بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! ترجمه چیست؟ بازآفرینی چیست؟ نقش بازآفرینی در ترجمه چیست؟ بازاریابی چیست؟ کتاب بازاریابی ترجمه می شود یا بازآفرینی؟ تفاوت ترجمه و بازآفرینی در برگردان متون بازاریابی چیست؟ اینها سئوالاتی است که در وبلاگ انتشارات ترجمک پاسخ داده می شود. در این مقاله به این سئوال می پردازیم: نقش بازآفرینی در ترجمه محتوای بازاریابی چیست؟

ترجمه بازاریابی در مقابل بازآفرینی بازاریابی

امروزه شرکت های زیادی برای توسعه بازار محصولات و خدمات خود مبالغ هنگفتی پول، انرژی و زمان هزینه می کنند، اما اینکار را صرفا با در نظر گرفتن بازارهای داخلی انجام نمی دهند. بلکه بازارهای بین المللی را هدف قرار می دهند و خواهان گسترش دامنه مشتریان و کاربران محصولات خود هستند.

وقتی قرار است یک برند یا کالا یا خدمات در بازارهای خارجی ارائه شود، موانع فرهنگی و زبانی می تواند محدودیت شدیدی ایجاد کند که مستلزم کمپین های بین المللی برای موفقیت است. اینجا دقیقا جایی است که خدمات ترجمه متون بازرگانی و بازاریابی و بازآفرینش محتوای بازاریابی به خدمت گرفته می شود.

بازآفرینی چیست؟

ترجمه کتاب مهندسیمی توان در یک جمع بندی کلی بازآفرینی (Transcreation) را خلق ترجمه های صحیح و متناسب آگهی های بین المللی دانست. خود عمل بازآفرینی به انتقال پیام به زبان دیگر اطلاق می شود به شیوه ای که مطلوب مخاطبان جدید قالب دهی شده باشد.

وقتی بازاریابی و تجارت مد نظر باشد، ایده اصلی انتقال و ایجاد عواطف مشابه در مخاطبان جدید است، به همان شکل و روندی که به مخاطبان ملی و داخلی منتقل می شود. این می تواند شامل خلق تصاویر جدید، برند و کپی جدیدی باشد. این تغییرات جدید با حفظ روحیه اصلی سرویس (گرچه ممکن است ظاهر فوق العاده متفاوتی داشته باشند) و تولید همان نتیجه نهایی (معمولا تبدیل مخاطبان به مشتریان جدید) ایجاد می شود.

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! اصطلاحات مختلف دیگری بجای بازآفرینش استفاده می شود، از جمله ترجمه خلاقه (Creative Translation)، تطبیق نسخه بین المللی (International Copy Adaptation)، سازگاری فرهنگی (Cultural Adaptation) و کپی نویسی بین بازاری (Cross-Market Copywriting).

خلق بازآفرینش

اصطلاح بازآفرینی از واژه های لاتین ترانس (trans) (به معنی از طرف دیگر یا برگرداندن به طرف دیگر) و آفرینش (creare) به معنی خلق کردن ریشه گرفته است.

دو نظریه در مورد منشا این اصطلاح به شکل امروزی وجود دارد. یک نظریه می گوید اصطلاح بازآفرینش در دهه ۱۹۶۰ معروف شده است، وقتی ترجمه خلاقه محتوا و مواد بازاریابی از قبیل کپی آگهی رایج شده است. دیگری می گوید این اصطلاح در دهه ۱۹۸۰ و با ورود کامپیوتر به بازار و گسترش صنعت بازی شهرت یافته است، زمانی که برای تبدیل و ترجمه بازی ها و محتوای کامپیوتری به بازآفرینی نیاز مبرم بوده است. در هر دو مورد تطبیق فرهنگی ترجمه ها ضروری بوده است.

صرفنظر از ریشه و منشاء آن، اصطلاح بازآفرینی از حدود دهه ۱۹۹۰ بطور وسیع استفاده شده است، زمانی که رشد فناوری و شبکه های حمل و نقل جهانی گسترش چشمگیری داشته و شرکت های زیادی برند خود را بین المللی کرده اند.

متخصصان بازاریابی بین المللی بیش از قبل به این سرویس نیاز پیدا کرده اند. ترجمه کتاب های بازاریابی، ترجمه کتاب های مربوط به کاربرد تکنولوژی و ترجمه کتاب های مدیریت بازار و مدیریت برند نیز به طور وسیعی گسترش یافته است. به همین دلیل ترجمه و بازآفرینی کتاب های مدیریت بازار بطور روز افزون نیاز شده است.

فعالان تبلیغات بین المللی امروزه به کارهای متمایزی نسبت به ترجمه های سنتی نیاز دارند و به ترجمه خلاقه و هنری کتاب ها و محتوای بازاریابی و آگهی های بازرگانی و تجارتی احتیاج دارند، نتیجه آن شکوفایی بازآفرینی محتوای بازاریابی و ژانر کتاب ها و محصولات مکتوب مدیریت بازرگانی است.

