چگونه کتاب منتشر کنیم؟

چگونه کتاب منتشر می شود؟ انواع چاپ کتاب کدام است؟ نشر چیست؟ انواع نشر کدام است؟ ناشر کیست؟ انتشار کتاب چیست؟ نشر دیجیتال چیست؟ نشر آفست چیست؟ اینها سئوالاتی است که در وبلاگ انتشارات ترجمک پاسخ داده می شود. در این مقاله به این سئوال می پردازیم: چگونه کتاب خود را منتشر کنیم؟

چگونه می توان کتاب خود را منتشر کرد: راهنمای موفقیت در سال 2021

اگر شما یک نویسنده تازه کار هستید، مشخص است که بطور کامل نمی دانید: چگونه می توانید کتاب خود را منتشر کنید. به هر حال امروزه گزینه های انتشار بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد. هر مترجم یا مولفی خودش باید با توجه به مزایای نسبی انواع نشر و آنچه که واقعاً از این تجربه می خواهد (شهرت و آوازه، اعتبار ادبی یا اینکه بتواند بگوید که این کار را انجام داده است)، در مورد نوع چاپ و نشر کتاب خود تصمیم بگیرد.

چگونه کتاب خود را منتشر کنیم؟در این مقاله مسیر نشر سنتی را بحث می کنیم، چیزی که اکثر نویسندگان وقتی درباره “چاپ کتاب” صحبت می کنند، به آن فکر می کنند. اگر تصور می کنید که خود-انتشاری بیشتر به درد شما می خورد، راهنمای خود-انتشاری انتشارات ترجمک را بخوانید. در اینجا فواید و معایب انواع نشر و وضعیت نشر را کنار گذاشته و مستقیم به سراغ انتشار سنتی کتاب می رویم: موجودی شما بایستی چه چیزی باشد که ناشر کار شما را بپذیرد!

مرحله 1: درباره ژانر کتاب خود تحقیق کنید

اگر از صد مربی، نویسنده و ویراستار در مورد نشر کتاب خود راهنمایی بخواهید، 95 نفر از آنها به شما می گویند که در مورد ژانر کتاب خود تحقیق و بررسی کنید. پنج نفر دیگر احتمالا فرض می کنند که قبلا این کار را کرده اید.

به عنوان یک نویسنده شما نه تنها باید با معاصران خود (و بزرگان همیشگی) آشنا باشید و از آنها بیاموزید، بلکه باید بدانید که مردم چه نوع کتابهایی را می خرند. اینکار هم در مورد کتابهایی که ناشران به دنبال آن هستند و هم در مورد چگونگی جا افتادن کتاب شما در آن فضا ایده و پیش ذهنیتی می دهد.

نکاتی در مورد روند نشر: بد نیست به نوشتن کتابی بپردازید که از روند و گرایشات فعلی نشر تبعیت می کند (به نظر خون آشام ها ، قهرمان های زن سرسخت و غیره). اما تا زمانی که کتاب شما سرانجام وارد قفسه کتابفروشی ها شود (که ممکن است سالها طول بکشد، حتی پس از امضای قرارداد چاپ کتاب)، این روند ممکن است به تغییر کرده یا به پایان برسد (چیزی که سردبیر و ناشرها کاملاً از آن آگاه هستند).

با این اوصاف ژانرهای کاملاً مشخصی وجود دارد که به نظر می رسد خوانندگان اشتهای بی پایانی برای آنها دارند. اینها گرایشهایی است که باید از آنها آگاهی داشت، نه روندهای مربوط به موضوع خاص یا انواع شخصیت (در مرحله 5 در مورد این روند ژانر کتاب و اینکه چرا ناشران بزرگ آنها را دوست دارند، بیشتر صحبت خواهیم کرد).

مرحله 2: درباره دست نوشته خود بازخورد بگیرید و ویرایش کنید

تمام این مقاله به خوب بودن کتاب شما متکی است. نیازی نیست که بهترین رمان زمانه باشد، اما باید چیزی باشد که مخاطبان هدف از آن لذت ببرند. به همین دلیل نباید ناشر و یا نماینده وی اولین کسی باشد (که به غیر از شما) که دست نوشته شما را می خواند.

