آموزش نویسندگی کتاب

آموزش نویسندگی کتاب: نویسنده کیست؟ چگونه نویسنده شویم؟ نویسندگی به چه توانایی هایی نیاز دارد؟ برای نویسنده شدن باید چکار کرد؟ می خواهم نویسنده شوم، باید چه مدرکی داشته باشم؟ چگونه مهارت های نویسندگی را کسب کنم؟ در این مقاله طریقه نویسنده شدن بحث می شود.

چگونه نویسنده شویم؟

اگر می خواهید نویسنده شوید بایستی خود را آماده کنید و بتوانید روزانه چندین ساعت به خلق ایده های بدیع و هیجان انگیز بپردازید. ممکن است لازم باشد که صبح خیلی زود و قبل از شروع کارهای شغلی اتان بیدار شده و بنویسید. ممکن است حین رفت و آمد و داخل تاکسی و قطار به ایده های جدید فکر کرده یا ایده جدیدی خلق کنید.

بعضی از این ساعات تلاش می تواند نومید کننده باشد و بعضی می تواند خوشایند و شما در خیالات خود غرق باشید. احساسی که موقع نوشتن کتاب به شخص دست می دهد و وقتی کتاب به چاپ رسیده و به دست مخاطبان می رسد، حسی بسیار خوشایند و رضایت بخش است.

اما فکر می کنید می توانید یک نویسنده باشید؟ آیا ویژگی های یک نویسنده را دارید. به خواندن این متن ادامه دهید و جواب سئوالات را بگیرید. این مقاله در ۴ بخش ساختاردهی شده است که عبارتند از:آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب تکنولوژی آموزشی

بخش ۱- کسب مهارت های نویسندگی

بخش ۲- نوشتن یک کتاب

بخش ۳- منتشر کردن کتاب خود

بخش ۴- زندگی به عنوان یک مولف

بخش ۱ – کسب مهارت های نویسندگی

۱- زیاد بخوانید

آموزش نویسندگی کتاب! گرچه خواندن سخت است و همه کسی مایل به شنیدن این جمله نیست، اما کلید موفقیت یک نویسنده زیاد خواندن است. کسی می تواند نویسنده شود که زیاد بخواند. خواندن هر آنچه که به دستتان می رسد نه تنها به توسعه مهارت های نویسندگی کمک می کند بلکه شما را با قالب و سبک نوشتن آشنا می کند و به شما کمک می کند به صبوری که یک نویسنده نیاز دارد، برسید و بتوانید تا وقت مناسب مطالعه کرده و صبر کنید.

اما خواندن زیاد به نویسنده کمک می کند روند نگارش و گرایش موفقیت کتاب های بازار را نیز بفهمد. اینکه چه نوع کتاب هایی بازار خوبی دارد و جایگاه چه موضوعاتی در بازار خالی است. یک نویسنده موفق کسی است که روزانه چند ساعت به خواندن کتاب های دیگران اختصاص می دهد و از هر ژانر و طبقه ای از کتاب ها که در دسترس وی قرار می گیرد، مطالعه کرده و یاداشت برداری می کند.

ملاحظات انتخاب ژانر

زمان انتخاب ژانر و موضوعی که می خواهید در مورد آن بخوانید و بنویسد، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر در مورد ژانری که می خواهید بنویسید تصمیم گیری کرده اید و می دانید چه می خواهید بنویسید، صرفنظر از اینکه داستان علمی، علمی تخیلی یا غیرداستانی باشد؛ بایستی روی خواندن کتاب های آن ژانر تمرکز کنید. هرچند برای آشنایی کاملتر با سبک ها و نویسندگی بایستی از همه ژانرها کتاب خواند.
 • هرچه بیشتر بخوانید بیشتر با کلیشه های مرسوم آشنا می شوید. شما می خواهید کتابی بنویسید که نسبت به کتاب های آن ژانر برتری داشته باشد، بنابراین اگر ده کتاب با همان شکل و قیافه پیدا کردید و خواندید، بایستی به دنبال تفاوت ها و زاویه دید دیگری برای نوشتن باشید.
 • اگر کتابی را پیدا کردید که واقعا خوشتان آمد، از خودتان بپرسید: چه چیزی باعث شده که این کتاب را بیشتر بخواهید. آیا شخصیت اصلی داستان علت آن است؟ نثر زیبای آن است؟ احساس قشنگی است که از مکان توصیف کرده است؟ هرچه دقیق تر علت دوست داشتن این کتاب را مشخص کنید، زمان نوشتن کتاب خود با دقت بیشتری محتوا را طوری می نویسید که حس شما را در مخاطبان ایجاد کند.

۲- با داستان های کوتاه شروع کنید

آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب مهندسی برنامه نویسی کامپیوترآموزش نویسندگی کتاب! اگر می خواهید یک نویسنده یا مولف باشید، احتمالا می خواهید با یک کار کامل و یک کتاب غیر تخیلی یا یک رمان بلند شروع کنید. اما فروش مجموعه ای از داستان های کوتاه یک مجموعه نوشته های بلند در شروع کار سخت است. شروع با یک رمان کامل یا کتاب طولانی سخت و تقریبا غیرممکن است.

بنابراین اگر می خواهید در ژانر داستانی کار کنید، با نوشتن یک داستان کوتاه شروع کنید تا دستتان به نوشتن عادت کند و بتوانید خودتان را در قالب یک نویسنده ببینید. اگر می خواهید کتاب غیرداستانی بنویسید با یک دست نوشته کوتاه شروع کنید، قبل از اینکه یک کتاب کامل بنویسید.

دقت داشته باشید که داستان های بلند و رمان نسبت به داستان های کوتاه برتری ندارند. منظور از داستان کوتاه فقط حجم کلمات است نه اینکه نسبت به همدیگر برتری دارند. بیاد دارید که آلیس مونرو (Alice Munro) سال ۲۰۱۳ جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد در حالی که هرگز یک رمان کامل در طول دوره نویسندگی خود منتشر نکرده بود. امروزه کسب اعتبار و شهرت در ژانر داستان های کوتاه خیلی سخت تر شده است.

۳- مدرک تحصیلی بگیرید

آموزش نویسندگی کتاب! به فکر گرفتن مدرک نویسندگی یا رشته های مرتبط با نویسندگی باشید. اگر می خواهید یک اثر داستانی ادبی یا غیر داستانی منتشر کنید، پس گرفتن مدرک کارشناسی ارشد ادبیات داستانی یا غیر داستانی را در نظر داشته باشید. اگر می خواهید چیزهای تجاری تری مانند داستان علمی تخیلی یا رمان عاشقانه بنویسید، گرفتن مدرک تحصیلی کمتر ضروری است، گرچه هنوز می تواند کمک کننده باشد.آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب حسایداری

گرفتن مدرک نویسندگی خلاقه می تواند به شما در شروع زندگی به عنوان یک نویسنده کمک کند، شما را در جمع نویسندگان همفکر قرار دهد که بازخورد مفیدی می دهند و همچنین دو یا سه سال وقت پیدا می کنید تا روی روند نویسندگی خودتان متمرکز شوید.

بسیاری از نویسندگان موفق که کتاب های خود را منتشر می کنند، به عنوان مدرس کلاس های نویسندگی کار می کنند و یا مدرس دوره های کارشناسی نویسندگی هستند. بنابراین اگر شما هم به دنبال این سرنوشت هستید، بهتر است گرفتن مدرک دانشگاهی را در نظر بگیرید.

