انواع متداول چاپ کتاب

انواع متداول چاپ کتاب چیست؟ پرینت چیست؟ انواع چاپ چیست؟ انواع چاپ کتاب کدامند؟ انواع چاپ کتاب دردسترس و امروزی چیست؟ برای چاپ کتاب چه نوع پرینتی مناسب است؟ چاپ افست چیست؟ چاپ دیجیتال چیست؟ آیا چاپ افست برای انتشار ترجمه کتاب مناسب است؟ اینها نمونه سئوالاتی است که در وبلاگ ترجمک پاسخ داده می شود. در این مقاله به این سئوال می پردازیم: انواع چاپ دردسترس امروزی چیست؟

انواع متداول چاپ کتاب

انواع مختلف زیادی از چاپ و پرینت امروزه مرسوم بوده و در دسترس است. تکنولوژی های چاپ و پرینت بطور مستمر در حال تحول و پیشرفت است. هر نوع از این فناوری های چاپ کتاب برای نیاز خاصی مناسب است، بدین معنی که هر حرفه و رشته ای می تواند تکنیک پرینت مناسب کار خود را انتخاب کند، روشی که به بهترین شکل برای کالا یا خدمات آنها مناسب باشد. بنابراین در ادامه به بررسی انواع متداول چاپ کتاب و تفاوت آنها با همدیگر می پردازیم.

انواع پرینت موجود در بازار

پرینت یا چاپ کردن از خیلی وقت پیش و حدود سال های ۲۲۰ پس از میلاد مسیح در دسترس بوده است. قدیمی ترین تکنیک چاپ شناخته شده تکنیک برش چوبی (woodcut) است که در آن تصویری بر روی سطح چوب حکاکی شده و از آن برای پرینت و چاپ بر روی مواد دیگر استفاده می شود.

از آن زمان تکنیک های چاپ بطور قابل توجهی متحول شده است و بجای استفاده از حکاکی دستی روی چوب، دامنه وسیعی از انواع و روش های پیشرفته تکنولوژیک در دسترس قرار گرفته است. در این بین می توان به انواع متداول چاپ کتاب زیر اشاره کرد:

 • آفست لیتوگرافی (Offset Lithography)
 • فلکسوگرافی (Flexography)
 • چاپ دیجیتال (Digital Printing)
 • چاپ قالب درشت (Large Format)
 • چاپ پرده ای (Screen Printing)
 • چاپ سه بعدی (۳D Printing)
 • چاپ نوری ماوراء بنفش (LED UV)

این انواع متداول چاپ کتاب در ادامه با جزئیات بیشتر بحث خواهند شد.

افست لیتوگرافیک

انواع چاپ متداول کتاب فنی و مهندسیآفست لیتوگرافیک (Offset Lithography) یکی از انواع متداول چاپ کتاب است و اغلب برای مصارف زیر استفاده می شود:

 • چاپ بر روی رسانه های زمخت و ناهموار از قبیل چاپ بر روی چوب، کانواس و پارچه
 • روش پیشرفته برای چاپ کتاب، مقاله و محتوای متنی و غیره

این نوع چاپ که تحت عنوان لیتو و یا چاپ اُفست (Offset Printing) نیز شناخته می شود، روش خیلی رایج برای چاپ تولید انبوه است. مثلا برای چاپ کتاب با تیراژ بالا خیلی مناسب است. این نوع چاپ در برگیرنده پرینت بر روی پلیت هایی است که معمولا از جنس آلومینیم است می باشد و تصویری از عکس یا محتوای متنی را در بر می گیرد.

سپس این صفحات قبل از قرار گرفتن بر روی رسانه چاپی ، روی غلطک یا پتو لاستیکی (افست) منتقل می شوند ، که می تواند هر نوع کاغذی باشد که می خواهید. رسانه چاپی با صفحات فلزی در تماس نیست و این باعث افزایش طول عمر صفحات می شود. علاوه بر این ، مواد انعطاف پذیر غلتک ها یا پتوهای لاستیکی به این معنی است که لیتوگرافی افست را می توان در هر محیط با سطح خشن استفاده کرد.