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! امروزه اصطلاح بازآفرینی از کشورهای انگلیسی زبان به سایر بخش های جهان گسترش یافته است و در کشورهای آسیایی و ایران نیز حدود سال ۲۰۱۰ استفاده از این اصطلاح رواج یافته است.

ترجمه بازاریابی چیست؟

ترجمه بازاریابی (Marketing translation) شامل ترجمه و بومی سازی یک نسخه از محتوای منبع به زبان مقصد یا هدف است، مثل ترجمه کتاب بازاریابی از انگلیسی به فارسی. این شامل تطبیق اجزای زبان شناختی محتوا از قبیل استعاره ها، کنایه ها، ضرب المثل ها و غیره در جهت بومی سازی نسخه جدید برای مخاطبان هدف است.

ترجمه بازاریابی عمدتا با ترجمه یا برگردان یک نسخه از محتوا سروکار دارد تا دستکاری برند و تصویر پردازی. این مسائل در مرحله بازآفرینش انجام می شوند.

تفاوت بازآفرینی و ترجمه بازاریابی در چیست؟

ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسیبازآفرینی و ترجمه بازاریابی دارای شباهت ها و اشتراک هایی هستند. هر دو با تبدیل پیام از یک زبان به زبان دیگر سروکار دارند. ترجمه بازاریابی می تواند شامل ترجمه لوگو، برچسب ها، آگهی ها و بومی سازی مناسب آنها است برای اطمینان از آنکه زبان جدید برای مخاطبان هدف مطلوب باشد.

ترجمه بازاریابی و محتوای بازرگانی به صورت یک ترجمه ساده کلمه به کلمه نیست، بلکه اصطلاحات تخصصی، شوخی ها، مراجع فرهنگی نیز بایستی در طی پروسه ترجمه بومی سازی شوند. بنابراین اصطلاح انگلیسی « raining cats and dogs » به فارسی «بارش سگ و گربه» ترجمه نخواهد شد، بلکه اصطلاح «رگ باران» (بازآفرینی رگبار) خواهد شد و به فرانسه « raining ropes » خواهد شد.

بازآفرینی رویکرد متفاوتی دارد. نه تنها اصطلاحات و کنجکاوی های فرهنگی اتخاذ می شود، بلکه از ابتدا کل پروژه مد نظر قرار می گیرد. متخصص بازآفرینی از ابتدا انگیزه و نتیجه مطلوب آگهی اصلی را در نظر می گیرد و سپس دستیابی به آن را برای مخاطبان جدید شروع می کند. برای اطمینان از اینکه خوانندگان یا بینندگان احساس مشابهی را در نتیجه تبلیغات پیدا کنند، صرف نظر از زمینه های زبانی و فرهنگی، می توان تصاویر، عنوان ها، مارک تجاری، صداگذاری، کپی متن، برچسب ها و موارد دیگر را تغییر داد.

یک مثال ساده

یک مثال (بسیار ساده) آن بکارگیری پوستر انگلیسی برای مخاطبان چینی است. مترجم بازاریابی متن را به ماندارین تبدیل کرده و نسخه ترجمه شده را در طرح پوستر موجود درج می کند. در بازآفرینش پوستر به عنوان یک کل در نظر گرفته می شود و ممکن است رنگ بندی با رنگ سفید (رنگ بدشانسی، همراه با عزاداری و از دست دادن در چین است) را با قرمز (رنگ شادی) و همچنین ترجمه متن تغییر دهد.

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! این دو روش همچنین در بسیاری از پروژه ها در میانه راه با هم تلاقی دارند. به عنوان مثال، ممکن است یک بازاریاب در حالی که از ترجمه بازاریابی برای قسمت عمده نسخه خود استفاده می کند، از بازآفرینش برای آرم و برچسب های خود استفاده کند. این دو سرویس از این طریق مکمل یکدیگر هستند و هر دو ارزش ذاتی خود را برای فرآیند بازاریابی بین المللی به همراه دارند.

انجام صحیح بازآفرینی

نکته کلیدی در انجام صحیح بازآفرینی و بازاریابی، برقراری ارتباط با شرکت مالک پیام است. آگهی های اصلی از ایده ای در مورد چگونگی ایجاد احساسات در مخاطبان، چگونگی ایجاد اشتیاق خرید در مردم و همچنین تحریک به انجام عملی که مد نظر است، گرفته شده است. متخصص بازآفرینی و بازاریابی بایستی این اجزا و عناصر آگهی را برای ترجمه و بازآفرینی حرفه ای آگهی بازاریابی بفهمند. آشنایی با چشم انداز مشتری ضروری است و تنها با گفتگو پیرامون انگیزه تبلیغات و بازاریابی می توان آن را به دست آورد. پس از درک تصویر کلی، هم فرآیند ترجمه بازاریابی و هم فرآیند بازآفرینی را می توان به گونه ای انجام داد که همان چشم انداز را برای مخاطبان جدید ایجاد کند.