 • گرفتن مدرک تحصیلی و گواهی نویسندگی و خلاقیت به ورود شما به دایره نویسندگان کمک کند تا بتوانید جای پای خود را در این محفل محکم کنید. در این صورت با اعضای هیئت علمی برخورد خواهید کرد که ممکن است بتوانند به شما کمک کنند کار خود را منتشر کنید یا به عنوان نویسنده از راه های دیگر پیشرفت کنید.
 • مدرک ادبیات و نویسندگی مسیری مستقیم برای موفقیت نیست. اما می تواند به شما کمک کند تا کار خود را به طور قابل توجهی بهبود ببخشید.

۴- از بازخورد دیگران استفاده کنید

آموزش نویسندگی کتاب! اگر می خواهید نویسنده شوید و در کلاس های نویسندگی ثبت نام کرده اید، بنابراین زمان زیادی در کارگروه ها و جلسات نویسندگی صرف خواهید کرد، جایی که می توانید بازخورد فراوانی از همتایان خود دریافت کنید. در دوره های آموزش نویسندگی شما به طور مستقل نیز با مدرس کلاس کار می کنید و می توانید از مدرس خود بازخورد بگیرید.آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب مدیریت بازرگانی

اما اگر در این دوره ها شرکت نکرده اید، بهتر است به گروههای نویسندگان در شبکه های اجتماعی ملحق شوید و کار دیگران را نقد کنید و کار خود را به نقد بگذارید و بازخورد دریافت کنید. حتی اگر به این گروه ها هم دسترسی ندارید، کارها و نوشته های خود را به اطرافیان بدهید و نظر آنها را بخواهید.

 • گرچه بازخوردها ممکن است همیشه خوشایند نباشد، اما از طریق بازخورد دیگران می توان درک بهتری از عملکرد خود داشت و نقاط قوت و ضعف خود را شناخت.
 • بازخورد دیگران می تواند برای شما مشخص کند که آیا نوشته شما آماده انتشار هست یا نه، یا کارتان به بررسی و تعدیل بیشتر نیاز دارد. اما بازخورد زمانی ارزش دارد که از افراد مناسب گرفته شود. کسانی که در کار نویسندگی دست و تخصصی دارند.

۵- در شروع کارتان را به ناشران کوچک بدهید

آموزش نویسندگی کتاب! اگر داستان کوتاهی نوشته اید یا دست نوشته ای دارید که تصور می کنید آماده انتشار و توزیع است، پس باید فرآیند چاپ کتاب خود را شروع کنید. بنابراین با ناشران کوچکتر و ژورنال های آن ژانر شروع کنید. لیستی از ژورنال ها و انتشاراتی که در این راستا فعالیت می کنند تهیه کنید و کار خود را پس از بررسی به یکی از آنها عرضه کنید.آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب مهندسی برق

حالا نوبت بازی انتظار است. بعد از سابمیت نوشته خود به ژورنال یا انتشارات، بایستی صبر کرده و منتظر بازخورد و پاسخ آنها باشید که معمولا چند ماهی طول می کشد.

 • از آنجایی که اولین مواجهه شما با دنیای نشر است، انتظار رد شدن را داشته باشید. سعی کنید رد شدن را شخصی نکرده و راهی برای کلفت کردن پوست خود بدانید. چیزی که موفقیت در دنیای نویسندگی به آن نیاز دارد.
 • بعضی از ژورنال ها یا ناشرها ممکن است دستمزد کوچکی برای سابمیت نوشته و کتاب شما دریافت کنند. تصور نکنید که خرج اضافه است و به عنوان سرمایه گذاری برای برداشت بزرگتر در نظر بگیرید.

بخش ۲ – نوشتن کتاب

پس از کسب مهارت های نویسندگی و آماده شدن برای فعالیت به عنوان یک نویسنده، نگارش اولین کتاب خود را شروع کنید. بایستی ایده ای پیدا کرده، ژانر مشخصی انتخاب کرده، نگارش را شروع و نوشته مقدماتی خود را تهیه کنید. سپس از دیگران بازخورد گرفته و پس از پالایش و پختن کار مقدماتی، فرآیند نشر را شروع کنید. بنابراین:

۱- ایجاد یک ایده بدیع و خلاقه

آموزش نویسندگی کتاب! نوشتن به یک ایده بدیع و نوآوری نیاز دارد. اولین چیزی که باید داشته باشید، ایده ای است که افراد را جذب و هیجان زده کند. ممکن است مجبور باشید قبل از اینکه ایده ای خلاق را پیدا کنید شروع به نوشتن کنید (حتی ممکن است سیصد صفحه بنویسید قبل از اینکه بفهمید کتاب شما واقعاً در چه موردی است). اما با یک فرض کلی شروع کنید و ببینید به کجا می رسید.

گاهی نویسنده کل کتاب را می نویسد و بعد به این فکر می افتد که چطور کتاب را قابل عرضه به بازار کند و بعد کتاب را کامل می کند. بنابراین بررسی بازار کتاب قبل از شروع نوشتن در مورد موضوع کمک کننده است. ممکن است متوجه شوید که کتابی دقیقا در مورد موضوع شما از قبل وجود دارد و شاید مجبور شوید کمی ایده خود را اصلاح کنید.

در هر صورت شروع نوشتن مستلزم یک ایده خلاق و بدیع است. پس از اطمینان در مورد ایده و موضوع کتاب، می توانید به پرورش و پختن ایده بپردازید و بعد از مدتی متوجه می شوید که کتاب تمام شده است.

۲- ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کنید

آموزش نویسندگی کتاب! ژانری برای خود انتخاب کنید. هرچند امروزه ترکیب ژانرها مد شده است و ترکیب کارهای ادبی و علمی و تخیلی و داستانی پر طرفدار شده است. از طریق ژانر می توانید ایده خود را به تبادل بگذارید.

وقتی ژانر مورد نظر خود را بشناسید، می توانید از قواعد نگارش آن تبعیت کرده و کار خود را پرورش دهید. بهتر است به قواعد آن ژانر چسبیده و کار خود را بر آن منوال تکمیل کنید. در اینجا چند نمونه ژانر نویسندگی لیست شده است:آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب مهندسی عمران

 1. غیر داستانی
 2. داستان های علمی
 3. داستان های فلش
 4. داستانهای اکشن
 5. ترسناک
 6. رمز و راز
 7. داستان عاشقانه
 8. ماجراجویی
 9. فانتزی
 10. داستانی سیاسی
 11. ۵۵ داستان
 12. داستانی بزرگسالان
 13. داستانی میانسال

۳- عناصر اصلی داستان خود را مشخص کنید

آموزش نویسندگی کتاب! بایستی از ابتدا شجره نامه شخصیت های داستان یا روند پیشرفت اجزای اصلی کتاب خود را مشخص کنید. هرچند گاهی حین نوشتن این شجره نامه به بلوغ می رسد ولی اکثر قبل از شروع نوشتن مشخص می شود. نکات زیر را حین نوشتن کتاب باید در نظر داشت:آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب مهندسی کامپیوتر

 • چه کسی: شخصیت اصلی و یا پشتیبان داستان، آنتاگونیست ها.
 • نقطه نظرات: آیا کتاب شما به صورت اول ، دوم یا سوم شخص نوشته می شود؟
 • کجا: مکان و دوره زمانی کار شما، در طول پیشرفت داستان به کجا حرکت می کنند.
 • چه چیزی: ایده یا طرح اصلی.
 • چرا: چیزی که شخصیت انجام خواهد داد یا می خواهد به آن برسد.
 • چگونه: روشهایی که برای تحقق آن استفاده می کند.