افست لیتوگرافی برای تولید تصاویر با کیفیت و یکدست عالی است و می تواند برای کارهای چاپی با حجم کم یا زیاد استفاده شود. این نیز یک انتخاب همه کاره است زیرا می توان روی هر سطح صاف و تختی چاپ کرد ، صرف نظر از اینکه صاف مانند کاغذ باشد یا خشن مانند بوم باشد.

فلکسوگرافی

انواع چاپ متداول کتاب ریاضی و آمارچاپ فلکسوگرافی (Flexography) یکی دیگر از انواع متداول چاپ کتاب است و اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

 • بسته بندی و برچسب ها
 • هر چیزی که الگوی مداومی داشته باشد مثل چاپ کاغذ دیواری و کاغذ کادو

چاپ فلکسوگرافیک نسخه مدرن چاپ لترپرس (Letterpress Printing) است و معمولاً برای چاپ روی سطوح ناهموار استفاده می شود. در این سبک چاپ از جوهرهای نیمه مایع که سریع خشک می شود، استفاده می کنند و می توان از آن برای چاپ های با تیراژ یا حجم بالا استفاده کرد.

در این روش از صفحات چاپ فتوپلیمر انعطاف پذیر که در اطراف سیلندرهای چرخان روی یک پرس وب پیچیده شده اند، استفاده می شود. این صفحات جوهر کاری شده یک تصویر نسبتا برجسته از محتوای مورد نظر را نگه می دارند و با سرعت زیاد چرخانده می شوند تا تصویر بر روی رسانه چاپی منتقل شود.

فلکسوگرافی به دلیل سرعت بالای پرس، مناسب بودن برای استفاده طولانی مدت و توانایی چاپ بر روی طیف وسیعی از رسانه ها از جمله پلاستیک، سلفون و ورقه های فلزی، یکی از گزینه های محبوب چاپ است.

چاپ دیجیتال

انواع چاپ متداول کتاب تکنولوژی اتاق عملچاپ دیجیتال (Digital Printing) اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

 • پوستر و تابلو
 • برچسب، خبرنامه، منو و نامه

چاپ دیجیتال روشی مدرن است که انواع مختلفی از فنون چاپ و از جمله چاپ جوهر افشان و لیزری را در بر می گیرد. در چاپ دیجیتال تصاویر با استفاده از فایل های دیجیتال مثل PDF به طور مستقیم به چاپگر ارسال می شوند. با این کار دیگر نیازی به پلیت چاپ نیست که در انواع دیگر چاپ مانند لیتوگرافی استفاده می شود و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود (مگر اینکه تعداد زیادی چاپ شود و برای چاپ تیراژ بالا مناسب نیست).

چاپ دیجیتال امکان تغییر سریع را فراهم می کند و امکان چاپ بر حسب تقاضا (POD) را می دهد. برای کارهای کوچک نیز عالی است و می توان حتی یک بار چاپ انجام داد. اگر چاپ دیجیتال را برای کاری متناسب انتخاب کنید، می تواند روشی مقرون به صرفه باشد که همچنان چاپ هایی با کیفیت بالا و مشابه با سایر گزینه های چاپ و از جمله چاپ تیراژ بالا، تولید می کند.

چاپ قالب بزرگ (لارج فرمت)

انواع چاپ متداول کتاب مدیریت بازرگانیچاپ قالب درشت یا لارج فرمت (Large Format) یکی از انواع متداول چاپ کتاب است و اغلب برای مصارف زیر استفاده می شود:

 • نشان های بزرگ از قبیل بیلبورد، پوستر، آگهی های وینیل
 • کاغذ دیواری و نقاشی دیواری
 • گرافیک کف و سقف
 • لمینیت کاری (Laminating)

همانطور که از نام آن پیداست، چاپ با قالب بزرگ یا لارج فرمت برای چاپ با حداکثر عرض رول چاپ استفاده می شود. این روش برای رسانه های تبلیغاتی و کارهای سنتی که به دنبال تأثیر زیادی بر مشتریان خود هستند، مناسب است. بر خلاف روش های دیگر مانند چاپ دیجیتال، سطح کار این روش چاپ خیلی بزرگتر است و میدان کاری بزرگی برای کار به شما هدیه می کند.