متخصصان بازآفرینش

همانند ترجمه بازاریابی، بازآفرینش توسط متخصصان زبان شناسی و افراد دارای رویکرد بسیار خلاقانه در بازاریابی انجام می شود. ماهیت کار طوری است که دست اندرکاران به درک ریشه ای هم فرهنگ کشور اصلی و هم فرهنگ کشور هدف نیاز دارند.

آژانس های تبلیغاتی و ترجمه حرفه ای تیم های مشخصی را در اختیار دارند که می توانند پروژه های ترجمه و بازآفرینی آگهی بازاریابی را مدیریت کنند. این تیم ها از زبان شناسان مستعد و دارای دانش تخصصی بازاریابی بین المللی تشکیل شده اند. مهارت های آنها همچنین شامل استعدادهای نویسندگی و طراحی خلاقانه است که به آنها این امکان را می دهد تا با موفقیت در ترجمه و بازآفرینی بازاریابی کار کنند.

گزینه های بازآفرینش

بازآفرینش هم محتوا و مطالب چاپ شده و هم رسانه های دیجیتال و پروژه های وب را پوشش می دهد. برای یک شرکت تبلیغات بین المللی به معنای تولید بیلبوردهای تبلیغاتی چشمگیر است، در حالی که بازاریابی بین المللی برای شرکت دیگر به معنای ایجاد فیلم های کوتاه یوتیوب می تواند باشد که برای به حداکثر رساندن دسترسی از طریق اشتراک در شبکه های اجتماعی طراحی شده است. البته میان این دو حالت گزینه های بی شمار وجود دارد که همه آنها زیر چتر بازآفرینش قرار می گیرند.

نکاتی در مورد بازآفرینش

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! نکته ای که شرکت ها باید در مورد بازآفرینی بدانند این است که فرآیند بازآفرینی خیلی طولانی تر از ترجمه بازاریابی است. بازآفرینی امری پیچیده تر است و شرکت ها باید درک کنند که وقت و انرژی بیشتری گرفته می شود. این واقعیت که کپی از نو نوشته می شود، برچسب های جدید ساخته می شود و تصاویر جدید طراحی می شود؛ معمولاً به این معنی است که قبل از تحویل لازم است که برای هر یک از آنها تأییدات لازم و اضافه گرفته شود. این به ناچار بدین معنی است که بازآفرینش مستلزم تولید و تکرار پیش نویس های بیشتر در مقایسه با ترجمه بازاریابی است.ترجمه کتاب مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی

اساساً شرکتی که از بازآفرینی استفاده می کند، مجبور است بسیاری از همان تصمیمات مربوط به ساخت برند را مجددا اتخاذ کند که در هنگام ایجاد مواد تبلیغاتی اصلی خود انجام داده است، این بار فقط بازاریابی بین المللی نسبت به فرآیندهای قبلی مدنظر است و تصمیمات براین اساس گرفته می شود. با این وجود سرمایه گذاری اولیه زمانی برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز لازم است.

برای آفرینش یا ترجمه؟

بازاریابی: ترجمه یا بازآفرینش! شرکتهایی که به فکر بازاریابی خدمات خود در خارج از کشور افتاده اند باید بررسی کنند که بهتر است انتقال پیام آنها توسط یک تیم بازآفرینی یا یک تیم ترجمه بازاریابی انجام شود. محلی سازی کپی در هر دو صورت یک سرویس تخصصی است، بنابراین این شرکت است که باید در مورد میزان استقبال مخاطبان جدید از نام تجاری خود و طریقه انتقال آن تصمیم گیری کند.

دریافت مشاوره تخصصی در این مورد بسیار توصیه می شود، زیرا اشتباه در فرآیند تصمیم گیری در هنگام تبلیغات بین المللی می تواند هزینه بر باشد. مثل تولید کتانی با پرچم امارات عربی متحده توسط شرکت پوما، که قصد داشت به مناسبت چهلمین سالگرد روز ملی این کشور توزیع کرده و برند خود را تبلیغ کند. در حالی که در امارات توهین محسوب شده و نتیجه معکوس داشت.

در هر صورت رساندن پیام به روش مناسب از اهمیت بالاتری برخوردار است. مطالب بازاریابی ترجمه یا بازآفرینی شده باید همان احساسات و پاسخی را ایجاد کند که مطالب زبان اصلی ایجاد کرده است. این بهترین دستاورد است، وقتی از ترجمه بازاریابی و بازآفرینی بازاریابی صحبت می شود. اگر به ترجمه و بازآفرینی محتوای بازاریابی و بازرگانی خود نیاز دارید، تیم های ترجمه تخصصی ترجمک در اختیار شماست. کافی است فرم ثبت سفارش را پر کرده و یک نسخه از فایل منبع خود پیوست کنید. به فاصله کوتاهی یکی از کوردیناتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای ثبت سفارش شما را به عمل می آورد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

فرق ترجمه و بازآفرینی: در این پست تفاوت بین ترجمه و بازآفرینی بحث شده است. این مسئله یک تمایز مهم است. مترجمان باید تنها متون را به زبان مادری خود ترجمه کنند. تا تطبیق فرهنگی و بومی سازی همزمان امکانپذیر باشد.