۴- پیش نویس کتاب خود را تهیه کنید

آموزش نویسندگی کتاب! کتاب های زیادی در مورد پیش نویس خیلی بد کتاب های بزرگ نوشته شده است. اینکه پیش نویس و نسخه مقدماتی کتاب چقدر آبرو ریز بوده است و بعدا پخته شده است و به کتابی پرفروش و برنده نوبل تبدیل شده است. بنابراین لازم نیست که پیش نویس تمام و کمال باشد. فقط بنویسید.

مهترین نکته این است که ایده اصلی چیست، چگونه و چطور به چه خواهیم رسید. چارچوب اصلی را حفظ کرده و کتاب خود را بنویسید. ممکن است نوشتن کار مقدماتی و پیش نویس ماهها یا حتی سالها طول بکشد. اما بعدا پخته شده و به کتابی قابل عرضه تبدیل خواهد شد.

۵- بازخورد بگیرید

آموزش نویسندگی کتاب! وقتی پیش نویس را نوشتید و آمادگی داشتید، از دیگران بازخورد بگیرید. اگر از ابتدا بازخورد بگیرید ممکن است انگیزه شما از بین برود و تصور کنید که نمی توانید در مسیر درست بنویسید. اما بعد از نوشتن پیش نویس کار، نوبت بازخورد گرفتن است.آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب داروسازی

بازخوردی ارزشمند است که از شخص مناسب گرفته شود. دوستانی که از شما به راحتی انتقاد می کنند و اساتید ژانر کتاب شما می توانند منبع خوبی برای بازخورد باشند. می توانید از صاحبنظران حوزه موضوع خود بازخورد بخواهید.

 • اگر رمان می نویسید می توانید فصلی از آن را در جوامع آنلاین منتشر کرده و بازخورد بگیرید.
 • وقتی بازخورد گرفتید، روی کار تمرکز کرده و انتقادات سازنده را اعمال و لحاظ کنید. ممکن است به نوشتن دو یا سه پیش نویس دیگر نیاز پیدا کنید، قبل از اینکه نوشته درست از آب درآید.

۶- کار خود را ویراستاری کنید

آموزش نویسندگی کتاب! اگر در اولین صفحه کتاب شما یک اشتباه املایی یا گرامری وجود داشته باشد، مطمئنا کتاب به جایی نخواهد رسید. وقتی احساس کردید که کارتان آماده است، نوبت پرینت گرفتن و ویراستاری کتاب است. بایستی کتاب را از نظر هر گونه غلط املایی، اشتباه گرامری، عبارات تکراری و خطاهای دیگر ویرایش کنید.

بهتر است کتاب را با صدای بلند بخوانید و هر گونه وقفه در روانی جملات را رفع کنید. با استفاده از اعراب گذاری، کتاب خود را سلیس و خوانا کنید.

ویراستاری آخرین مرحله قبل از تحویل کار به ناشر است. گرچه ویراستاری خیلی کمک کننده است، اما نباید خیلی روی ویراستاری کار تمرکز کرد، زیرا ممکن است در این مسیر کلی از جملات کتاب را عوض کرده و به جریان داستان و محتوا لطمه بزنید.

بخش ۳- منتشر کردن کتاب

وقتی کتاب خود را نوشته و ویراستاری کردید، حالا نوبت اشتراک آن است. اشتراک کتاب از طریق نشر و توزیع آن امکانپذیر است. بنابراین یکی از شرکت های انتشاراتی ژانر کتاب خود را انتخاب و فرآیند چاپ و انتشار کتاب خود را شروع کنید.

۱- شیوه انتشار کتاب خود را انتخاب کنید

آموزش نویسندگی کتاب! ابتدا بایستی به شیوه انتشار کتاب خود فکر کنید. می خواهید از چه مسیری آن را به چاپ برسانید: چاپ سنتی، چاپ دیجیتال، مشارکت و یا خود-انتشاری:آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب دندانپزشکی

 • چاپ سنتی: در چاپ سنتی شما یک ادیتور انتخاب کرده و کتاب خود را به وی تحویل می دهید. سپس ادیتور با چاپخانه وارد مذاکره شده و کتاب شما را منتشر می کند. سپس با کتابفروشی ها قرارداد بسته و کتاب شما را پخش می کند.
 • نشر مستقیم: در این روش نویسنده مستقیم با ناشر وارد قرارداد می شود. بدین ترتیب پیدا کردن ناشر، بستن قرارداد چاپ کتاب و مسائل مرتبط با پخش و توزیع کتاب را خودش نظارت می کند. هرچند بدون ادیتور سخت است.
 • خود-انتشاری: در این روش خود نویسنده کلیه اقدامات چاپ و توزیع کتاب را انجام می دهد. اگر می خواهید به نویسنده ای حرفه ای و مورد توجه تبدیل شوید، خود-انتشاری در اوایل کار مناسب نیست. بهتر است از طریق یک ناشر و شرکت انتشارات به صنعت چاپ و نشر معرفی شوید.

۲- نسخه اولیه کتاب را آماده کنید

آموزش نویسندگی کتاب! صرفنظر از نوع نشر و توزیعی که انتخاب کرده اید، چندین قاعده پایه وجود دارد که بایستی رعایت کنید. دست نوشته بایستی برای عرضه آماده باشد، مثلا با فاصله خط دوبله، با فونت مشخص و یک صفحه عنوان مناسب تهیه شود، صفحات شماره گذاری شده باشد. نام نویسنده و عنوان کتاب به عنوان سرصفحه یا پاصفحه درج شده باشد.

بهتر است وبسایت انتشارات مورد نظر را بررسی کرده و دستورالعمل آماده سازی پیش نویس کتاب را بخوانید. سپس مطابق آن نسخه اولیه خود را آماده کنید.

۳- تحویل کار به ادیتور

آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب دامپزشکیآموزش نویسندگی کتاب! پس از آماده کردن نسخه اولیه کتاب، آنرا به ناشر تحویل دهید. بهتر است در انتخاب ناشر دقت کنید و با نشری کار کنید که در ژانر کتاب شما فعال است. همزمان می توانید کار خود را برای چندین انتشارات ارسال کنید و منتظر نظرات آنها بمانید.

 • نسخه ای که به ناشر تحویل می دهید یا برگه معارفه داشته باشد که بطور مختصر کتاب را توصیف کرده باشد و حاوی مشخصات و آدرس تماس شما باشد.
 • دستورالعمل تحویل کار انتشارات را بخوانید و طبق خواست آنها نسخه مقدماتی خود را آماده کنید. گاهی فقط دو فصل از کتاب را باید تحویل دهید و گاهی کل کتاب.
 • کلمه کلیدی این مرحله صبوری است. ممکن است ماهها طول بکشد تا جوابی از انتشارات دریافت کنید. پس از دریافت جواب، عجله نکنید و با اولین پاسخ به درخواست خود وارد قرارداد نشوید.

۴- بستن قرارداد انتشار

آموزش نویسندگی کتاب! بعد از پذیرش کتاب شما، نوبت عقد قرارداد چاپ کتاب است. نباید سریع و با عجله قرارداد ببندید. با ناشرین مورد نظر صحبت کنید و سئوالات احتمالی را بپرسید. انواع قرارداد چاپ کتاب را بررسی کنید و شیوه مورد نظر خود را انتخاب کنید. با عاملین مشروع و احتمالا وکیل خود مشورت کنید.

اگر از ناشر خوبی تاییدیه گرفتید و قصد داشتید با وی وارد قرارداد شوید، به سایر شرکت های انتشاراتی که پیش نویس ارسال کرده اید، مکاتبه کرده و به آنها اطلاع دهید که قصد عقد قرارداد دارید و لازم نیست ادامه دهند.