در چاپ لارج فرمت به جای چاپ روی ورقه های منفرد، از رول های چاپی استفاده می شود که به تدریج تغذیه می شوند تا یک ورقه بزرگ تولید شود.

برای رسانه های چاپی بزرگ مانند روکش های ساختمان، بیلبوردها، بنرها و نقاشی های دیواری، چاپ لارج فرمت با قالب بزرگ بهترین گزینه است. سایر روش های چاپ قادر به تولید یک صفحه چاپ شده بزرگ نخواهند بود. بیشتر مشاغل از چاپ لارج فرمت برای تولید رسانه هایی با فرم بزرگ استفاده می کنند که بتوانند بر روی رسانه مسطحی چاپ زده و به دیوار آویزان کنند، اما حاصل چاپ لارج فرمت را می توان تا زد یا طوری ساخت که آزادانه بایستد.

چاپ اسکرین یا سیلک اسکرین

انواع چاپ متداول کتاب پزشکیچاپ اسکرین (Screen Printing) یا سیلک اسکرین نیز یکی از انواع متداول چاپ کتاب است و اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

 • چاپ آرم و گرافیک روی لباس
 • چاپ بنرهای پارچه ای
 • چاپ پوستر

چاپ سیلک اسکرین یک روش چاپی است که در آن از مواد ظریف یا توری برای انتقال تصویر به ماده دیگر استفاده می شود. مش یا توری کشیده می شود تا یک صفحه ایجاد کند و جوهر بر روی آن فشار داده می شود تا تصویر با موفقیت چاپ شود. از این نوع چاپ بطور رایج برای چاپ گرافیک روی لباس و سایر پارچه ها استفاده می شود، می توان از چاپ سیلک اسکرین برای پرینت بر روی کاغذ و فلز نیز استفاده کرد.

تنظیمات زیادی برای چاپ اسکرین لازم است، بنابراین برای چاپ موارد تکراری و تیراژ بالا مناسب تر است. برای سفارشات کم تعداد خیلی مقرون به صرفه نیست. اما اگر به یک تصویر زیاد نیاز دارید، این یک روش چاپی بسیار مقرون به صرفه است.

چاپ سه بعدی

انواع چاپ متداول کتاب کامپیوتر و برنامه نویسیچاپ سه بعدی (۳D Printing) یکی از انواع متداول چاپ کتاب است و برای موارد زیر استفاده می شود:

 • ترویج و تبلیغات با دادن کادوهای رایگان
 • تکثیر اقلام جدید
 • نمایش اقلام
 • تهیه ماکت و مجسمه اسباب بازی ها

از دهه ۱۹۸۰ به بعد دستگاه های چاپ سه بعدی به ما امکان چاپ اشیا سه بعدی را داده است و روشی عالی برای تأثیرگذاری بر مخاطبان خود می باشد. اشیا مورد نیاز در اشکال و اندازه های مختلف با استفاده از داده های مدل دیجیتال از مدل های سه بعدی یا منابع الکترونیکی مانند پرونده (AMF) ایجاد می شوند. سپس قطعات فرعی و افزودنی با قطعه اصلی ترکیب شده و جسم سه بعدی را ایجاد می کند.

چاپگرهای سه بعدی روز به روز و بطور پیوسته پیشرفته تر و پیچیده تر می شوند. امروزه حتی اقلامی که دارای قطعات متحرک داخلی هستند نیز قابل چاپ هستند. بعد از اینکه جزئیات مدل در یک برنامه کامپیوتری مانند اتوکد ترسیم و آماده شد، لایه های کوچک با استفاده از یک ماده پلاستیکی خاص روی هم چاپ می شوند و نهایتا یک نمونه از شی یا مدل مورد پرینت ایجاد می شود.

LED UV

انواع چاپ متداول کتاب حسابداریچاپ LD ماوراء بنفش یکی از انواع متداول چاپ است و برای چاپ اقلام زیر استفاده می شود:

 • خبرنامه ، پوستر و جزوه
 • مجلات، کاتالوگ، بروشور و روزنامه
 • لوازم التحریر

چاپ نوری اشعه ماورا بنفش روشی است که به دلیل چاپ بسیار با کیفیت و زمان کم و سریع انجام پرینت در بین مشاغل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

این نوعی چاپ دیجیتالی است که از نور اشعه ماورا بنفش (UV) برای خشک کردن جوهر چاپ استفاده می کند. فرآیند خشک کردن، که به آن عمل آوری UV نیز اطلاق می شود، بی نظیر است و آن را از سایر روش های چاپ متمایز می کند زیرا آنی است و از جذب جوهر در کاغذ یا ماده پرینت جلوگیری می کند.