قبل از شروع کار با ادیتور یا ناشر، کار با خوانندگان درجه دو را در نظر بگیرید: افرادی که به ژانر کتاب شما علاقمند هستند و می توانند از دیدگاه شخص ثالث نظرات مفیدی به شما ارائه دهند. سعی کنید کسانی را انتخاب کنید که حرفه ای باشند! پسر عموی یا هم اتاقی دانشگاه شما ممکن است با اشتیاق به شما کمک کند، اما به دو دلیل زیر نمی تواند بهترین انتخاب شما نباشد:

 • به عنوان یک دوست ذاتاً سوگیری داشته و از شما جانبداری می کنند و نقد بی طرف نخواهند داشت
 • ممکن است جزء خوانندگان هدف و مخاطبان کتاب شما نباشند

به گفته ها و بازخورد مخاطبان شخص ثالث توجه کنید و بر اساس بازخورد آنها کتاب خود را ویرایش کنید. همچنین می توانید کار با ویراستاران حرفه ای و ویرایشگر کپی را در نظر بگیرید. ویرایش حرفه ای می تواند گام مهمی در اطمینان از خوب بودن دست نوشته شما باشد، زمانی که ناشری در نهایت برای پذیرش کار شما اعلان آمادگی می کند.

آیا باید در جلسات و کنفرانس نویسندگان شرکت کنید؟

همه نویسندگان آنقدر خوش شانس نیستند که در شهر و محل زندگی آنها جلسات و کنفرانس نویسندگان برگزار شود. اما اگر توانایی حضور در یک جلسه را دارید، قطعاً باید این کار را انجام دهید. این فرصتی عالی برای مشاهده قفسه نویسندگان منتشر شده و آشنایی با افراد فعال در صنعت (سردبیر و ناشر) است. در بیشتر موارد، حتی فرصتی برای ارتباط مستقیم با آن افراد در رویدادهای اجتماعی کنفرانس وجود خواهد داشت.

در این جلسات مرسوم است که کارگروه و برنامه هایی ترتیب داده می شود تا نویسندگان در آن تمرین کرده و نمونه کار خود را عرضه کنند و از حضار جلسات و بخصوص سردبیر، هیئت تحریریه و یا ناشرین حاضر بازخورد بگیرند. بدین ترتیب بازخورد مناسبی در مورد کار خود می توانید از افراد حرفه ای حاضر بگیرید. شاید پس از خواندن نمونه کار شما، کسی به انتشار کار شما تمایل نشان دهد.

جایگزین ارزان و در دسترس برای کنفرانس، نویسندگی و مشارکت در انجمن های آنلاین نویسندگی است، جایی که می توانید با افرادی که کتاب نوشته و منتشر کرده اند، مشاوره کرده و بازخورد بگیرید و مطالعات موردی عالی دریافت کنید. اگرچه بعید به نظر می رسد که با یکی از ویراستارهای شرکت های انتشاراتی بزرگ در این انجمن ها برخورد کنید، اما این انجمن ها مکانی عالی برای شروع نویسندگان است و حتی ممکن است منجر به عضویت مادام العمر شما شود.

مرحله 3: در مورد شرکت های انتشاراتی مناسب تحقیق کنید

حالا که دست نوشته شما آماده و مناسب به نظر می رسد، و دقیقا می دانید مخاطب کتاب شما چه گروهی است، آن را در جیب خود گذاشته و به دنبال یک شرکت یا عامل مناسب بگردید.

آیا به نماینده یا ادیتور احتیاج دارید ؟

چگونه کتاب خود را منتشر کنیم؟در حالی که بسیاری از شرکت های انتشاراتی و مطبوعاتی کوچک و متوسط سفارشات بدون عامل و ادیتور را می پذیرند، بعدها متوجه می شوید که بهترین شانس شما برای به ثمر رساندن یک قرارداد نشر سنتی در این است که نماینده یا ادیتور داشته باشید. آنها نه تنها امتیازات و دستی در شركتهای انتشاراتی دارند، بلكه می دانند كه چگونه این ژانر کتاب ها را به سردبیران یا ناشران متبحر بفروشند.