۵- قرارداد با چاپخانه

آموزش نویسندگی کتاب! بعد از اینکه ناشر کار شما را پذیرفت، نوبت آماده سازی کتاب برای ارسال به چاپخانه است. معمولا همه شرکت های انتشاراتی چاپخانه ندارند و برای پرینت نسخه های فیزیکی کتاب با چاپخانه های قرارداد می بندند. با توجه به نوع قرارداد چاپ کتاب نویسنده با ناشر، ممکن است به تعداد تیراژ کتاب یا به صورت چاپ برحسب تقاضا کتاب آماده شود.

۶- کار کردن با ادیتورهای ناشر

آموزش نویسندگی کتاب! حالا که قراردادها بسته شد و کتاب در فرآیند چاپ قرار گرفت، نویسنده بایستی با اعضای تیم انتشارات همکاری کرده، اقدامات قبل از چاپ کتاب از قبیل ویراستاری، نمونه خوانی، طراحی جلد و غیره را انجام دهد. این پروسه مقداری زمان بر بوده اما به کیفیت کتاب و بازار کتاب کمک شایانی می کند.

۷- ورود نسخه چاپی به بازار

آموزش نویسندگی کتاب - مهارت نویسندگی کتاب فنی و مهندسیآموزش نویسندگی کتاب! حالا کتاب پس از ویراستاری و چاپ وارد بازار شده است. کتاب خود را می توانید در ویترین کتابفروشی ها مشاهده کنید. ممکن است نسخه الکترونیک کتاب نیز تهیه شده و در فروشگاه های آنلاین قابل تهیه باشد. حالا شما به یک نویسنده تبدیل شده اید و کتابی برای عرضه دارید.

در این مرحله بایستی وارد زندگی نویسندگی شوید و برای کارهای بعدی خود برنامه ریزی کنید.

بخش ۴- زندگی به عنوان یک نویسنده

پس از اینکه کتاب از چاپ درآمده و در بازار صنعت کتاب توزیع شد، شما به یک نویسنده تبدیل شده اید که بایستی جایگاه خود را حفظ کرده و در جامعه مربوطه حضور داشته باشید.

۱- شغل معمول خود را رها نکنید

آموزش نویسندگی کتاب! بجز مواردی که یک کتاب با فروش خیلی عالی نوشته باشید (آنهم در بازار بین المللی)، نباید به فکر رها کردن شغل فعلی و منبع درآمد خود باشید. نویسندگی و انتشار کتاب می تواند منبع درآمدی برای فرد باشد، اما این درآمد خیلی متفرقه است و نمی توان برای زندگی روتین روی آن حساب کرد.

یک نویسنده ممکن است بتواند در موسسات خصوصی به تدریس نویسندگی بپردازد اما اینکار نیز درآمد کافی برای امرار معاش به همراه ندارد. بنابراین با انتشار اولین کتاب خود عجله نکنید و شغل خود را حفظ کنید.

۲- حضور آنلاین خود را حفظ کنید

آموزش نویسندگی کتاب! یک مولف واقعی حضور آنلاین خود را حفظ می کند. امروزه مخاطبان به راحتی و از مجراهای زیاد و متنوعی با مولف و نویسنده خود در ارتباط هستند. بنابراین حضور آنلاین برای یک نویسنده خیلی مهم است و به بازار فروش کتاب وی کمک می کند.

حضور در شبکه های اجتماعی و رسانه های آنلاین و معرفی و تبلیغ کتاب خود از اهمیت بالایی در این مرحله برخوردار است. اگر وبسایت دارید، اطمینان حاصل کنید که روند معمول انتشار مطلب و معرفی کتاب خود را حفظ کنید.

در وبلاگ ها مطلب بنویسید و کتاب خود را معرفی کنید. فعالیت آنلاین شما ضامن فروش کتاب شما است.

۳- در بحث های نویسندگی شرکت کنید

آموزش نویسندگی کتاب مهارت نویسندگی کتاب مهندسی برنامه نویسی کامپیوترآموزش نویسندگی کتاب! انجمن ها و جوامع آنلاین و فیزیکی زیادی برای نویسندگان دایر شده است. بعد از نشر کتاب و موفقیت فروش آن، شما نیز به این مجامع دعوت می شوید. بنابراین حضور خود را حفظ کنید.

با طرفداران خود در ارتباط باشید و ارتباطات جدید ایجاد کنید. این اقدامات نوعی بازاریابی برای کتاب محسوب می شود و می تواند قرارداد نوشتن کتاب جدیدی را برای شما فراهم سازد.

۴- برقراری ارتباط با نویسندگان دیگر

آموزش نویسندگی کتاب! یک نویسنده یک جزیره نیست. بایستی در برنامه های کتابخوانی و پانل های بحث و گفتگو شرکت کند. با نویسندگان دیگر ارتباط بگیرد و برای بازنگری و نقد کتاب دیگران اعلان آمادگی کند.

با سایر نویسندگان ملاقات کنید و با نهادهای مرتبط در ارتباط باشید. بهتر است نویسندگان حوزه تخصصی و ژانر کتاب خود را برای ارتباط انتخاب کنید.

۵- برنامه ریزی کتاب بعدی

آموزش نویسندگی کتاب! حالا نوبت کتاب بعدی است. بعد از انتشار کتاب اول، جایگاهی برای خود ایجاد کرده اید که بایستی برای حفظ آن تلاش کنید. بعد از مدتی استراحت و تخلیه ذهن خود، بایستی به ایده ای جدید و بدیع برای کار بعدی خود بپردازید.

حالا می توانید به ناشر یا ادیتور کار قبلی خود نیز اطلاع بدهید و در مسیر نوشتن کتاب دوم از آنها کمک بگیرید. به هر حال کار نویسنده هیچ وقت تمام نمی شود و اگر می خواهید یک نویسنده واقعی باشید، باید همیشه چیزی برای نوشتن داشته باشید.

اگر ایده خاصی در حال حاضر ندارید، نگران نباشید و به نوشتن ادامه دهید. نوشتن های پیاپی نهایتا به یک ایده تبدیل می شود و می تواند جایگاه کتاب دوم را تکمیل کند.

خلاصه کلام

آموزش نویسندگی کتاب! اگر نویسنده هستید، می خواهید نویسنده بشوید، کتابی نوشته اید یا می خواهید کتابی بنویسید، می توانید از ادیتورهای انتشارات ترجمک در این مسیر کمک بگیرید. کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و فایل مقدماتی خود را ارسال کنید. به فاصله کوتاهی ادیتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و مقدمات چاپ کتاب شما را فراهم خواهند ساخت.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

مطالعه مقاله اصلی

درآمد نویسندگی چقدر است؟ نویسنده کیست؟ مترجم کیست؟ ترجمه کتاب چیست؟ آیا نویسندگی در ایران درآمد دارد؟ چگونه از نویسندگی درآمد کسب کنیم؟ کسب درآمد اینترنتی از طریق رمان نویسی چگونه است؟ چگونه با نوشتن رمان و انتشار آن در اینترنت درآمد بسازیم؟ آیا نویسندگی نان و آب می‌شود؟ درآمد نویسندگی سایت و مزایای آن چقدر است؟ استخدام نویسنده با حقوق ثابت و مزایا در انتشارات ترجمک:

 • درآمد مالی نویسندگی چقدر است؟
 • نویسنده‌ها چطور پول‌ساز می‌شوند؟
 • تخصص و دانش خاص نویسنده راهی است که می‌تواند از آن کسب درآمد کند؟
 • شغل نویسندگی چگونه است؟
 • آیا درآمد نویسندگی با مترجمی متفاوت است؟
 • درآمد نویسندگی با درآمد مترجمی چقدر فرق دارد؟
 • کسب درآمد از فروش کتاب و نویسندگی چگونه است؟
 • بهترین راه های درآمد برای خوداشتغالی از نویسندگی چیست؟
 • چگونه با نوشتن درآمد کسب کنیم؟
 • راه های کسب درآمد از طریق نویسندگی در سال 2020 چگونه است؟
درآمد نویسندگی چقدر است؟
درآمد نویسندگی چقدر است؟

آیا نویسندگان می‌توانند درآمد جانبی کسب کنند؟ درامد نویسندگی چگونه است؟ درآمد نویسندگی در آمریکا چگونه است؟ کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟ شغل نویسندگی چگونه است؟ چطور سایت نویسندگی ایجاد کنیم؟

نویسندگی آنلاین در انتشارات ترجمک برای کسب درآمد بیشتر:

 • شغل نویسندگی سایت به صورت شغل پاره وقت در منزل در انتشارات ترجمک
 • چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟
 • نقشه راه نویسندگی چگونه است؟
 • نویسندگان ایرانی دریک سال چقدر درآمد دارند؟
 • نمی‌توان با حقوق نویسندگی زندگی ساده‌ای را اداره کرد؟
 • شنیده‌ام می‌گویند من ثروتمندترین نویسنده زن ایرانی هستم؟
 • نویسندگی در ایران به هیچ‌وجه شرایطی ندارد که نویسنده بتواند روی آن به عنوان منبع درآمد حساب کند.
 • سود مادی نوشتن کتاب – آموزش نویسندگی ، بازاریابی، چاپ و نشر چیست؟
 • من چند تا کتاب باید بفروشم تا به درآمد قابل‌توجهی برسم؟
 • معرفی شغل نویسنده و ترجمه در ایران در وبسایت مرکزی انتشارات ترجمک

فهرست پردرآمدترین نویسندگان جهان در فوربس وجود دارد؟ کسب درآمد از طریق نویسندگی در سایت (کار در منزل) با همکاری انتشارات ترجمک امکانپذیر شد. شما می توانید از طریق نویسندگی کسب درآمد نمایید؟ نحوه و شرایط همکاری با انتشارات ترجمک را بخوانید؟ کسب درآمد از نویسندگی در سایت ترجمک چگونه است؟ رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد چیست؟ درآمد نویسندگی (کسب درآمد از طریق نوشتن) – مدرس و مترجم و کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟

درآمد نوشتن کتاب چقدر است؟

 • چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟
 • نویسنده‌ها چطور پول‌ساز می‌شوند؟
 • رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد چیست؟
 • راه‌های جدید کسب درآمد از راه نویسندگی چیست؟
 • چگونه با نوشتن درآمد کسب کنیم؟
 • دنیای آنلاین بر کسب درآمد از طریق نویسندگی اثر می‌گذارد؟
 • با نوشتن داستان کسب درآمد کنید؟
 • چگونه با نوشتن داستان کسب درآمد کنیم و مخاطب بیابیم؟
 • چگونه می‌توان از راه «نوشتن» پولدار شد؟

کسب درآمد از فروش کتاب و نویسندگی چگونه است؟ کسب درآمد دلاری از طریق نوشتن کتاب امکانپذیر شد! شغل نویسندگی و تولید محتوا چیست؟ چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟ چگونه با نویسندگی پولدار شویم؟ درامد رمان نویسی و کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟ تعرفه نویسندگی در سایت انتشارات ترجمک چقدر است؟ کسب درامد از کتاب الکترونیکی امکانپذیر است؟ نویسندگی برای سایت های خارجی و داخلی درآمد ساز است.

همکاری با ترجمک

اگر نویسنده حرفه ای هستید، مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دارید، به ترجمه متون مسلط هستید، می توانید ویراستاری انجام دهید، حروفچینی مجربی هستید، طراح گرافیک هستید و به نرم افزار ادوبی فتوشاپ، ادوبی این دیزاین یا ادوبی اینکپی مسلط هستید، کدنویسی بلد هستید و می توانید ASP یا JavaScript کار کنید، ترجمک از شما دعوت می کند به تیم ترجمک بپیوندید، وبسایت و پنل اختصاصی خود را داشته باشید و آزادانه و با میل خود کار کنید، اما حقوق ثابت بگیرید.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

چگونه نویسنده شویم؟ برای نویسنده شدن چه کارهایی لازم است؟ نویسنده کسی است که می‌نویسد! چگونه نویسنده شویم؟ چطور می توانیم یک نویسنده شویم؟ مراحلی که برای نویسنده شدن باید طی کرد؟ نویسنده شدن و چگونه نویسنده شویم و چگونه نویسندگی را شروع کنیم و نویسندگی در سایت و راههای نویسنده شدن و مراحل نویسنده شدن. چگونه نویسنده شویم با خواندن این وبلاگ به یک نویسنده تبدیل می شوید.
برنامه چگونه یک نویسنده شویم؟ چگونه نویسنده شویم؟، چگونه نویسنده رمان شویم، آموزش نویسندگی، چگونه نویسنده فیلم شویم، چگونه نويسندگي را شروع كنيم، تست آنلاین نویسندگی، چگونه کتاب بنویسیم، چگونه نویسنده انلاین شویم، تست نویسندگی چیست.

چگونه کتاب بنویسیم؟

مراحل نوشتن کتاب تا چاپ در این مقاله قدم به قدم توضیح داده می‌شود. همچنین روش نوشتن کتاب در چهار بخش و 24 مرحله آموزش داده می شود.چگونه نویسنده شویم؟
چگونه کتاب بنویسیم؛ قدم به قدم تا نویسندگی – در پاسخ به سوال چگونه کتاب بنویسیم با سه روش نوشتن کتاب، رمان و کتاب غیرداستانی آشنا می‌شوید تا به پشتوانه تمرین، نوشتن کتاب را تجربه کنید.
راهنمای نوشتن رمان و داستان و چگونه کتاب بنویسیم را در آموزش قدم به قدم و طریقه تالیف و نوشتن کتاب از مبتدی تا حرفه ای بیاموزید. ‎چگونه بدانم برای نوشتن آمادگی دارم و از ‎تجربه شخصی دیگران در نوشتن کتاب استفاده کنم. چگونه عنوان خوبی برای کتاب ‎انتخاب کنم؟

چطور مثل نویسنده ها کتاب بنویسیم؟

نوشتن کتاب و راه و چاره نوشتن کتاب و 10 مرحله برای نوشتن کتاب و چگونه کتاب بنویسیم و نحوه نوشتن کتاب و قوانین نوشتن کتاب را در این پست مطالعه کنید. جواب چگونه کتاب بنویسیم را در راهنمای جامع و کاربردی نگارش کتاب انتشارات ترجمک ارایه دهنده خدمات چاپ کتاب و ترجمه کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب و چاپ و فروش کتاب بخوانید.
نحوه نگارش کتاب و نوشتن کتاب غیرداستانی که اصول و قواعد تقریباً مشابه و یکسانی وجود دارد. بنابراین چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چاپ کتاب با قرارداد حضوری یا غیر حضوری چاپ کتاب شما در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب در تیراژ پایین در انتشارات ترجمک.