باز آفرینی در انگلیسی و زبان های دیگر و بررسی باز آفرینی ترجمه‌ها به انگلیسی یا هر زبان دیگر مهم است. بازآفرینی ترجمه برای تبلیغات و بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد. اما از طرفی می توان از این نوع ترجمه برای تفهیم برخی کلمات به مردم هم زبان نیز استفاده کرد.

ترجمه و معنی انگلیسی کلمه و یا عبارت یا اصطلاح فارسی “باز آفرینی” عبارت است از Transcreation. بازآفرینی ، معنی کلمه بازآفرینی به انگلیسی ، تعریف transcreation معادل است. در تعریف transcreation یا بازآفرینی ترجمه مطالب بسیاری در اینترنت وجود دارد. واژه transcreation با translation متفاوت است.

معنی و ترجمه فارسی به انگلیسی بازآفرینش در نتایج جستجو برای ترجمه فارسی به انگلیسی عبارت بازآفرینی و معادل کلمات بازآفرینی و بازآفرینش وجود دارد.

سئوالات فرق ترجمه و بازآفرینی

فرق ترجمه و بازآفرینی: بازآفرینی لحن سخن مترجم یا نویسنده در ترجمه متون بازاریابی و بازرگانی است. و برای انتقال عاطفه و حس پیام اهمیت دارد.فرق ترجمه و بازآفرینی ترجمه کتاب پزشکی

 • تفاوت میان ترجمه و بازآفرینی چیست؟
 • معادل انگلیسی بازآفرینی چیست؟
 • تفاوت ترجمه و بازآفرینی در چیست؟‎
 • اهمیت بازآفرینی در ترجمه کتاب چیست؟
 • کتاب های بازرگانی و تجارت به بازآفرینی نیاز دارد؟
 • ترجمه تبلیغاتی و کتاب های حوزه بازاریابی به بازآفرینش نیاز دارند؟
 • بازآفرینی و امانت در ترجمه همراستا است؟

بازآفرینی در ترجمه کتاب نیازمند آگاهی و خلاقیت است زیرا ترجمه کتاب به صورت ترجمه لفظ به لفظ کلمات انتقال نمی‌یابد. ترجمه کتاب از جمله مواردی است که ماشین‌های ترجمه نیز نمی توانند انجام دهند. بازآفرینی در ترجمه فارسی به انگلیسی کتاب های مدیریت و ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب های بازرگانی و تجارت و ترجمه کتاب حسابداری استفاده می شود.

تعریف ترجمه بازآفرینی

فرق ترجمه و بازآفرینی: ترجمه تبلیغاتی و بازآفرینی به هم گره خورده است. با گذشت زمان، حوزه مطالعات ترجمه گسترش یافته است مرزهای نظریه ترجمه فراتر از مرزهای زبان شناسی رفته اند به خصوص از دهه ۱۹۹۰ به بعد و در نتیجه ارتباط قدرتمندی بین باز آفرینی و ترجمه متون بازرگانی و بازاریابی ایجاد شده است.

ترجمه یعنی بازآفرینی متن از زبانی به زبان دیگر که با اشاره به متدها روش‌های مختلف ترجمه گفت: ترجمه در واقع بازآفرینی فهمی در فهم دیگر است و ترجمه یا باز آفرینش در انتشارات ترجمک بحث شده است.

با توجه به مطالب پیشگفت، روشن است که ترجمه با بازآفرینی تفاوت های زیادی دارد. آموزش ترجمه با بازآفرینی و راهکار «بازآفرینی جمله» یکی از مهم‌ترین راهکارهای ترجمه است که مترجمان، به ویژه مترجمان برجسته، به کار می‌برند تا به متنی روان و حامل رنگ و بوی متن منبع را ارائه دهند.

فرق ترجمه و بازآفرینی: بازآفرینی جمله که بازآفرینی جمله در ترجمه به معنی restructuring است روی ساختار جمله تغییر ایجاد می شود و با بازآفرینی در ترجمه تفاوت دارد. «وفاداری یا امانت در ترجمه» ، «بازآفرینی» و «آفرینش ادبی» سه رویکرد متمایز و مرتبط در ترجمه است که در لایه های مختلف معنایی، شکلی و لحنی حاصل می شود. بازآفرینی سجع در ترجمه های انگلیسی قرآن کریم استفاده شده است.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

