجام شود.

نمونه قرارداد مشارکت

نمونه قرارداد چاپ کتاب، قرارداد مشارکت در چاپ که در این نوع قرارداد براساس توافق صورت گرفته بین ناشر یا سرمایه گذار و صاحب اثر هزینه چاپ و پخش کتاب و همچنین سود حاصله مشخص می شود.

نمونه قرارداد چاپ کتاب بایگانی و چاپ کتاب در انتشارات ترجمک که لازم به ذکر است که در این نوع قرارداد چاپ کتاب، انتشارات پس از چاپ اثر اصل مبلغ قرارداد شما با احتساب ۲۰% نرخ سود مشارکت سالیانه، ظرف مدت ۲۴ ساعت به شما تحویل می شود.

نمونه قرارداد چاپ کتاب و دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب- مترجم کتاب – نمونه قرارداد چاپ کتاب-نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب-نمونه قرارداد انتشارات-قرارداد ناشر و مولف-قرارداد با ناشر ترجمک مبنی بر: قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد چاپ و توزیع کتاب

قرارداد چاپ کتاب تهیه شده توسط وکیل تنظیم قرارداد ترجمک: قرارداد چاپ کتاب (مولف، ناشر، نمونه قرارداد چاپ کتاب، تیراژکتاب، حق التالیف کتاب، وکیل تنظیم قرارداد، وکالت،مشاوره حقوقی، موسسه حقوقی) به صورت قرارداد چاپ کتاب روشن و قانونی است.

قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است که در این نوع از قرارداد، ناشر و صاحب اثر در بخش چاپ و نشر کتاب شریک می‌شوند. در یک نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب، تمام هزینه‌های چاپ و نشر اثر با ناشر است.

انواع قرارداد چاپ کتاب و قرارداد مشارکت در چاپ : در این نوع قرار داد بین سرمایه گذار (ناشر) و نویسنده ی اثر توافق نامه ای امضا می شود که در آن از هزینه ی چاپ اثر ، انتشار کتاب تا سود ناشی از فروش کتاب تقسیم می شود و واژه های کلیدی عبارتند از:

واژه های کلیدی انواع قرارداد

 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب
 • انواع قرارداد تالیف کتاب
 • نمونه قرارداد سرمایه گذاری مولف
 • انواع قرارداد ترجمه کتاب
 • انواع قرارداد ترجمه و چاپ کتاب
 • دانلود رایگان نمونه قرارداد مشارکت مدنی
 • نمونه قرارداد نشر کتاب عمومی
 • دانلود قرارداد مشارکت در چاپ کتاب تخصصی
 • نمونه قرارداد تالیف کتاب دانشگاهی
 • نمونه قرارداد فروش کتاب

انواع قراردادهای چاپ کتاب – سایت رسمی انتشارات ترجمک انواع قراردادهای چاپ کتاب با ناشرین را عرضه کرده است. انواع قراردادهای چاپ کتاب با ناشرین و وضعیت حق تألیف در این نوع قرارداد ناشر یا سرمایه گذار با مؤلف قرارداد بسته و درصدی اندک از کار برداشت می شود.

انواع قرارداد چاپ کتاب داخلی و خارجی

واگذاری ۲ تا ۵ ساله چاپ کتاب ، واگذاری چاپ اول کتاب ، سرمایه گذاری نویسنده در چاپ کتاب ، سرمایه گذاری ناشر و نویسنده در چاپ کتاب ، انواع قرارداد چاپ کتاب و انواع قرارداد چاپ. قرارداد حق تالیف کتاب: در این نوع قراداد، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی (درصدی از قیمت پشت جلد) کتاب چاپ شود.

انواع قرارداد چاپ کتاب , انواع قرارداد با ناشر , انواع قرارداد ترجمه و چاپ و انواع قرارداد چاپ به همراه قرارداد با ناشر چیست؟ انواع قرارداد با ناشر چیست؟ انواع قرارداد با ناشر برای چاپ کتاب بین ناشر و مولف منعقد میگیردد به چه صورت است ؟

قرارداد مشارکت چاپ کتاب یکی از انواع قراردادها با ناشر است. قرارداد مشارکت چاپ کتاب بهترین گزینه برای نویسنده‌ای است که قادر نیست سرمایه‌گذاری برای اثر خود را به مدت طولانی بر عهده بگیرد. دانلود متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب و نمونه قرارداد چاپ کتاب-نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب و نمونه قرارداد انتشارات و قرارداد ناشر و مولف، قرارداد با ناشر موجود است.