مزیت: دیگر لازم نیست صبر کنید تا جوهر خشک شود، که باعث صرفه جویی در وقت می شود و رنگ ها بسیار واضح و مشخص تر می شوند.

LED UV با محیط زیست سازگار است (محیط زیست دوست است)، زیرا از انرژی کمتری نسبت به دستگاه های چاپ سنتی استفاده می کند و برخلاف بسیاری از روش های دیگر، محدود به نوع موجودی (مواد چاپی) یا کارهای چاپی خاص نیست.

تطبیق پذیری و همکاره بودن آن به معنای ایده آل بودن آن برای طیف وسیعی از پروژه ها از جمله بروشور، کاتالوگ، دفترچه و پوستر است. به دلیل توانایی خشک شدن فوری جوهر و تولید رنگ های روشن و واضح، می تواند یک محصول معمولی را به محصولی لوکس و با کیفیت بالا تبدیل کند که توجه مخاطب را جلب می کند.

درباره تکنیک های چاپ اطلاعات بیشتری کسب کنید

انواع متداول چاپ کتاب: روشهای مختلفی برای چاپ کتاب و مطبوعات دیگر در دسترس است. بعضی از آنها برای کارهای خاص مناسب هستند در حالی که برخی همه کاره هستند و می توانند برای طیف وسیعی از نیازها استفاده شوند. در این مقاله ۵ مورد از محبوب ترین و بهترین روش های چاپ را شرح داده ایم و نکات، توصیه ها و مقایسه کلی برای کمک به شما در انتخاب روش چاپی که برای کار شما بهتر است و موجب می شود محصول کیفی تر و با دوام تری در دست مشتریان خود قرار دهید، ارائه کرده ایم.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.روند تولید کتاب سیاسی اجتماعی

چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.
چاپ کتاب: هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.
واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.
چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.
عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.روند تولید کتاب کودک

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
 • چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
 • آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
 • انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
 • چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟

انواع چاپ کتاب

چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.
مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.
هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.
نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ کتاب باید چکار کند؟ نحوه چاپ کتاب در کمتر از ۳۰ روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.

چگونه کتاب چاپ کنیم؟

هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:روند تولید کتاب مذهبی

 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
 • مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
 • جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
 • مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
 • هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟
 • چاپ یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر طول می کشد؟
 • چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای امکانپذیر است؟
 • ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از ۱۰ روز انجام می شود؟

هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت چاپ کتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا ۲۰۰ صفحه کتاب, ۳۶۰۰۰۰۰ تومان, ۴۱۰۰۰۰۰ تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.
هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.
نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.
اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید.
کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.چاپ کتاب: هزینه و مراحل فرآیند چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.انتشارات ترجمک از فعالان چاپ کتاب است و چاپ کتاب در کمترین زمان و با کمترین هزینه به همراه ترجمه کتاب‌های علمی به روز و چاپ آن ها و استخراج و چاپ کتاب از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود.ترجمه کتاب با ۶۰ درصد تخفیف و چاپ کتاب با هزینه بسیار پایین و با بهترین کیفیت و چاپ کتاب با بهره‌گیری از اصول نوین و مدرن و با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال. بنابراین مراحل چاپ کتاب در انتشارات ترجمک برای چاپ کتاب شما مهیا است.

چاپ کتاب ارزان، چاپ کتاب با تیراژ کم، چاپ کتاب شما، چاپ کتاب انتشارات ترجمک، مراحل چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، قیمت چاپ کتاب، قرارداد چاپ کتاب، چاپ و نشر، گرفتن شابک، گرفتن فیپا، فرآیند چاپ کتاب همراه با اقدامات نشر و توزیع ایبوک برقرار است.