کلمات کلیدی چگونه نویسنده شویم؟

اگر چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ را در مرورگر گوگل سرچ کنیم، عبارات کلیدی زیر پیشنهاد می شود:

 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه یک کتاب پرفروش بنویسیم؟
 • ایده برای نوشتن کتاب چگونه ایجاد می شود؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی خوب تهیه کنیم؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ چیست؟
 • چطور کتاب کمک آموزشی تهیه کنیم؟
 • چگونه یک کتاب غیرداستانی بنویسیم؟

تکنیک های نویسندگی بصورت آموزش قدم به قدم در این پست کمک آموزشی خوب، مقاله ای است که در آن سوالات و تمرین‌های زیادی ارائه شده است و نوشتن کتاب، راهکارهای شروع نوشتن کتاب و تمرین شروع نویسندگی و کتاب نویسی آمده است.

چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟

ترجمک با ارائه خدمات غیرحضوری چاپ و نشر کتاب و در اختیار قراردادن ادیتور اختصاصی این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون مراجعه حضوری قرارداد بسته و کتاب خود را به چاپ برسانید.
قدم به قدم تا نویسندگی به شما کمک می‌کند نویسندگی را تجسم ‌کنید و بیشتر به آنها فکر کنید، حتی درباره‌ی شخصیت خودتان هم بیشتر می‌آموزید. هر زمان ایده‌های آنی به ذهن‌تان نرسید، به نوشتن ادامه دهید تا ایده ای بدست آید. به سئوالات زیر پاسخ دهید:

 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟چگونه نویسنده شویم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کودک بنویسیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب چیست؟
 • نحوه نوشتن کتاب آموزشی برای کنکور چگونه است؟

اگر کتابی برای چاپ دارید، سفارش آماده سازی و چاپ کتاب خود را در انتشارات ترجمک ثبت کنید و ترجمک کلیه اقدامات لازم از ویراستاری تا توزیع کتاب شما را انجام خواهد داد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

کپی رایت (Copy Right) چیست؟ آیا میدانید قانون کپی رایت و کپی رایت چیست؟ با شنیدن این نام چه چیزی در ذهن تان تداعی میشود؟ Copyright یا Copy Write ؟ کپی رایت ‎حقوق مالکیت و حق تکثیر، حق نشر، حقّ تکثیر یا کپی رایت (به انگلیسی: Copyright)، مجموعه‌ای از حقوق انحصاری است که به ناشر یا پدیدآورنده یک اثر اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد.

معنی کپی رایت چیست ؟ این به معنی آن است که هیچ شخصی حق تکثیر آن سی دی، جزوه،فیلم یا کتاب را بدون مجوز ناشر یا پدیدآورنده آن ندارد. در صورتیکه حقوق مولف رعایت نشود، شخص خطا کار است.

کپی رایت Copyright چیست؟

مطلب زیر که اطلاعات کلی درباره قانون کپی رایت (حق تکثیر) به شما میدهد، برگرفته از پیمان برن (Berne Convention) برای حمایت از دارایی ادبی و هوشی است و قانون کپی رایت (Copyright) نام دارد. کپی رایت چیست؟ کپی رایت نوعی حفاظت قانونی از آثار چاپ شده و چاپ نشده ادبی، علمی و هنری است.این آثار به هر صورت که عرضه شده باشند، در حالی که دارای ماهیت بدیع و اورجینال باشند شامل کپی رایت می شوند.

تعریف کپی رایت چیست؟ کپی رایت یا حق تکثیر مالکیت معنوی یک کالا توسط سازنده آن کالا است. قانون کپی رایت به سازندگان اصلی یک ایده، هنر و اثر حقوق مادی و معنوی اثر را می دهد و از آن محافظت می کند. اما قانون کپی رایت چیست؟ تفاوت قانون کپی رایت در ایران و جهان زیاد است. در ایالات متحده و اروپا تا ۷۰ سال حق کپی رایت برای شخص محفوظ است.

تفاوت کپی رایت با ثبت اختراع یا یک علامت تجاری چیست؟

کپی رایت از آثار هوشی و هنری اصیل محافظت می کند، همچنین از یک حق اختراع یا اکتشاف نیز محافظت می کند. گواهینامه ثبت اختراع یا حق اختراع صرفا مالکیت فرد را نشان می دهد و از حقوق وی در بلندمدت دفاع نمی کند.

 • آیا ایران قانون کپی رایت را امضا کرده است؟
 • آیا ایران عضو معاهده برن است؟
 • تحقیق در مورد کپی رایت انجام می شود؟
 • ثبت کپی رایت در ایران چگونه است؟
 • روند ثبت کپی رایت در ایران چیست؟
 • جریمه کپی رایت چیست؟
 • چرا قانون کپی رایت در ایران رعایت نمی شود؟
 • چگونه حق کپی رایت بگیریم؟
 • حق تکثیر، حق نشر یا کپی‌رایت (copyright) چیست؟
 • حق کپی رایت در ایران چند سال است؟

کپی رایت کتاب پزشکی

 • رعایت نکردن حق کپی رایت چه مضرات و مزایایی دارد؟
 • رعایت نکردن حق کپی‌رایت چه آثاری به همراه دارد؟
 • علامت کپی رایت یا برند کپی رایت چیست؟
 • قانون کپی رایت موسیقی چیست؟
 • قانون کپی رایت نرم افزار در ایران چگونه است؟
 • کپی رایت نرم افزار در ایران چگونه ثبت می شود؟
 • قانون کپی‌ رایت و حق تکثیر چیست و چگونه عمل می کند؟
 • کپی رایت در اینستاگرام به چه شکل است؟
 • کپی رایت عکس و سایر اثار هنری چیست؟
 • کپی رایت موسیقی در ایران به چه صورت است؟
 • کپی‌رایت چیست؟
 • متن قانون کپی رایت در ایران pdf دانلود می شود؟
 • متن کامل قانون کپی رایت برای دانلود عرضه شده است؟
 • متن کپی رایت را چه کسی می نویسد؟
 • متن کپی رایت انگلیسی برای دانلود مطالعه موجود است؟
 • مجازات کپی رایت در ایران چیست؟
 • مجموعه‌ حقوق انحصاری پدیدآورنده‌ یک اثر چگونه حق می شود؟
 • معنی کپی رایت چیست؟
 • نقض کپی رایت چیست؟

حق نشر، حقّ تکثیر یا کپی رایت (به انگلیسی: Copyright)

مجموعه‌ای از حقوق انحصاری است که به ناشر یا پدیدآورنده یک اثر اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد. کپی رایت از جمله کلماتی است که از زبان انگلیسی وارد زبان فارسی و زبان کسب و کار شده است. قانون کپی رایت (Copy right) کپی رایت نوعی حفاظت قانونی آثار می توانند علمی و ادبی و هنری باشند .این قانون شامل هر نوع عرضه ای از آثار می باشدو به صاحب اثر اجازه می دهد که از حقوق انحصاری بهره مند شود.

همه آن چیزی که باید از کپی‌ رایت و حق تکثیر بدانید:

کپی‌ رایت یا حق تکثیر به مجموعه‌ای از حقوق انحصاری که به ناشر یا پدیدآورنده یک اثر اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد و کپی رایت یک نوع حفاظت است که در قانون اساسی ایالات متحده مفروض می شود و به موجب قانون برای آثار اصلی نویسنده که صاحب یک اثر است در نظر گرفته میشود.