بومی سازی یا Localization چیست و چه تفاوتی با ترجمه دارد؟ بومی سازی و ترجمه دو شکل قابل انتقال مفاهیم از زبان مبدا به مقصد هستند. فقط کمی با هم تفاوت دارند. تفاوت بومی سازی ترجمه؟ بومی سازی یا ترجمه؟ تفاوت این دو چیست؟ ترجمه و بومی سازی ترجمه و بومی‌سازی وبسایت در اغلب اوقات بطور نادرست به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، به گونه‌ای که مرز آنها مشخص نیست.
بومی سازی یا Localization چیست و تفاوت آن با ترجمه در چیست؟ با وجود آنکه بومی سازی (localization) و ترجمه دو شکل متفاوت از انتقال یک پیکره کلی از زبان مبدا به مقصد هستند اما بین این دو تفاوت هایی وجود دارد. از جمله تفاوت زمینه ای، فرهنگی و تخصصی یا عاطفی بودن محتوا.بومی سازی چیست ؟ بومی سازی در ترجمه به عنوان «جایگزینی تفاوت های زبانی و فرهنگی متن خارجی با متنی قابل فهم برای خواننده زبان مقصد» تعریف می شود.

فرق ترجمه و بومی سازی

بومی سازی و ترجمه دو شکل قابل انتقال مفاهیم از زبان مبدا به مقصد هستند. فقط کمی با هم تفاوت دارند.فرق ترجمه و بومی سازی - ترجمه کتاب حسابداری همراه با بومی سازی

 • بومی‌سازی وب سایت در مقایسه با ترجمه سایت چه تفاوتی دارد؟
 • آیا در ترجمه سایت بومی سازی نیاز است؟
 • تاثیر بومی سازی و بیگانه سازی بر درک مطلب کودکان از ترجمه چیست؟
 • تفاوت ترجمه و بومی سازی چیست؟
 • بومی سازی در ترجمه به چه معنی است؟
 • تفاوت بومی سازی و شخصی سازی در چیست؟
 • بومی سازی چیست و برای چه نوع محتوایی لازم است؟
 • معنی بومی سازی در ترجمه بازرگانی و مدیریت چیست؟
 • بومی سازی تکنولوژی و متون فنی به چه معنی است؟
 • بیگانه سازی در ترجمه چه موقع رخ می دهد؟
 • منظور از بومی سازی چیست و نقش بومی سازی در ترجمه متون پزشکی چیست؟
 • فواید بومی سازی، محلی سازی در مقابل ترجمه چیست؟

تفاوت ترجمه و بومی سازی:

محلی سازی در مقابل ترجمه و تفاوت آنها چیست؟ ترجمه و بومی سازی اغلب بطور قابل تعویض استفاده می شود به گونه ای که اختلاف بین این دو تقریباً مشخص نیست. تفاوت ترجمه و بومی سازی برای هر شرکتی که به دنبال دستیابی به بازارهای بین المللی است می داند اولین قدم ترجمه مطالب به زبان مخاطب هدف است.

اهمیت بومی سازی در ترجمه تاکید شده است. برای بومی سازی موفق شما باید یک مترجم حرفه ای زبان مادری را استخدام کنید که بتواند تفاوت های زبان و فرهنگ و سنن مقصد را درک کند. حالا آیا شما برای محلی سازی آماده هستید؟ آیا کاربرد مفاهیم ونوتی (بومی سازی و بیگانه سازی) در ترجمه را می شناسید.

کاربرد مفاهیم ونوتی (بومی سازی و بیگانه سازی) در ترجمه فارسی عناصرفرهنگ محور در ژانر های سیاسی و کمدی و بازرگانی است. مترجم نیتیو برای بومی سازی لازم است. کامل‌ترین راهنمای ترجمه نیتیو (Native Translation) و تفاوت میان ترجمه فردی که به زبان انگلیسی تسلط دارد با فردی که نیتیو به شمار می رود روشن است.

چهار مفهوم بنیادی صنعت ترجمه شامل ترجمه تخصصی، بومی سازی، تطابق فرهنگی و منطقه ای و هماهنگی است. ترجمه تنها یکی از چندین عنصر فرآیند بومی سازی است. هدف از ترجمه این است که با در نظر گرفتن تفاوت های فرهنگی و منطقه ای بین زبانهای مبدا و مقصد هماهنگی ایجاد کرد.

ترجمه و بومی سازی تصاویر:

بومی سازی تصاویر جهت جذب مخاطب از اهمیت بالایی برخوردار است. بومی سازی فرایندی جهت درک تفاوت های موجود در تصاویر شناخته شده جهانی و محلی است و روی جذب مخاطبان و تبدیل مخاطب به مشتری ترجمه مهم است.

مزایای تجاری بومی‌سازی وب‌سایت نسبت به ترجمه صرف زیاد است. تفاوت بین یک وب سایت که به خوبی ترجمه شده است با وب سایتی که مفید و جذاب است برای مقایسه ترجمه با بومی سازی باید این نکته را در نظر بگیرید که مخاطبان فرهنگ و علائق شخصی و بومی خود را ترجیح می دهند. مثلا تاریخ منطقه خود را به تاریخ میلادی ترجیح می دهند.