علاوه بر این، برنامه ریزی چاپ کتاب شما فقط یکی از کارهایی است که یک ادیتور انجام می دهد. معمولا ادیتورها همزمان مشاور و ویراستار کارهای دیگری هستند و می توانند به شما در مورد نسخه پیش نویس کارتان توصیه های عینی و روشنی بدهند و به عنوان محافظ حقوق شما، بین شما و ناشر واسطه گری می کنند. بسیاری از بخش های تجاری و تشریفاتی را ادیتور مدیریت خواهد کرد و وقت شما برای نوشتن کتاب بعدی یا ویراستاری دست نوشته فعلی آزاد می شود. از همه مهمتر ، آنها کاملاً با این صنعت آشنا هستند و می دانند که چگونه با بهترین قیمت برای کتاب شما مذاکره کنند (و از کلاهبرداری احتمالی جلوگیری کنند). به همین دلیل ارزش کارمزدشان را دارند.

نماینده یا ادیتور بایستی چه مشخصاتی داشته باشد؟

اول از همه، نباید به دنبال هر ادیتوری باشید که مایل است کتاب شما را دست بگیرد. بلکه بایستی ادیتوری انتخاب کنید که برای شما و دست نوشته شما مناسب باشد. ادیتور باید در مورد کتاب شما مشتاق بوده و گزینه های خوبی در نظر داشته باشد، زیرا وی مسئول فروش آن خواهند بود! به همین دلیل ، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید و یک لیست کوتاه از نامزدهای مناسب احتمالی که می تواند نماینده شما و کتاب و نویسندگان ژانر خاص شما باشند، تهیه کنید.

ادیتور به دنبال چه نوع نویسنده ای است؟

بخاطر داشته باشید که هدف همه در این تجارت کسب درآمد است. نماینده یا ادیتورها صرفاً به صورت دستمزدی یا کمیسیونی کار می کنند، بنابراین آنها به دنبال کتاب هایی هستند که شانس بالایی برای فروش به یک ناشر بزرگ دارند و اگر از خود-انتشاری یا نشر الکترونیک استفاده شود، نسخه های زیادی از کتاب به فروش خواهد رفت و سرمایه گذاری دارای توجیه اقتصادی است.

یک ادیتور به دنبال روابط کاری طولانی مدت نیز هست و هر کار را یک سرمایه گذاری بلند مدت می داند. این بدین معنی است که آنها روی نویسندگانی که نه تنها پتانسیل نوشتن کتابهای عالی زیادی دارند، بلکه به نظر می رسد افراد خوبی برای کار هستند، سرمایه گذاری خواهند کرد. مهم نیست که درفت کتاب شما چقدر جذاب باشد، اگر برخورد مناسبی نداشته باشید، نماینده یا ادیتور ممکن است زیر بار کار شما نرود.

مرحله 4: پیش نویس خود را آماده کنید و همراه درخواست ارسال کنید

اگر به صورت شخصی به ادیتور یا ناشری معرفی نشده باشید، روش معمول برای موفقیت در بستن قرارداد با ادیتور یا ناشر بدین صورت است:

 1. نوشته خود را همراه با یک کاور لتر به ادیتور یا ناشر ارسال می کنید و خودتان و کارتان را معرفی می کنید.
 2. اگر ادیتور یا ناشر کلیت کار شما را بپسندد آن را می خواند.
 3. اگر کار شما را بپسندد یا مناسب رسته کاری خود بداند، با شما وارد بحث و مذاکره می شود.
 4. پس از رسیدن به توافق قرارداد چاپ کتاب منعقد شده و اقدامات لازم برای انتشار کتاب انجام می شود.

البته این بهترین حالت است. بیشتر مواقع نویسندگان با چندین عامل یا ناشر وارد ارتباط می شوند. خود ادیتورها و ناشرین انتظار ندارند که یک مولف یا نویسنده در هر بار فقط با یک نماینده یا ناشر صحبت کند.

توجه:

به خاطر داشته باشید که ادیتور و ناشر ماهانه ممکن است کوهی از درخواست ها را دریافت نمایند. البته نامه های کپی شده و کارهای بی کیفیت بلافاصله کنار گذاشته می شوند. بنابراین کاور لتر خود را حرفه ای بنویسید. بایستی مشخصات زیر را داشته باشد:

 • مستقیماً خطاب به یک ادیتور یا ناشر خاص نوشته شود.
 • نام ادیتور یا ناشر را بطور صحیح و دقیق بنویسید.
 • به آنها نشان دهید که مایل به همکاری با آنها هستید و همکاری آنها به کار شما ارزش بیشتری می دهد.