قانون کپی رایت در یک دقیقه. آری یا خیر. بحث حق تکثیر یا کپی رایت یکی از بحث های داغه. حق تکثیر یعنی پدید آورنده یا سفارش دهنده یک اثر حق انحصاری بهره برداری از اون رو داره و کپی رایت (حق تکثیر) در بردارنده پیمان برن برای حمایت از دارایی علمی، ادبی و هنری است. پیمان برن تاکنون بارها مورد تجدید نظر قرار گرفته و از سال ۱۹۶۷ مدیریت آن برای رعایت کردن حق کپی‌رایت چه آثاری به همراه دارد؟

ایران از جمله کشورهایی‌ست که به عضویت کنوانسیون برن در نیامده است و رعایت نکردن حق کپی‌رایت اثر یک پدیدآورنده‌ ایرانی در خارج از کشور حفاظت نمی شود. اما دفتر کپی رایت یو اس به نویسندگان بین المللی اجازه ثبت را می دهد و در کشورهای عضو کنوانسیون برن از حقوق آنها حفاظت می کند.

کپی رایت – حقوق معنوی و به ویژه حقوق مالکیت فکری و بالاخص کپی رایت، از حوزه‌های جذاب و دارای گستره روزافزون حقوقی و فقهی است. کپی رایت Copyright چیست؟ قانون کپی رایت (حق تکثیر) به شما میدهد، برگرفته از پیمان برن (Berne Convention) برای حمایت از دارایی ادبی و هوشی است.

کپی رایت – تعریف کپی رایت چیست؟

کپی رایت یا حق تکثیر مالکیت معنوی یک کالا توسط سازنده آن کالا است. قانون کپی‌رایت به سازندگان اصلی یک ایده، هنر این حق منحصربه‌فرد را می‌دهد تا حق تکثیر یا کپی رایت (به انگلیسی: Copyright)، مجموعه‌ای از حقوق انحصاری است که به پدیدآورنده‌ی یک اثرِ اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد و حقوقی از قبیل نشر، نقض کپی رایت و کپی رایت در ایران و فراتر از آن.
کپی‌رایت به لحاظ حقوقی یک قانون بین‌المللی (یک کنوانسیون ) است. اسم کامل آن کنوانسیون برن برای حمایت از آثار ادبی و هنری است. کپی رایت شامل آثار ادبی و هنری، موسیقی و سینما. حقوق مادی و معنوی اعطا شده به پدیدآورندگان آثار مانند هر حق دیگری در معرض نقض از سوی دیگر اشخاص است.

نظام کپی‌رایت در ایران با نظام بین‌المللی فاصله زیادی دارد. این کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل با بیان اینکه حق مؤلف یا کپی‌رایت از سابقه طولانی‌تری نسبت به حقوق مالکیت صنعتی برخوردار است، بایدها و نبایدهای کپی رایت در قوانین داخلی و اسناد بین‌المللی مهم است.
اهمیت حمایت از کپی رایت، با توجه به سهولت دسترسی افراد به آثار فکری متعلق به دیگران و کپی‌برداری و نشر غیرمجاز آن زایدالوصف است. قانون کپی رایت در ایران و ضمانت اجرای نقض حقوق آن با در نظر گرفتن ضمانت اجرای نقض حقوق مالکیت ادبی و هنری (کپی رایت) می‌تواند به حفظ هرچه بیشتر حقوق پدیدآورندگان آثار مشمول کپی رایت کمک دهد.

نظام کپی‌رایت

کپی رایت ترجمه کتاب فنی و مهندسی

 • قوانین کپی رایت در ایران چیست؟
 • کپی رایت در ایران و فراتر از آن چگونه است؟
 • چه چیزی باید از کپی‌ رایت و حق تکثیر بدانیم؟
 • رعایت نکردن حق کپی‌رایت چه آثاری به همراه دارد؟
 • مجازات نقض کپی رایت در ایران توسط ناشر چیست؟
 • متن کامل قانون کپی رایت را چطور بدست آوریم؟
 • قانون کپی رایت نرم افزار در ایران چگونه است؟
 • نقض کپی رایت را چگونه گزارش کنیم؟
 • چرا قانون کپی رایت در ایران رعایت نمی شود؟
 • رعایت نکردن حق کپی رایت چه ضرری دارد؟
 • آیا ایران قانون کپی رایت را امضا کرده است؟
 • قانون کپی رایت ترجمه کتاب چیست؟

مطالعه موردی کپی رایت از مناظر حقوقی، شرعی، عرفی و اخلاقی در ایران و سایر کشور و در صورت الزام مجوزهای این کشورها را برای اثر خود دریافت نماید. کپی‌ رایت یا حق تکثیر به مجموعه‌ای از حقوق انحصاری که به ناشر یا پدیدآورنده یک اثر گفته می شود و هم چنین قانون مالکیت معنوی و کپی رایت در ایران وجود داشته اما به این نام مطرح نبوده است.
انتشارات ترجمک کلیه حقوق مادی و معنوی مترجمان و مولفان خود را محترم شمرده و حفظ می کند و با تبعیت از اصول DRM و در صورت تمایل مشتری ثبت در دفتر کپی رایت ایالات متحده به ثبت و حافظت جهانی مالکیت اثار هوشی کاربران خود می پردازد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

چگونه نویسنده شویم؟ برای نویسنده شدن چه کارهایی لازم است؟ نویسنده کسی است که می‌نویسد! چگونه نویسنده شویم؟ چطور می توانیم یک نویسنده شویم؟ مراحلی که برای نویسنده شدن باید طی کرد؟ نویسنده شدن و چگونه نویسنده شویم و چگونه نویسندگی را شروع کنیم و نویسندگی در سایت و راههای نویسنده شدن و مراحل نویسنده شدن. چگونه نویسنده شویم با خواندن این وبلاگ به یک نویسنده تبدیل می شوید.برنامه چگونه یک نویسنده شویم؟

چگونه نویسنده شویم؟، چگونه نویسنده رمان شویم، آموزش نویسندگی، چگونه نویسنده فیلم شویم، چگونه نویسندگی را شروع کنیم، تست آنلاین نویسندگی، چگونه کتاب بنویسیم، چگونه نویسنده انلاین شویم، تست نویسندگی چیست.چگونه کتاب بنویسیم؟ مراحل نوشتن کتاب تا چاپ در این مقاله قدم به قدم توضیح داده می‌شود. همچنین روش نوشتن کتاب در چهار بخش و ۲۴ مرحله آموزش داده می شود.مهارت نویسندگی کتاب پزشکی

چگونه کتاب بنویسیم

قدم به قدم تا نویسندگی – در پاسخ به سوال چگونه کتاب بنویسیم با سه روش نوشتن کتاب، رمان و کتاب غیرداستانی آشنا می‌شوید تا به پشتوانه تمرین، نوشتن کتاب را تجربه کنید.راهنمای نوشتن رمان و داستان و چگونه کتاب بنویسیم را در آموزش قدم به قدم و طریقه تالیف و نوشتن کتاب از مبتدی تا حرفه ای بیاموزید. ‎چگونه بدانم برای نوشتن آمادگی دارم و از ‎تجربه شخصی دیگران در نوشتن کتاب استفاده کنم. چگونه عنوان خوبی برای کتاب ‎انتخاب کنم؟چطور مثل نویسنده ها کتاب بنویسیم؟ نوشتن کتاب و راه و چاره نوشتن کتاب و ۱۰ مرحله برای نوشتن کتاب و چگونه کتاب بنویسیم و نحوه نوشتن کتاب و قوانین نوشتن کتاب را در این پست مطالعه کنید. جواب چگونه کتاب بنویسیم را در راهنمای جامع و کاربردی نگارش کتاب انتشارات ترجمک ارایه دهنده خدمات چاپ کتاب و ترجمه کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب و چاپ و فروش کتاب بخوانید.نحوه نگارش کتاب و نوشتن کتاب غیرداستانی که اصول و قواعد تقریباً مشابه و یکسانی وجود دارد. بنابراین چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چاپ کتاب با قرارداد حضوری یا غیر حضوری چاپ کتاب شما در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب در تیراژ پایین در انتشارات ترجمک.