بومی‌سازی صرفا تغییر نوشته‌های یک محصول نیست که با ترجمه آن، برنامه بومی شده باشد. بومی‌سازی یک پروسه زمان‌بر و پیچیده است و بومی سازی و ترجمه دو شکل قابل انتقال مفاهیم از زبان مبدا به مقصد هستند. فقط کمی با هم تفاوت دارند. بومی‌سازی فرآیندی است که طی آن یک محصول برای کار در یک محیط خاص آماده می‌شود. این فرآیند شامل مراحل متفاوتی است و در آن معنی بومی سازی یعنی فراهم آوردن امکان استفاده از یک ابزار، راهکار، صنعت یا دانش در محلی که در آن تولید نشده است یا هدف تولید کننده، استفاده در محل مورد نظر استفاده کننده است.

اما بومی‌سازی چیست؟

در معنی کلی بومی‌سازی به معنی تغییر اساسی در یک روند و فعالیت و همسوسازی آن فعالیت با اهداف و الزامات محلی و منطقه‌ای است، بومی سازی Localization است و با وجود آنکه بومی سازی ( localization ) و ترجمه دو شکل متفاوت از انتقال یک کالبد کلی از زبان مبدا به مقصد هستند اما بین این دو تفاوت هایی وجود دارد.فرق ترجمه و بومی سازی - تقویت روزمه کارشناسی ارشد

 1. بومی سازی چیست؟
 2. اصلاً چرا بومی سازی مورد نیاز است؟
 3. بومی سازی در صنعت به چه معنی است؟
 4. آداپتاسیون (Adaptation) و بومی سازی چیست؟
 5. منظور از بومی سازی چیست؟
 6. بومی سازی در ترجمه به چه منظور است؟
 7. چرا بومی سازی تکنولوژی اهمیت دارد؟
 8. شخصی سازی چیست؟
 9. معنی بومی سازی و محلی سازی چیست؟
 10. تعریف بومی سازی و فناوری بومی چیست؟
 11. مولفه های بومی سازی کدام است؟

بومی سازی به قصد رفع موانع فرهنگی انجام می شود. رفع موانع فرهنگی یکی از اصلی‌ترین اهداف و کارکردهای بومی‌سازی در ترجمه محسوب می‌شود. بومی سازی و ترجمه دو شکل قابل انتقال مفاهیم از زبان مبدا به مقصد هستند. فقط کمی با هم تفاوت دارند.

ترجمه وبسایت

فرآیندی است که طی آن، محتوای سایت شما تنها با جایگزینی واژه به واژه از زبان اصلی خودتان به زبانی دیگر ترجمه می شود. بومی‌سازی وبسایت شامل ترجمه متن و تطبیق فرهنگی متن و تصاویر و کلیه محتوای وبسایت است.

بومی سازی و چندزبانه کردن وب سایت. این روزها و باتوجه به رشد روزافزون دنیای دیجیتال و اینترنت، بسیاری از کسب و کارها فضای کاری خود را به دنیای انلاین زیاد شده است. اما ترجمه سایت به چه زبانی انجام می‌شود؟ آیا امکان سفارش تولید محتوا و ترجمه سایت را دارد؟ ترجمه سایت برای چه سایت‌هایی کاربرد دارد؟ آیا امکان ترجمه فوری برای محتوای سایت وجود دارد؟ معادل انگلیسی بومی سازی چیست؟

خدمات بومی سازی و ترجمه محتوای سایت مطابق با استاندارد های بین المللی. ترجمه سایت، ترجمه اپلیکیشن و نرم افزار، ترجمه و تولید محتوا چند زبانه. ترجمه معناهای ضمنی فرهنگی: حفظ بیگانه یا بومی سازی ، زیرا اگر مترجم ناقل واژه هاست، ناقل فرهنگ نیز محسوب می شود.فرق ترجمه و بومی سازی - تقویت روزمه مصاحبه دکترا

بومی سازی Localization چیست و تفاوت آن با ترجمه در چیست؟

احتمالا با دو واژه ترجمه (Translation) و بومی سازی (Localization) عموما در برگرداندن متون و در وب سایت ها و اپلیکیشن های گوشی ها خود مواجه شده اید. آیا در ترجمه سایت بومی سازی نیاز است‎ و در مورد خدمات ترجمه سایت و بومی سازی محتوای متنی نظرات مختلفی می باشد.

بومی سازی در ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی و نیاز به فارسی سازی یا بومی سازی؟ صرفا یک محتوا تنها به زبان فارسی ترجمه شده و از آن با عنوان پروژه بومی سازی نام برده شده است. اما بومی‌سازی وب سایت، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه تخصصی برآورد هزینه ترجمه از ترفندهای بومی سازی در ترجمه فارسی فیلم و مولتی مدیا نیست.