گاهی اوقات فقط نشان دادن این که تحقیق زیادی انجام داده اید، به آنها اطمینان می دهد که شما یک نویسنده سخت کوش هستید، کسی که نحوه کار کردن را می فهمد و زود گوشه گیر نمی شود.

مرحله 5: برای یافتن ناشر با ادیتور خود همکاری کنید

می توانید انتظار داشته باشید که با همکاری ادیتور دست نوشته خود را هر چه بیشتر توسعه داده و پخته تر باشد. در بسیاری از موارد ادیتور پتانسیل کتاب شما را می بینند و به عنوان اولین ویرایشگر شما عمل می کند. در حالت ایده آل بایستی در مورد چگونگی قابل فروش بودن کتاب خود قبل از امضای قرارداد با آنها بحث کنید.

هرچند ممکن است برخی از نویسندگان این ایده را دوست نداشته باشند. چرا با من قراردادبست، اگر تمام كاری كه می خواست بكنند تغییر آن است؟ با این حال ، عاقلانه است که به پیشنهادات ادیتور گوش فرا دهید. آنها بیشتر از شما در بازی بوده اند و اگر در کار خود مهارت داشته باشند، ریزه کاری های توصیه شده به شما کمک می کنند تا به مخاطبان دلخواه خود برسید. و هنگامی که هر دو از وضعیت نسخه فعلی کتاب راضی بودید، مسئولیت نماینده شماست که در صنعت نشر کتاب به دنبال یک ناشر خوب بوده و بهترین قرارداد را برای چاپ کتاب ببندد.

آیا می توانید کتابی را که قبلاً بصورت خود-انتشاری چاپ کرده اید، مجددا استعلام کرده و ارسال کنید؟

بله، مواردی از این دست وجود دارد که ناشری دوباره کتابی را منتشر کرده است که قبلا به صورت خود-انتشاری منتشر شده است. اما این موارد بسیار نادر است و در مورد کتاب هایی مصداق دارد که در اقدام خود-انتشاری فروش خوبی داشته اند.

با این حال به یاد داشته باشید که ناشران بسیار گزینشی عمل می کنند، به ویژه هنگامی که صحبت از رمان و کتاب داستانی می شود. اگر می خواهید برای قرارداد با یکی از آنها اقدام کنید، اگر در ژانرهای خاصی بنویسید ، شانس بیشتری خواهید داشت. همانطور که احتمالاً می توانید از بازار فعلی حدس بزنید که بازار امروز بیشتر بازار کتاب های دانشگاهی است و در ژانر داستانی کتاب های زیر تا حدودی فروش دارد:

 • رمان های جذاب و هیجان انگیز
 • بازگویی و یا رمان های مبتنی بر داستان های واقعی
 • رمان های صدای من یا خاطرات زندگی افراد

بنابراین بایستی روند و گرایشات بازار را در نظر گرفته و کتابی بنویسیم که به مذاق ناشر خوش بیاید تا بتوانیم از شرکت های انتشاراتی بزرگ قرارداد بگیریم.  در هر صورت اگر کتابی قوی و حرفه ای نوشته اید و از بازار آن اطمینان دارید، می توانید خود-انتشاری کنید و کلیه حقوق مادی و معنوی کتاب را برای خودتان حفظ کنید.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.
چاپ کتاب: هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.
واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب 200 صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.
چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.
عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.

 • چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟چگونه کتاب خود را منتشر کنیم؟
 • چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
 • چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
 • مراحل چاپ کتاب چیست؟
 • اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
 • آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
 • انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
 • چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟

انواع چاپ کتاب

چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.
مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.
هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان كتاب, چاپ فوري كتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.
نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ كتاب باید چکار کند؟ نحوه چاپ کتاب در کمتر از 30 روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.
چگونه کتاب چاپ کنیم؟ هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • مراحل چاپ کتاب چیست؟چگونه کتاب خود را منتشر کنیم؟
 • مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
 • مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
 • مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
 • جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
 • مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
 • هزینه چاپ کتاب 200 صفحه ای چقدر است؟
 • چاپ یک کتاب 200 صفحه ای چقدر طول می کشد؟
 • چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب 200 صفحه ای امکانپذیر است؟
 • ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از 10 روز انجام می شود؟

هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت چاپ كتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا 200 صفحه کتاب, 3600000 تومان, 4100000 تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.
هزینه چاپ کتاب 200 صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.
نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.
اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید.
کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

چاپ چهار رنگ کتاب؟ انواع چاپ کتاب: رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد اعمال می شود. انواع چاپ کتاب و تعرفه های آماده سازی: کتاب پس از صدور مجوز چاپ وارد مراحل چاپ می شود. روش های مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را برای چاپ کتاب خود انتخاب نمایید.