قرارداد چاپ کتاب – چاپ کتاب انتشارات ترجمک به صورت ۱ – قرارداد چاپ کتاب حضوری: در این روش مولف فایل خود را در دفتر انتشارات تحویل میدهد و قرارداد به صورت حضوری منعقد می‌گردد و ۲- چاپ آنلاین کتاب به صورت چاپ ارزان و تک نسخه ای انجام می شود.

نشر ترجمک: مرکز چاپ کتاب و مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب دانشگاهی و چاپ انواع کتب درسی، شعر، داستان و رمان با بالاترین کیفیت بصورت آنلاین – اخذ مجوز فیپا – انتشار کتاب به تعداد دلخواه در سایت چاپ کتاب نشر ترجمک. مترجم کتاب در اختیار شماست.

برنامه فرآیند چاپ کتاب‎ بصورت چاپ کتاب در همدان و چاپ کتاب در تهران در دفتر شرکت همراه با چاپ کتاب فرهنگی، چاپ دیجیتال در شرکت چاپ و نشر ترجمک از ناشر کتاب برتر که نشر کتاب همدان و چاپ کتاب تهران را بصورت کتاب های چاپی و ایبوک و پایگاه کتاب های درسی انجام می دهد.نکات مهم چاپ کتاب

تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی می باشد و با وب سایت، شرکت و موسسات انتشاراتی همکاری ندارد. بدین ترتیب هزینه و مراحل چاپ کتاب در انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین ( چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب است.

واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.

چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.

عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.

چاپ کتاب با هزینه مناسب در انتشارات ترجمک: مراحل چاپ کتاب. آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده; در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را برای مراحل چاپ تحویل دهند.نکات مهم چاپ کتاب

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
 • چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
 • آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
 • انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
 • چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟

لذا انتشارات ترجمک مفتخر است اعلام کند که با هدف خدمات رسانی بهتر در عرصه نشر و کتاب های زبان آماده بررسی پیشنهادات خوب شما جهت چاپ در انتشارات بزرگ ترجمک و طراحی و چاپ کتاب با چاپ نمونه بصورت چاپ دیجیتال است.

چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.

مراحل تالیف و چاپ کتاب در هلدینگ ترجمک همراه با مراحل ترجمه کتاب تخصصی و طراحی جلد کتاب است. تالیف و فرآیند چاپ کتاب از نظر اغلب افراد بسیار دشوار است و سختی زیادی در این مسیر وجود دارد به همین جهت چندان تمایلی به چاپ کتاب نشان نمی‌دهند که ما آن را تسهیل کرده ایم.

با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید – انتشارات ترجمک با تیم مجرب بعد از اتمام مراحل نگارش، ترجمه کتاب و کارهای آماده سازی کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای تیراژ زیر ۱۰۰۰ جلد از چاپ دیجیتال استفاده می شود.

مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.

مراحل زیر روند چاپ کتاب در انتشارات های مختلف را نشان داده است که از امضای قرارداد شروع و به تجدید چاپ و کارهای دیگر ختم می شود تقریبا در تمام انتشارات مراحل چاپ کتاب یکسان است و ترجمک سرویس های بیشتری دارد.

هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل فرآیند چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.

مراحل چاپ کتاب و روند قانونی چاپ کتاب در انتشارات ترجمک چگونه است؟ روند قانونی و مراحل چاپ کتاب شامل ۴ مرحله دریافت شابک، دریافت فیپا، دریافت مجوز چاپ کتاب و دریافت مجوز پخش کتاب می باشد. اما چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چگونه کتاب برای ترجمه انتخاب کنیم؟

در این مرحله مولف باید مناسب ترین ناشر را برای چاپ کتاب خود انتخاب کند که بتواند از صفر تا صد مراحل چاپ کتاب از صفحه آرایی و طراحی جلد تا اخذ مجوزها و چاپ و توزیع کتاب را انجام دهد.

چاپ کتاب چاپ کتاب – شرایط مراحل و هزینه چاپ کتاب و ۱- قرارداد آنلاین ترجمه و چاپ کتاب، ۲-عقد قرارداد (حضوری-راه دور) و تحویل فایل نهایی به انتشارات ۳-انجام مراحل اداری توسط انتشارات (شابک-فیپا-مجوز ارشاد). مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل کوتاه است.

نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ کتاب باید چکار کند؟  نحوه چاپ کتاب در کمتر از ۳۰ روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.

چگونه کتاب چاپ کنیم؟  هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
 • مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
 • جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
 • مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
 • هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟
 • چاپ یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر طول می کشد؟
 • چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای امکانپذیر است؟
 • ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از ۱۰ روز انجام می شود؟

هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت فرآیند چاپ کتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا ۲۰۰ صفحه کتاب, ۳۶۰۰۰۰۰ تومان, ۴۱۰۰۰۰۰ تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.

هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.

نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.

در عصر کنونی مهمترین بخش چاپ کتاب، بخش هزینه ی چاپ آن است. کاغذ های نخودی ،کاهی یا بازیافتی (رنگ انها درمحدوده ی قهوه ای روشن تا کرم هستند) و هزینه حدود ۲۰۰ صفحه کتاب, ۷۰۰۰۰۰ تومان, ۸۱۵۰۰۰ تومان, ۱۰۷۰۰۰۰ تومان, ۱۳۵۰۰۰۰ تومان.

هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای بصورت چاپ دیجیتال کتاب و چاپ کتاب و چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ محدود و قیمت عالی با هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب محاسبه می شود.

هزینه چاپ کتاب با توجه به تیراژ و سایز و تعداد صفحات متغیر است. ولی هزینه چاپ یه کتابه ۲۰۰ صفحه ای در ۵۰۰۰هزار جلد چقدر می شود که باید هزینه چاپ کتاب محاسبه شود.

کاهش هزینه های تایپ، صفحه بندی کتاب و طراحی جلد به طور موثری در کاهش هزینه های چاپ تاثیر گذاشته است و در تیراژ های زیر ۲۰۰ از چاپ دیجیتال و تیراژ ۱۰۰۰ از چاپ افست استفاده می شود. به هر حال تخمین هزینه چاپ کتاب به صورت آنلاین با بهترین کیفیت و فوری انجام می شود.

هزینه تقریبی فرآیند چاپ کتاب را می‌توانید از اینجا محاسبه کنید. در محاسبه هزینه‌های تمامی گزینه‌ها «اخذ مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی و طراحی جلد» لحاظ شده است.

عبارات کلیدی هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟ محاسبه ی انلاین هزینه ی فرآیند چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ۱۰۰ صفحه ای، جدول هزینه های چاپ کتاب، لیست قیمت چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ترجمه شده، هزینه چاپ کتاب در سال ۹۹، هزینه نوشتن کتاب، هزینه ترجمه و چاپ کتاب بسیار مهم هستند.

اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید. تیم مترجم کتاب ترجمک در اختیار شماست.

کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

کتاب کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ جهت چاپ و نشر، کاغذ کتاب از مواردی است که قبل از چاپ کتاب باید به آن دقت کنید و اطلاعات کافی در مورد بهترین کاغذ را داشته باشید ، در این مقاله شما را راهنمایی میکنیم.
انتخاب کاغذ کتاب و راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپی کتاب مهم است. خرید اینترنتی و آنلاین کتاب کاغذ و چاپ (راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپی). جنس کاغذی که برای کتاب استفاده می‌شود یکی از موارد مهم در چاپ آن است و در تعیین قیمت انتشار کتاب درنظر گرفته می‌شود.
انواع کاغذ شامل مقوای پوشش‌دار Coated Board. نوعی کاغذ با وزن بالا (GSM) که برای جلد کتاب راهنمای تلفن و یا اقلام تبلیغاتی نقاط فروش (فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و…) استفاده می‌‌شود. چند نوع کاغذ داریم و هر کاغذ برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند؟کاغذ مناسب چاپ کتاب دانشگاهی

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
 • انتخاب بهترین کاغذ برای چاپ کتاب شما
 • نحوه محاسبه هزینه کاغذ برای چاپ کتاب
 • انتخاب کاغذ جلد کتاب
 • میزان مناسب بودن کدورت کاغذ کتاب
 • راهنمای انتخاب راه کاغذ در چاپ کتاب و کاتالوگ