ترجمه و بومی سازی کتاب های عمومی و تخصصی، ترجمه و محلی سازی وب سایت و هر گونه متن تخصصی و عمومی خود را به ما بسپارید. انتشارات ترجمک دارای تیم های مجرب در ترجمه کتاب های پزشکی، ترجمه کتاب های فنی و مهندسی، ترجمه کتاب های علوم تربیتی و تربیت بدنی و ورزش، ترجمه کتاب های مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی، ترجمه کتاب های حسابداری است.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: ترجمه کتاب چیست؟ ترجمه کتاب چگونه انجام می شود؟ نقش بازآفرینی، باز آفرینش، باز آفرینی یا بازآفرینش در ترجمه کتاب چیست؟ ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی چطور انجام می شود؟ ترجمه کتاب از فارسی به انگلیسی با کیفیت چگونه است؟ چگونه کتاب پزشکی ترجمه کنیم؟ ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی انجام دهیم؟
ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب به انگلیسی و سایر زبان‌های زنده دنیا، توسط تیم حرفه‌ای مترجم کتاب در ترجمک در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام در پلن های ترجمه فوری، ترجمه ارزان، ترجمه تخصصی، ترجمه ویژه انجام می شود.

مراحل ترجمه کتاب به چه شکل است؟

بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: ترجمه کتاب چند مرحله دارد؟ ترجمه کتاب همراه با ویراستاری کتاب انجام می شود؟ قیمت ترجمه کتاب چگونه محاسبه می‌شود؟ نمونه خوانی جز قیمت ترجمه کتاب است؟ ترجمه کتاب به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ آیا امکان ترجمه کتاب به‌صورت فوری وجود دارد؟ آیا امکان ترجمه کتاب اقتصادی و ارزان داریم؟
چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب چه مراحلی دارد؟ آیا هر کسی می‌تواند برای ترجمه یک کتاب خارجی اقدام کند؟ ترجمه کتابی که هم مفهوم را منتقل کرده و هم نثر ساده و روانی داشته باشد کار ساده ای نیست. تیم ترجمه کتاب انتشارات ترجمک تیم ویژه ای برای ترجمه کتاب است که ترجمه تخصصی همراه با ویراستاری و نمونه خوانی انجام می دهد.
آیا کیفیت ترجمه کتاب مهم است؟ چگونه خیالم بابت کیفیت ترجمه کتابم راحت باشد؟ نگران حفظ محرمانگی ترجمه کتاب خود هستم، چه کار کنم؟ آیا سفارش ترجمه کتاب من شامل تخفیف خواهد شد؟ ترجمه کتاب فنی مهندسی و ترجمه کتاب ادبی و کتاب هنری انجام می شود؟

گروه ترجمه تخصصی انتشارات ترجمک

شامل گروه بزرگی از مترجمان حرفه ای است، به شما کمک می کند تا کتاب های مد نظر خود را با قیمت مناسب، در زمان مقرر و با کیفیت عالی تحویل بگیرید. در شروع ترجمه کتاب امکان دریافت نمونه برای بازآفرینی ترجمه کتاب وجود دارد و می توانید مترجم کتاب خود را انتخاب کنید.
آیا در ترجمه کتاب تخفیف اعمال خواهد شد؟ با توجه به نوع کتاب و زبان ترجمه کتاب ممکن است شامل تخفیف ترجمه کتاب شود. می توانید کتاب فارسی خود را به زبان کشورهای دیگر ترجمه کرده و توسط ناشر خارجی همیار انتشارات ترجمک به چاپ برسانید.

امکان ترجمه تخصصی به زبان‌های دیگر وجود دارد؟

بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: می توانید کتاب یا پایان نامه فارسی خود را به ترجمک بسپارید. ترجمک کتاب فارسی یا پایان نامه فارسی شما را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و توسط ناشرین همیار در خارج به چاپ می رساند.
ترجمه کتاب در ترجمک در ۴ گام از مراحل ترجمه کتاب انجام می شود. چه کتابی را می خواهید ترجمه کنید؟ آیا قصد دارید بعنوان مترجم کتاب فعالیت کنید، یا قصد سفارش ترجمه کتاب را دارید؟ چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب بصورت ترجمه آنلاین در انتشارات ترجمک انجام می شود.بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: ترجمه کتاب شیمی
انواع ترجمه کتاب، ترجمه ژورنال، ترجمه پایان نامه و ترجمه کتاب و مجلات انگلیسی و فارسی با کیفیت بالا در تمامی زمینه های تخصصی و عمومی و فیلد های دانشگاهی در گروه ترجمه آنلاین انجام می گردد. چگونه برای ترجمه کتاب انتخاب کنیم؟ نحوه ترجمه کتاب چگونه است؟ مراحل ترجمه را گام به گام به شما آموزش می دهیم و در این راه به شما کمک می کنیم.
چگونه می توانم ترجمه کتاب مورد علاقه ام را استعلام نمایم؟ کافی است فرم ثبت سفارش ترجمه کتاب را تکمیل کنید و پیش فاکتور دریافت کنید. ترجمه تخصصی کتاب انگلیسی به فارسی و هزینه ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی دریافت کنید.