هزینه و مراحل چاپ کتاب متغیر است. انواع قرارداد چاپ کتاب‎ و فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز ۲۰ الی ۳۰ روز زمان می برد. انواع قرارداد یک موسسه چاپ کتاب می تواند حق تالیف یا حق ترجمه و یا قرارداد مقطوع باشد. انواع چاپ کتاب برای چاپ کتاب فنی مهندسی و یا تبدیل پایان نامه به کتاب و انتشار کتاب های پزشکی موجود است. می توانید انواع چاپ کتاب و بخصوص چاپ اُفست (این نوع چاپ کعمولا برای چاپ کتاب در تیراژ بالا به کار میرود) را انتخاب کنید.

مقالات انواع قرارداد چاپ چهار رنگ کتاب‎

چاپ چهار رنگ کتاب: قطع چاپ کتاب، چاپ کتاب در انتشارات ترجمک، قرارداد چاپ کتاب با همکاری ادیتور و یا همکاری ناشر را بخوانید. در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات سه دوره است.

انواع چاپ کتاب و خدمات سفارش چاپ کتاب با توجه به قطع کتاب متغیر است. انواع چاپ کتاب : با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی) انتخاب می کنند. انواع قرارداد چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف یا ترجمه کتاب موجود است.چاپ کتاب فنی و مهندسی

انواع قرارداد چاپ کتاب برای چاپ کتاب و انواع تکنولوژی های چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع حق تالیف و کپی رایت برای چاپ کردن کتاب با استفاده از چاپ افست یا دیجیتال موجود است. چاپخانه مؤسسه، مجتمع یا کارگاهی است که از عهده انجام کارهای چاپی بر روی کاغذ و سایر اشیاء از طریق انواع چاپ برآید و به تعبیری دیگر، محلی است که چاپ کتاب و بسته بندی کتاب ها در آن انجام می شود. انواع کاغذ در چاپ کتاب استفاده می شود.

انواع کاغذ در چاپ کتاب: در این مطلب به ذکر سه نوع اصلی انواع کاغذ برای چاپ کتاب می پردازیم و ویژگی های منحصر به فرد آنها را مطرح می کنیم. با توجه به انواع چاپ کتاب و انواع جلد کتاب و انواع قطع کتاب می توان از چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ دلخواه با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت استفاده کرد.

چاپ چهار رنگ کتاب در تیراژ دلخواه

چاپ بر حسب تقاضا با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ به وسیله دستگاه های تونری و لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ و هرآنچه در مورد چاپ کتاب باید بدانید. چاپ دیجیتال کتاب در انتشارات ترجمک.

در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر و مفید در مورد چاپ کتاب از قبیل دلایل چاپ کتاب، مراحل و روش های چاپ کتاب، انواع سایز کتاب، قراردادها و حق کپی و غیره صحبت کنیم. چاپ کتاب، هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و امکانات و توانایی های مرکز در بخش چاپ کتاب. این مرکز علاوه بر تجهیزات چاپ و صحافی افست و توانایی چاپ و ارائه انواع کتب در سایزها و تیراژ متنوع در کمترین زمان و مقرون به صرفه انجام می شود.

انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب: انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب – انواع مختلفی از کتابها وجود دارند که بر حسب ماهیت محتوای آن، نوع خاصی از کتاب برای چاپ انتخاب می‌شود. انواع چاپ کتاب به لحاظ اندازه و انواع قرارداد چاپ متفاوت است.

شما در این مقاله با انواع قرارداد چاپ کتاب، روشهای چاپ کتاب، مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب یا تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا خواهید شد. انواع ماشین آلات چاپ افست شامل دستگاه های چاپ رول وب برای تولید کتاب های پرتیراژ، مجلات و بالاخص روزنامه ها کاربرد دارند. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر حسب تقاضا را می دهد.