انواع خاص کاغذ

به طور کلی تمام کارخانه های کاغذسازی برای ساخت انواع خاصی از کاغذ طراحی می شوند. عملیات تکمیلی، (طلاکوب، برجسته‌سازی، یووی و سلفون) و نوع چاپ انتخاب کرده چاپ کتاب، در مقایسه با کاغذهای MF و SC و با گراماژ مشابه ، باعث تولید کتاب. تفاوت کاغذ گلاسه عکاسی معمولی با گلاسه سوزنی و اینکه چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب کرد.
چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب نمود. دانستی های انتخاب کاغذ مثل یک حرفه ای، قبل از چاپ بعدی با انتخاب کاغذ باکیفیت در هنگام چاپ تصویر یا متن، مهمترین تصمیم برای چاپ کتاب کاغذ و چاپ براساس راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ کتاب گرفته می شود.
راهنمای انتخاب کاغذ برای چاپ کتاب دانشگاهی: انتخاب کاغذ در کتاب و کاتالوگ ، لذت بخش کردن تجربه استفاده از کتاب تاثیری بسیاری دارد ‫کتاب کاغذ و چاپ براساس راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ تهیه می شود.
انتخاب بهترین کاغذ کتاب: کاغذ کتاب از مواردی است که قبل از چاپ کتاب باید به آن دقت کنید و اطلاعات کافی در مورد بهترین کاغذ را داشته باشید ، در این مقاله روش انتخاب بهترین کاغذ برای چاپ کتاب شما بحث می شود. نحوه محاسبه هزینه کاغذ برای چاپ کتاب، انتخاب کاغذ جلد کتاب، میزان مناسب بودن کدورت کاغذ کتاب بیان می شود.

راهنمای انتخاب کاغذ مناسب سفارش چاپ کتاب

کاغذ کتاب: راهنمای انتخاب کاغذ، چه نوع کاغذی برای انتشار کتاب استفاده می‌شود؟ جنس کاغذی که برای کتاب استفاده می‌شود یکی از موارد مهم در چاپ آن است و در تعیین قیمت انتشار کتاب درنظر گرفته می‌شود. راهنمای انتخاب قطع (اندازه) کتاب: قطع کتاب به‌اندازه طول و عرض آن گفته می‌شود و قطع کتاب به ما می‌گوید کاغذ در چاپخانه چند بار تاشده است تا ورقه‌های کتاب تولید شود.
چند نوع کاغذ داریم و هر کاغذ برای چه کاری مورد استفاده قرار میگیرد؟ به طور کلی تمام کارخانه های کاغذسازی برای ساخت انواع خاصی از کاغذ طراحی می شوند. نوع عملیات تکمیلی، (طلاکوب، برجسته‌سازی، یووی و سلفون) و نوع چاپ انتخاب کرده تا کاغذ آنتیک از حجم بیشتری برخوردار بوده و برای کتاب های نازک مناسب تر است.
چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب کنیم؟ چگونه باید مناسب ترین کاغذ را در تولید یک چاپ موفق و سودآور انتخاب نمود؟
اطلس کاربردی رنگ در چاپ راهنمای انتخاب رنگ مناسب به گونه ای که درصدهای مختلف رنگهای CMYK را بر روی کاغذ نمایش دهد تا بتوانید رنگ مورد نظر خود را به درستی انتخاب نمایید. چگونه کاغذ مناسب را انتخاب کنیم؟ انواع کاغذ و راهنمای انتخاب کاغذ.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

انواع چاپ کتاب: رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد اعمال می شود. انواع چاپ کتاب و تعرفه های آماده سازی: کتاب پس از صدور مجوز چاپ وارد مراحل چاپ می شود. روش های مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را برای چاپ کتاب خود انتخاب نمایید.
هزینه و مراحل چاپ کتاب متغیر است. انواع قرارداد چاپ کتاب‎ و فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز ۲۰ الی ۳۰ روز زمان می برد. انواع قرارداد یک موسسه چاپ کتاب می تواند حق تالیف یا حق ترجمه و یا قرارداد مقطوع باشد. انواع چاپ کتاب برای چاپ کتاب فنی مهندسی و یا تبدیل پایان نامه به کتاب و انتشار کتاب های پزشکی موجود است. می توانید انواع چاپ کتاب و بخصوص چاپ اُفست (این نوع چاپ کعمولا برای چاپ کتاب در تیراژ بالا به کار میرود) را انتخاب کنید.