سئوالات پر تکرار:

 • قرارداد ناشر و مولف چگونه تنظیم می‌شود؟
 • انواع قرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • قرارداد مشارکت چاپ کتاب چگونه است؟درآمد نویسندگی چقدر است؟
 • سهم مترجم از فروش کتاب چقدر است؟
 • قرارداد تالیف کتاب چطور تنظیم می شود؟
 • مشارکت در چاپ کتاب به چه صورت است؟
 • انتشارات جهت چاپ کتاب چه اقداماتی انجام می دهد.
 • مراحل کار انتشارات برای چاپ کتاب چیست؟
 • حق تالیف کتاب چطور محاسبه می شود.
 • سرمایه گذار چاپ کتاب چقدر باید سود ببرد؟
 • متن کامل و تصحیح شده نمونه قرارداد نشر کتاب قابل استفاده است؟
 • نمونه قرارداد چاپ کتاب یا نمونه فرم قرارداد چاپ کتاب چیست؟
 • نمونه قرارداد چاپ کتاب دانشگاهی با کتاب عمومی فرق دارد؟
 • قرارداد ترجمه و چاپ کتاب تخصصی دانشگاهی چیست؟

نمونه قرارداد بین ناشر و مولف

نمونه قرارداد, دانلود رایگان قرارداد, نمونه قرارداد بصورت word, نمونه فرم قرارداد, دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب, نمونه قرارداد بین ناشر و مولف, قرارداد ناشر و مولف, قرارداد با ناشر برای دانلود عرضه شده است.

قرارداد تألیف، ویرایش و تدوین انتشار کتاب: قرارداد تألیف، مترجم کتاب، ویرایش و تدوین انتشار کتاب (اثر) و همچنین قرارداد تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی موجود است. نمونه قرارداد تالیف و چاپ کتاب یا قرارداد تألیف و ترجمه کتاب دانلود شود.

انواع قرارداد چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف و ترجمه کتاب و قرارداد پیشنهادی جهت همکاری با انتشارات ترجمک: قرارداد به روش سرمایه گذاری مؤلف. انواع قرارداد چاپ کتاب , انواع قرارداد با ناشر , انواع قرارداد تالیف کتاب به همراه نمونه قرارداد تالیف کتاب – چاپ کتاب

با انواع قرارداد چاپ کتاب و نیز قرارداد پیشنهادی ما برای تبدیل پایان نامه و رساله به کتاب دانشجویی (جهت تقویت رزومه تان برای مصاحبه آزمون دکتری) آشنا شوید. نمونه قرارداد چاپ کتاب و فرم قرارداد چاپ کتاب-نمونه قرارداد انتشارات-قرارداد ناشر و مولف-قرارداد با ناشر-نمونه  قرارداد انتشارات-نمونه قرارداد تالیف کتاب-دانلود-رایگان-ورد-پی دی اف-word-pdf است.

قرارداد تألیف و ترجمه کتاب دانشگاهی و نمونه قرارداد تالیف کتاب با تایپ صحیح که برای Word متعهد می گردد که اثر موضوع قرارداد را شخصاً تألیف کرده و متن نهایی را به صورت فایل مؤلف ماده همراه کتاب CD/DVD تحویل دهد.

عبارات کلیدی

 • قرارداد تالیف کتاب
 • انواع قرارداد تالیف کتاب
 • قرارداد چاپ کتاب
 • نمونه قرارداد ویراستاری کتاب
 • نمونه قرارداد ترجمه کتاب
 • نمونه قرارداد مشارکت چاپ کتاب
 • انواع قرارداد چاپ کتاب

اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول گردآوری و ترجمه کتاب خود هستید، با انتشارات ترجمک تماس بگیرید تا یکی از ادیتورهای ترجمک به شما تخصیص داده شود و مسیر ترجمه و گردآوری کتاب راهنمای شما باشد.

برای انتشار و چاپ کتاب خود کافی است فرم ثبت سفارش چاپ کتاب را تکمیل نموده و همراه با فایل نسخه مقدماتی کتاب خود برای ما ارسال نمایید. پس از بررسی فایل و به مدت کوتاهی بعد، یکی از کوردیناتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و مقدمات ثبت سفارش ترجمه و چاپ کتاب شما را فراهم می سازد.