انواع چاپ کتاب

توصیه میکنم اگر هدفتان رزمه است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست : این نوع چاپ که معمولا برای چاپ کتاب در تیرازبالا به کار میرود. بهترین گزینه برای تقویت رزومه نیست. زیرا به تیراژ بالا نیاز نیست. انواع قرارداد چاپ شامل قرارداد حق تالیف کتاب، در این نوع قراداد، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی ( درصدی از قیمت پشت جلد حقوق مادی کار را به ناشر بسپارد.

نشر و ترجمه و چاپ کتاب در مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب ترجمک از چاپ کتب درسی، شعر، داستان، رمان و اخذ مجوز فیپا با کیفیت بالا و انتشار کتاب به تعداد دلخواه تا چاپ کتاب دانشگاهی انجام میشود.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

ناشر کیست؟ ناشر برتر چیست؟ ناشر کتاب کیست؟ یک موسسه انتشاراتی شامل بخش های مختلفی می باشد که هر کدام وظایفی خاص برعهده دارند. اما چقدر با نشر و کار ناشر آشنا هستید؟ می دانید ناشر کیست ؟ کار ناشر چیست؟

ناشر فرد، گروه یا نهادی است که با مجموعه‌ای از امکانات و اقدامات فنی و تخصصی نسبت به چاپ و توزیع اثر چاپی اقدام می کند.در پاسخ ناشر کیست به تعریف ناشر “ناشر به فرد یا دستگاهی گفته می‌شود که وظیفه اصلی او یا بهتر است بگوییم اصلی‌ترین وظیفه او نشر کتاب است می پردازیم که ناشر مؤلف یا مترجم و ناشر مؤلف یا ناشراست.

مؤلف عنوان رسمی مربوط به ناشری است که مجوز نشر بنگاهی یا سازمانی نداشته باشد و شخص حقیقی باشد. معمولاً کتاب‌هایی که افراد عادی یا معروف چاپ می کنند.ناشر شخص یا نهادی که پخش ادبیات، موسیقی یا اطلاعات را بر عهده دارد. در بعضی از موارد، ممکن است پدیدآورندگان، خودشان ناشرِ اثر خود باشند؛ ناشر کیست و چکار میکند؟

ناشر کیست و چکاری انجام می دهد؟

ناشر کتاب های کودکانناشر فرد، گروه یا نهادی است که با مجموعه‌ای از امکانات و اقدامات فنی و تخصصی نسبت به چاپ و توزیع اثر چاپی اقدام می‌نماید. کار ناشر در معرفی شغل مدیر انتشارات (ناشر) ناشر کیست ؟ کار ناشر چیست یا ناشر کیست ؟ کار ناشر چیست؟ ناشر فرد، گروه یا نهادی است که با مجموعه‌ای از امکانات و اقدامات فنی و تخصصی نسبت به چاپ و توزیع اثر چاپی اقدام می کند.

ناشر کیست: کتاب آشنایی با چاپ و نشر به بررسی مواردی از جمله اهمیت انتشارات برای سازمان‌ها، فرایندهای نشر، آشنایی با لیتوگرافی و نشر دیجیتال و نشر آفست پرداخته و توضیح می دهد که نشر چیست؟ ناشر کیست؟

آنچه باید در مورد نشر و ناشر بدانیم! این است که برای چاپ یک کتاب باید مراحل زیر را که بطور خلاصه توضیح داده شده است طی کرد: مشاوره با یک ناشر انجام مراحل حقوقی شامل: اختصاص کد بین المللی (شابک)، دریافت فیپا و آماده سازی برای چاپ مثل ویراستاری و حروفچینی کتاب است.

گوگل ناشر کیست؟

اگر عبارت ناشر کیست؟ را سرچ کنیم عبارات کلیدی زیر را گوگل پیشنهاد می کند:ناشر کتاب پرستاری

 • مولف کتاب کیست
 • ناشر بورس و معتبر کیست
 • ناشر کتاب چکار می کند؟
 • نحوه کار انتشارات چگونه است؟
 • چاپ و نشر چیست؟
 • انتشارات چیست؟
 • وظایف ناشر چیست؟
 • وظایف مدیر انتشارات در چاپ کتاب چیست؟

برای آشنایی با شغل ناشر باید بدانیم که یک موسسه انتشاراتی شامل بخش های مختلفی می باشد که هر کدام وظایفی خاص برعهده دارند. وظایف و مسئولیت های ناشر شامل وظایف شغلی و وظایف برای ویرایشگر، ادیتور، دبیر تحریریه و آماده سازی، بازنویسی و ویرایش کپی به منظور بهبود خوانایی، و یا نظارت بر دیگران که این کار می کنند است.