چگونه کتاب بنویسیم

اگر چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ را در مرورگر گوگل سرچ کنیم، عبارات کلیدی زیر پیشنهاد می شود:ناشر انتشارات ترجمک

 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه یک کتاب پرفروش بنویسیم؟
 • ایده برای نوشتن کتاب چگونه ایجاد می شود؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی خوب تهیه کنیم؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ چیست؟
 • چطور کتاب کمک آموزشی تهیه کنیم؟
 • چگونه یک کتاب غیرداستانی بنویسیم؟

تکنیک های نویسندگی بصورت آموزش قدم به قدم در این پست کمک آموزشی خوب، مقاله ای است که در آن سوالات و تمرین‌های زیادی ارائه شده است و نوشتن کتاب، راهکارهای شروع نوشتن کتاب و تمرین شروع نویسندگی و کتاب نویسی آمده است.

چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ ترجمک با ارائه خدمات غیرحضوری چاپ و نشر کتاب و در اختیار قراردادن ادیتور اختصاصی این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون مراجعه حضوری قرارداد بسته و کتاب خود را به چاپ برسانید.

قدم به قدم تا نویسندگی

به شما کمک می‌کند نویسندگی را تجسم ‌کنید و بیشتر به آنها فکر کنید، حتی درباره‌ی شخصیت خودتان هم بیشتر می‌آموزید. هر زمان ایده‌های آنی به ذهن‌تان نرسید، به نوشتن ادامه دهید تا ایده ای بدست آید. به سئوالات زیر پاسخ دهید:قرارداد چاپ کتاب بازرگانی و بازار

 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کودک بنویسیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب چیست؟
 • نحوه نوشتن کتاب آموزشی برای کنکور چگونه است؟

اگر کتابی برای چاپ دارید، سفارش آماده سازی و چاپ کتاب خود را در انتشارات ترجمک ثبت کنید و ترجمک کلیه اقدامات لازم از ویراستاری تا توزیع کتاب شما را انجام خواهد داد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست

آیا نویسندگی در ایران درآمد دارد؟ چگونه از نویسندگی درآمد کسب کنیم؟ کسب درآمد اینترنتی از طریق رمان نویسی چگونه است؟ چگونه با نوشتن رمان و انتشار آن در اینترنت درآمد بسازیم؟ آیا نویسندگی نان و آب می‌شود؟ درآمد نویسندگی سایت و مزایای آن چقدر است؟ استخدام نویسنده با حقوق ثابت و مزایا در انتشارات ترجمک:کسب درآمد از نویسندگی - درآمد حاصل از نویسندگی کتاب پرستاری

 • درآمد مالی نویسندگی چقدر است؟
 • نویسنده‌ها چطور پول‌ساز می‌شوند؟
 • تخصص و دانش خاص نویسنده راهی است که می‌تواند از آن کسب درآمد کند؟
 • شغل نویسندگی چگونه است؟
 • آیا درآمد نویسندگی با مترجمی متفاوت است؟
 • درآمد نویسندگی با درآمد مترجمی چقدر فرق دارد؟
 • کسب درآمد از فروش کتاب و نویسندگی چگونه است؟
 • بهترین راه های درآمد برای خوداشتغالی از نویسندگی چیست؟
 • چگونه با نوشتن درآمد کسب کنیم؟
 • راه های کسب درآمد از طریق نویسندگی در سال ۲۰۲۰ چگونه است؟

درآوردن پول از نویسندگی

آیا نویسندگان می‌توانند درآمد جانبی کسب کنند؟ درامد نویسندگی چگونه است؟ درآمد نویسندگی در آمریکا چگونه است؟ کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟ شغل نویسندگی چگونه است؟ چطور سایت نویسندگی ایجاد کنیم؟ نویسندگی آنلاین در انتشارات ترجمک برای کسب درآمد بیشتر:کسب درآمد از نویسندگی - درآمد حاصل از نویسندگی کتاب مدیریت

 1. شغل نویسندگی سایت به صورت شغل پاره وقت در منزل در انتشارات ترجمک
 2. چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟
 3. نقشه راه نویسندگی چگونه است؟
 4. نویسندگان ایرانی دریک سال چقدر درآمد دارند؟
 5. نمی‌توان با حقوق نویسندگی زندگی ساده‌ای را اداره کرد؟
 6. شنیده‌ام می‌گویند من ثروتمندترین نویسنده زن ایرانی هستم؟
 7. نویسندگی در ایران به هیچ‌وجه شرایطی ندارد که نویسنده بتواند روی آن به عنوان منبع درآمد حساب کند.
 8. سود مادی نوشتن کتاب – آموزش نویسندگی ، بازاریابی، چاپ و نشر چیست؟
 9. من چند تا کتاب باید بفروشم تا به درآمد قابل‌توجهی برسم؟
 10. معرفی شغل نویسنده و ترجمه در ایران در وبسایت مرکزی انتشارات ترجمک

روش پولسازی از نویسندگی

فهرست پردرآمدترین نویسندگان جهان در فوربس وجود دارد؟ کسب درآمد از طریق نویسندگی در سایت (کار در منزل) با همکاری انتشارات ترجمک امکانپذیر شد. شما می توانید از طریق نویسندگی پول بسازید؟ نحوه و شرایط همکاری با انتشارات ترجمک را بخوانید؟ پولسازی از نویسندگی در سایت ترجمک چگونه است؟ رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد چیست؟ درآمد نوشتن (کسب درآمد از طریق نوشتن) – مدرس و مترجم و کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟

 • چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟
 • نویسنده‌ها چطور پول‌ساز می‌شوند؟
 • رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد چیست؟
 • راه‌های جدید کسب درآمد از راه نویسندگی چیست؟
 • چگونه با نوشتن درآمد کسب کنیم؟
 • دنیای آنلاین بر کسب درآمد از طریق نویسندگی اثر می‌گذارد؟
 • با نوشتن داستان کسب درآمد کنید؟
 • چگونه با نوشتن داستان کسب درآمد کنیم و مخاطب بیابیم؟
 • چگونه می‌توان از راه «نوشتن» پولدار شد؟

کسب درآمد از فروش کتاب و نویسندگی چگونه است؟

کسب درآمد دلاری از طریق نوشتن کتاب امکانپذیر شد! شغل نویسندگی و تولید محتوا چیست؟ چگونه از نویسندگی پول در بیاوریم؟ چگونه با نویسندگی پولدار شویم؟ درامد رمان نویسی و کسب درآمد از داستان نویسی چگونه است؟ تعرفه نویسندگی در سایت انتشارات ترجمک چقدر است؟ کسب درامد از کتاب الکترونیکی امکانپذیر است؟ نویسندگی برای سایت های خارجی و داخلی درآمد ساز است.کسب درآمد از نویسندگی - درآمد حاصل از نویسندگی کتاب حسابداری
در عین حال اگر نویسنده حرفه ای هستید، مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دارید، به ترجمه متون مسلط هستید، می توانید ویراستاری انجام دهید، حروفچین مجربی هستید، طراح گرافیک هستید و به نرم افزار ادوبی فتوشاپ، ادوبی این دیزاین یا ادوبی اینکپی مسلط هستید، کدنویسی بلد هستید و می توانید ASP یا JavaScript کار کنید، ترجمک از شما دعوت می کند به تیم ترجمک بپیوندید، وبسایت و پنل اختصاصی خود را داشته باشید و آزادانه و با میل خود کار کنید، اما حقوق ثابت بگیرید.