مقالات انواع چاپ کتاب

قطع چاپ کتاب، چاپ کتاب در انتشارات ترجمک، قرارداد چاپ کتاب با همکاری ادیتور و یا همکاری ناشر را بخوانید. در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات سه دوره است.انواع چاپ متداول کتاب کامپیوتر و برنامه نویسی
انواع چاپ کتاب و خدمات سفارش چاپ کتاب با توجه به قطع کتاب متغیر است. انواع چاپ کتاب : با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی) انتخاب می کنند. انواع قرارداد چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف یا ترجمه کتاب موجود است.
انواع قرارداد چاپ کتاب برای چاپ کتاب و انواع تکنولوژی های چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع حق تالیف و کپی رایت برای چاپ کردن کتاب با استفاده از چاپ افست یا دیجیتال موجود است. چاپخانه مؤسسه، مجتمع یا کارگاهی است که از عهده انجام کارهای چاپی بر روی کاغذ و سایر اشیاء از طریق انواع چاپ برآید و به تعبیری دیگر، محلی است که چاپ کتاب و بسته بندی کتاب ها در آن انجام می شود. انواع کاغذ در چاپ کتاب استفاده می شود.
انواع کاغذ در چاپ کتاب: در این مطلب به ذکر سه نوع اصلی انواع کاغذ برای چاپ کتاب می پردازیم و ویژگی های منحصر به فرد آنها را مطرح می کنیم. با توجه به انواع چاپ کتاب و انواع جلد کتاب و انواع قطع کتاب می توان از چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ دلخواه با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت استفاده کرد.
چاپ کتاب در تیراژ دلخواه یا چاپ بر حسب تقاضا با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ به وسیله دستگاه های تونری و لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ و هرآنچه در مورد چاپ کتاب باید بدانید.

چاپ دیجیتال کتاب در انتشارات ترجمک

انواع چاپ کتاب: در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر و مفید در مورد چاپ کتاب از قبیل دلایل چاپ کتاب، مراحل و روش های چاپ کتاب، انواع سایز کتاب، قراردادها و حق کپی و غیره صحبت کنیم. چاپ کتاب، هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و امکانات و توانایی های مرکز در بخش چاپ کتاب. این مرکز علاوه بر تجهیزات چاپ و صحافی افست و توانایی چاپ و ارائه انواع کتب در سایزها و تیراژ متنوع در کمترین زمان و مقرون به صرفه انجام می شود.طراحی جلد کتاب پرستاری و مامایی
انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب: انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب – انواع مختلفی از کتابها وجود دارند که بر حسب ماهیت محتوای آن، نوع خاصی از کتاب برای چاپ انتخاب می‌شود. انواع چاپ کتاب به لحاظ اندازه و انواع قرارداد چاپ متفاوت است.
شما در این مقاله با انواع قرارداد چاپ کتاب، روشهای چاپ کتاب، مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب یا تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا خواهید شد. انواع ماشین آلات چاپ افست شامل دستگاه های چاپ رول وب برای تولید کتاب های پرتیراژ، مجلات و بالاخص روزنامه ها کاربرد دارند. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر حسب تقاضا را می دهد.

انواع چاپ کتاب

توصیه میکنم اگر هدفتان رزمه است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست : این نوع چاپ که معمولا برای چاپ کتاب در تیرازبالا به کار میرود. بهترین گزینه برای تقویت رزومه نیست. زیرا به تیراژ بالا نیاز نیست. انواع قرارداد چاپ شامل قرارداد حق تالیف کتاب، در این نوع قراداد، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی ( درصدی از قیمت پشت جلد حقوق مادی کار را به ناشر بسپارد.
نشر و ترجمه و چاپ کتاب در مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب ترجمک از چاپ کتب درسی، شعر، داستان، رمان و اخذ مجوز فیپا با کیفیت بالا و انتشار کتاب به تعداد دلخواه تا چاپ کتاب دانشگاهی انجام میشود.