وظایف ناشر کتاب

شامل آشنایی با چاپ و نشر و بررسی مواردی از جمله اهمیت انتشارات برای سازمان‌ها، فرایندهای نشر، آشنایی با لیتوگرافی و نشر دیجیتال است و مدیر انتشارات (ناشر) است. در معرفی شغل مدیر انتشارات (ناشر)، شرح وظایف مدیر انتشارات (ناشر)، تحصیلات، مهارت ها و تخصص های لازم، وضعیت استخدام مدیر انتشارات (ناشر)، بازارکار مدیر تحریریه و سردبیر و دبیر مشارکت نیز وجود دارد.ناشر کتاب پزشکی

وظایف و اهداف اداره انتشارات دولتی شامل معرفی اداره کتب و انتشارات دانشگاهی است و مراحل و وظایف اصلی در نشر کتاب شامل اگر ناشر سفارش دهنده کتاب باشد یا اندیشه تالیف و ترجمه کتاب را به پدید آورنده داده و پس از عقد قرار داد اگر پدیدآورنده به تعهدات خود عمل کرده باشد وظایف ناشر آغاز می شود.

شما چقدر با نشر و کار ناشر آشنا هستید؟ وظایف مدیر انتشارات (ناشر). ارتباط با نویسندگان و مترجمان برای انتخاب و گرفتن سفارش تولید. بررسی و نیازسنجی وضعیت فرهنگی و تمایلات بازار و تعیین شرح وظایف اداره انتشارات براری آماده کردن ماکت نهایی کتاب، تهیه شناسنامه کتاب (کتابخانه ملی، مرکزی)، مجوز نشر و تنظیم صفحه حقوقی و پیشگفتار است.

ناشر کیست:

یک موسسه انتشاراتی شامل بخش های مختلفی می باشد که هر کدام وظایفی خاص برعهده دارند. شرکت انتشاراتی دارای یک مسئول است که ناشر یا سردبیر نامیده می شود. اما انتشارات چیست؟ ناشر؛ فرد، گروه یا نهادی است که وظیفه اصلی آن نشر بوده و با ادیتور، حروفچین، طراح جلد، بازبین، صفحه آرا و غیره در ارتباط است.

برای آشنایی با وظایف ناشر می توانید در مرورگر سرچ کرده و عبارات کلیدی زیر را جستجو کنید:ناشر کتاب های فنی و مهندسی

 • نحوه کار انتشارات چیست؟
 • کار در انتشارات چگونه است؟
 • ناشر کیست و چه وظایفی دارد؟
 • شرح وظایف مدیر انتشارات چیست؟
 • استخدام در انتشارات برای چه تخصصی هایی است؟
 • ناشر کتاب چه اقداماتی برای چاپ کتاب انجام می دهد؟
 • انواع انتشارات و ناشر چیست؟
 • در مورد نشر و ناشر چه باید بدانیم؟
 • نشر الکترونیک و انتشار کتاب آفست چه فرقی دارد؟
 • نحوه ی قرارداد با ناشر و انواع قرارداد چاپ چیست؟
 • ناشر کتاب کیست؟ قرارداد با ناشر برای چاپ کتاب چه شرایطی دارد؟
 • انتشارات برای چاپ کتاب چه اقداماتی انجام می دهد؟
 • ناشر کتاب یعنی چی و چکار می کند؟

راهنمای انتخاب ناشر مناسب برای چاپ کتاب:

کلیه مراحل لازم برای چاپ یک اثر شامل حروفچینی، صفحه آرایی، لیتوگرافی، چاپ، صحافی، پخش و فروش کتاب توسط ناشر یا زیر نظر او انجام می شود. انتشارات ترجمک آمادگی دارد کتاب شما را در کلیه مراحل آماده سازی و چاپ در دست گرفته و نسخه فیزیکی و دیجیتال و ایبوک به تعداد لازم به شما تحویل دهد.
کافی است فرم ثبت سفارش چاپ کتاب را تکمیل کرده و همراه با فایل مقدماتی کتاب ارسال نمایید. کوردیناتور یا یکی از ادیتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای عقد قرارداد چاپ کتاب را به عمل خواهد آورد.