ترجمه کتاب، بازآفرینی در ترجمه کتاب

باز آفرینی در ترجمه کتاب؟ باز آفرینش در ترجمه کتاب، بازآفرینش در ترجمه کتاب چیست؟ چرا ترجمه معکوس در ترجمه کتاب لازم است؟ مهارت ترجمه معکوس و مراحل ترجمه معکوس کدامند؟ در ترجمه کتاب چه خصوصیاتی لازم است؟
ترجمه فوری کتاب، ترجمه ارزان کتاب، ترجمه اقتصادی کتاب، ترجمه آنلاین کتاب، ترجمه کتاب تخصصی، ترجمه تخصصی پزشکی، ترجمه تخصصی پرستاری، ترجمه تخصصی دامپزشکی، ترجمه تخصصی تغذیه و ترجمه مقرون به صرفه کتاب با فوریت انجام می شود؟
انجام ترجمه کتاب‌های قطور علمی و ادبی در انتشارات ترجمک روال خاصی دارد. شما می‌توانید برای ترجمه کتاب خود درخواست نمونه ترجمه داده، مترجم خود را انتخاب کرده و سپس دستور اجرا دهید. اطلاعاتی در مورد هزینه ترجمه کتاب، اصول ترجمه کتاب، ترجمه کتاب تخصصی، استخدام مترجم، سفارش ترجمه کتاب، ترجمه آنلاین کتاب، ترجمه کتاب علمی، دریافت کنید.
بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: ترجمه کتاب، مهارتی است که هر مترجمی این مهارت را ندارد. اگر مترجم مبتدی هستید و صرفا متون کوتاه چند بندی را ترجمه می کنید. برای این که مترجم یک کتاب شوید باید مهارت های ترجمه کتاب را کسب کرده و مراحل ترجمه کتاب را بشناسید.

انتخاب کتاب مناسب برای ترجمه

اولین گام در ترجمه کتاب، انتخاب کتاب مناسب برای ترجمه است. سفارش ترجمه تخصصی کتاب با بهترین قیمت و کیفیت در ترجمک.
ترجمه کتاب تخصصی، انگلیسی و فارسی. ترجمه کتاب (Book Translation) و اهمیت آن زمانی نقش پیدا می‌کند که مترجم حرفه ای است و می داند چگونه کتاب ترجمه و چاپ کنیم؟ مراحل انتخاب، ترجمه و چاپ کتاب را می شناسد.
چگونه کتابهای جدید و ترجمه نشده را پیدا کنیم؟ کافی است موضوع و رشته تخصصی خود را به مسئول گروه ترجمه کتاب انتشارات ترجمک اعلان کنید و لیستی از کتاب های ترجمه نشده و کتاب مناسب برای ترجمه دریافت کنید. ترجمه کتاب توسط مترجمان هر رشته انجام می شود. انتشارات ترجمک تیم ترجمه تخصصی قدرتمندی دارد که از مترجم های حرفه ای کتاب قادر به ترجمه ای دقیق و سلیس با موضوع مختلف تشکیل شده است.
چگونه یک کتاب ترجمه و چاپ کنیم – ترجمه کتاب همانند ترجمه‌ی یک مقاله و یا متن انگلیسی نیست. اگر علاقه‌مند به ترجمه کتاب هستید یا با انتخاب کتاب انگلیسی برای ترجمه نمی‌دانید ترجمه فارسی از آن کتاب وجود دارد یا نه می‌توانید کتابهای ترجمه شده به فارسی را جستجو کنید. مراحل ترجمه کتاب – چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب و تمام مراحلی که باید برای چاپ و ترجمه یک کتاب انجام دهید را از صفر تا صد در این مقاله ، انتشارات ترجمک به شما به صورت رایگان کمک میکند.

می‌خواهید کتاب ترجمه کنید

چطور یک کتاب به نام خودم ترجمه کنم؟ – معرفی کتاب برای ترجمه – آیا ترجمه و چاپ کتابی که قبلا ترجمه شده کسر امتیاز دارد؟ مراحل ترجمه و چاپ کتاب چیست – ترجمه کتاب های تخصصی توسط مترجمان متخصص و با تجربه انجام می گیرد. ترجمه کتاب های انگلیسی و فارسی کلیه رشته های دانشگاهی.
بازآفرینی ترجمه تکست مرجع: امروزه ترجمه کتاب از نیازهای اساسی برای انتقال علم و دانش بین جوامع می باشد. ترجمه کتاب باید با دقت کامل انجام شود تا انتقال مفهوم از زبان مبدا به مقصد به درستی انجام شود. چگونه برای شروع ترجمه کتاب های پزشکی، رمان، عمومی و غیره آماده شویم. مهم نیست که قصد دارید ترجمه تخصصی کتاب خاصی را انجام دهید کافی است با گروه ترجمه کتاب انتشارات ترجمک تماس بگیرید.